Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Nerede?

Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü, eğitim merkezleri, Emniyet Mah., Abant 2. Cad., No:3, Yenimahalle, Ankara, Türkiye – Yandex Haritalar Emniyet Mah., Abant 2.

Hizmetiçi eğitim Enstitüsü nerelerde var?

Hizmetiçi Eğitim Enstitüleri – Tanıtım

 • Aksaray Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü ve ASO.
 • Ankara Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü ve ASO.
 • Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü ve ASO.
 • İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve ASO.
 • İzmir Yeni Foça Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü
 • Mersin Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü ve ASO.
 • Hizmetiçi eğitim Enstitüsü nereye bağlı?

  Hizmet içi eğitim enstitüsü, Milli Eğitim Bakanlığının alt birimlerinden olan Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne bağlıdır.

  Hizmetiçi eğitime gitmezsek ne olur?

  (4) Eğitim sonunda sınavlardan herhangi birine mazeretsiz olarak katılmayanlar, başarısız sayılır, ayrıca haklarında 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun disiplinle ilgili hükümleri uygulanır.

  Hizmet içi eğitim kurslarında ek ders alınır mı?

  Çalışma/mesai saatleri dışında düzenlenen hizmet içi eğitim etkinlikleri için ek ders ücreti ödenmesi gerekmektedir.

  You might be interested:  Ek Tercihle Yerleşenler Için Kyk Yurt Başvurusu Ne Zaman?

  Zübeyde Hanım hizmet içi eğitim merkezi nasıl gidilir?

  Ataşehir bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 10, 10A, 19E, 19EK, 320Y.
  2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
  3. Metro: M4.

  Eğitim enstitüleri ne zaman kapandı?

  Bu okullar da Demokrat Parti döneminde 27 Ocak 1954’te kapatılmıştır. Kapatıldığı 1954 yılına kadar Köy enstitülerinde 1.308 kadın ve 15.943 erkek toplam 17.251 köy öğretmeni yetişmişti.

  Öğretmen Seminer sertifikası nasıl alınır?

  Öğretmenler MEBBİS ya da e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak sunulan eğitim konularından birine ya da isterlerse daha fazlasına katılabilecekler. Seminerleri tamamlayan öğretmenlere ‘seminer katılım belgesi’ MEBBİS hizmet içi eğitim modülünden e-sertifika olarak verilecek.

  Hizmetiçi eğitime katılmak zorunlu mu?

  MADDE 21-(1) Personelin düzenlenecek hizmet içi eğitime katılması zorunludur. Eğitime katılacakların sayı ve nitelikleri programlarda belirlenir.

  Resen kursiyer ne demek?

  ‘gorevinden oturu’. hukuk derslerinde bolca kullanılan, ondan başka da hiçbir yerde rastlamadığım kelime. türk dil kurumu’nun sitesinde bile ‘eskimiş’ ibaresiyle verilmiş.

  Online seminere katılmayan öğretmene ne ceza verilir?

  Eğer bir öğretmen okulunda yapılan mesleki çalışmalara katılmayıp devamsızlık yapmasıhalinde, bir veya iki gün göreve gelmemek, 3 – 9 gün göreve gelmemek gerekçeleriylesoruşturma açılıp ceza alabilir. Eğer bu devamsızlık ardı sıra 10 günü geçerseöğretmen istifa etmiş sayılır.

  Diyanet hizmet içi eğitim katılmak zorunlu mu?

  (2) Kesinleşen programlarda hizmet içi eğitime katılması kararlaştırılmış olan personel, hizmet içi eğitim faaliyetine katılmak zorunda olup, bağlı oldukları birimler bunu sağlamakla yükümlüdürler.

  Hizmetiçi eğitime gidiş geliş için yol izni verilir mi?

  Soru 11) Hizmetiçi eğitime gidiş-geliş için yol izni verilir mi? Cevap 11) Hizmetiçi eğitime katılacaklar, faaliyetin başlama tarihinden bir önceki gün, faaliyet süresince ve faaliyet bitiş tarihinden sonraki gün görevli/izinli sayılır.

  You might be interested:  Mustafa Kemal Sırasıyla Hangi Okullarda Eğitim Almıştır?

  Hizmet içi eğitime katılan öğretmene ek ders ödenir mi?

  Hizmet içi eğitim faaliyetleri MADDE 7- (1) Bakanlık veya verilen yetki uyarınca valilikler tarafından açılan hizmet içi eğitim, kurs ve seminerlerde, aday memurların temel ve hazırlayıcı eğitimlerinde ders vermekle görevlendirilenlere, fiilen derse girmeleri kaydıyla haftada 30 saate kadar ek ders görevi verilebilir.

  Fiilen yapılmayan göreve ek ders ödenir mi?

  1-‘Fiilen yapılmayan göreve, ek ders ödenmez.’

  Eğitim Yöneticisi ek ders alır mı?

  Yöneticilere, fiilen ders okuttukları süreler hariç olmak üzere yönetim görevine bağlı olarak bunun dışında bu madde kapsamında ayrıca ek ders ücreti ödenmez.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.