Açık Öğretim Lisesi Öğrenci Durumu Donuk Ne Demek?

Herhangi bir sebepten dolayı öğrenci bir sınava kayıt yenileme yapmadığı taktirde öğrencilik durumu “ DONUK ” duruma geçer. Öğrenci yine herhangi bir sebepten dolayı arka arkaya 2 ve ya daha fazla sınava kayıt yenileme yapmadığı taktirde öğrencilik durumu “ SİLİK ” durumuna geçer.
Donuk Öğrenci: İçinde bulunulan dönem için kaydını yeniletmeyen öğrencinin öğrencilik durumu. Öğrencilik durumu donuk olan öğrenci; hiç bir öğrencilik haklarından faydalanamaz.

AÖL kaydı donuk öğrenci ne yapmalı?

Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır.

Açık Öğretim Lisesi öğrencilik durumu donuk nasıl aktif hale gelir?

Öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemi yaptıracak. AÖL kayıt il ve ilçelerde bulunan halk eğitimi merkezi müdürlüklerinde yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim Lisesi (AÖL) kayıt yenileme işlemleri devam ediyor.

Açık Lise neden donuk yazıyor?

DONUK ÖĞRENCİ : Kaydını bir kez yenilemeyen öğrencilerimiz için kullanılır. Öğrencilik durumu DONUK olan öğrenci kayıt yenileme döneminde Halk Eğitim Merkezine başvurarak kaydını aktif hale getirebilir.

You might be interested:  Yurt Taahhütname Nasıl Onaylanır?

Açık lise öğrencilik durumu aktif ne demek?

* Öğrencilik durumu silik olan öğrenciler Halk Eğitim veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne başvurarak kayıtlarını yenilemek zorundadırlar. * Öğrencilik durumu aktif hale gelen öğrenciler sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçmelidir. Ders seçimindeki tüm sorumluluk ise öğrenciye aittir.

AÖL donuk nasıl aktif olur 2022?

halk eğitimi merkezi müdürlüklerine müracaat ederek öğrencilik durumunu “Aktif” yaptırıp kayıt yenileme işlemlerini tamamlatmaları gerekmektedir.

AÖL donuk öğrenci ne yapmalı 2022?

Açık Öğretim Lisesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 3. Dönem kayıt yenileme kılavuzu ile beraber yapılan açıklamada, öğrencilik durumu silik, donuk veya aktif olan öğrencilerin, 30 Haziran 2005 ve daha önceki doğumluların kayıt yenileme işlemi yaptırabileceği bildirildi.

Donuk olan açık lise nasıl aktif edilir?

Tasdikname girişi yapılıp, kayıtları kabul edilecek öğrencilerin AKTİF YAP kontrol kutularını işaretleyiniz. Tasdikname girişi yapılmayan öğrenciler AKTİF hale getirilemez. 3. Kaydet butonuna basınız. Böylece işaretlenen öğrenciler “Aktif” hale getirilmiş olur.

Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt ne zaman aktif olur?

İrtibat büroları öğrenciye ait not girişleri (tasdikname ile gelenlerin), resim aktarımı ve kredilendirme vs. gibi diğer bilgileri sisteme kaydederler. Bilgi girişleri tamamlanıp girişler kontrol edildikten sonra ‘Ön Kayıt’ durumundaki öğrenci ‘Aktif ‘ duruma getirilir.

Açık lise kayıt yenileme internet üzerinden yapılır mı?

Açık lise ilk kayıt ve kayıt işlemleri için öğrencilik durumu ‘Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetimi Sistemi’nde silik, donuk veya aktif olan öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilir.

Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme yapılmazsa ne olur?

Eğer bir kere kaydınızı yenilemezseniz sistemde AÖL donuk öğrenci olarak gözükürsünüz. 2 dönem üst üste kayıt yenilemediğiniz takdirde sistemde AÖL silik öğrenci olarak kaydınız çıkar. Kayıtlar yenilenmezse bu öğrencilerin ders seçme veya sınavlara girme hakkı yoktur.

You might be interested:  Ümraniye Ilçe Milli Eğitim Müdürü Kim?

Açık lise kayıt yenileme ne zaman 2022?

AÖL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN YAPILACAK? Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı 3’üncü dönem sınavları için Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 11 Nisan – 29 Nisan 2022 tarihleri arasında olacak.

Açık Öğretim Lisesinden mezun olduğumu nasıl anlarım?

Açık öğretim liseleri mezuniyet belgesi sorgulama işlemi e Devlet üzerinen yapılabiliyor. E Devlet’in internet ortamına taşıdığı bu işlemi 1-2 dakikanızı ayırarak halledebilirsiniz.

Öğrencilik durumu ne demek?

Form doldururken bu bölüme geldiğinizde en son bitirdiğiniz eğitim seviyesi yazılır. Örnek vermemiz gerekirse eğer üniversite öğrencisisiniz ve form doldurmanız gerekmekte bu bölüme denk geldiğinizde lise mezunu olduğunuzu belirtmek zorundasınız. Lisans eğitiminiz bittikten sonra lisans yazabilirsiniz.

Açık Öğretim bilgilerimi nasıl öğrenebilirim?

e Devlet Kapısı Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği sayesinde Açık öğretim liselerinde öğrencilik yapanlara özel hizmetler sunar. Bu hizmetlerden biri de Açık öğretim liseleri öğrenci durum belgesi sorgulamadır.

Öğrencilik durumu silik ne demek?

İKİ DÖNEM ÜST ÜSTE KAYIT YENİLEMEYEN ÖĞRENCİLER SİLİK DURUMA GEÇER. BU TİP ÖĞRENCİLERİN KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ “YENİ KAYIT İŞLEMLERİ” MENÜSÜNDEN “Silik Öğrenci Form C” BASAMAĞI SEÇİLEREK GERÇEKLEŞTİRİLİR. 2. ÖĞRENCİNİN MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ(MAOL) NUMARASI BOŞ KUTUYA GİRİLİR VE ÖĞRENCİ ARAMASI YAPTIRILIR.

Leave a Reply

Your email address will not be published.