Can Eğitim Kurumları Kimin?

Dr. İsmail Koyuncu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. N. Alpaslan Parlakçı, Doğa Koleji’nin Can Eğitim Grubu’na devir işlemini ortak bir açıklama ile kamuoyuna duyurdu.

Doğa Kolejini kim aldı 2022?

Doğa Koleji, vakıf üniversitelerinden İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni bünyesinde barındıran Can Eğitim Grubu’na katıldı.

Kemal Can Kimdir Bilgi Üniversitesi?

Kemal CanBaşkan

Kemal Can, Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Doğa Koleji kime ait?

2019 yılından bu yana İstanbul Teknik Üniversitesi ETA Vakfı bünyesinde eğitim hayatını sürdüren Doğa Koleji, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin de sahibi olan Can Eğitim Grubu’na satıldı.

ITÜ Doğa kime satıldı?

Dev kurum artık İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin! Doğa Koleji, vakıf üniversitelerinden İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin de bünyesinde olduğu Can Eğitim Grubu’na satıldı.

Doğa Koleji ne durumda?

52 okul ve 48 franchise olmak üzere toplam 100 kampüs barındıran Doğa Koleji satıldı. 2019 yılından bu yana İstanbul Teknik Üniversitesi ETA Vakfı bünyesinde eğitim hayatını sürdüren Doğa Koleji, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin de sahibi olan Can Eğitim Grubu’na satıldı.

Can Şirketler Grubu kimin?

Can Şirketler Grubu bünyesinde 6 bin civarında personel çalışmaktadır. CAN HOLDİNG KİMİN? Can Holding’in, Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Can’dır. 7 Haziran 1996 tarihinde kurulan Bilgi Üniversitesi yönetimi 2006 yılında dünyanın dört bir yanında üniversiteleri bulunan ABD’li Laurate International ağına geçti.

You might be interested:  Kyk Yurt Ne Zaman?

Bilgi Üniversitesi nin sahibi kim?

İstanbul Bilgi Üniversitesi 90 milyon dolara el değiştirdi. 2010 yılından bu yana Laureate Internatonal Universities (Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı) bünyesinde bulunan Bilgi Üniversitesi’nin yeni sahibi Can Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Can oldu.

Enerji Petrol sahibi kim?

CAN HOLDİNG HAKKINDA

Şirketin bünyesinde Golden Hill Fotel, Energy Petrol, Telefox, Mediza Hospital, Energia, Awox ve Tectone gibi markalar yer alıyor. Holding’in başkanlık koltuğunda ise Kemal Can oturuyor.

Doğa Kolejinin adını nereden almıştır?

Fethi Şimşek’in Doğa’sı

Şti. adını aldı. 10 yıl gibi kısa bir sürede 29’u İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde 52 okul sayısına ulaşan Doğa Koleji’nin o tarihlerde 21 bin öğrencisi ve 3 bin öğretmeni vardı.

Doğa Koleji adı değişecek mi?

Satışla birlikte Doğa Koleji’nin ismi İTÜ Okulları olarak değişecek. Ödemeler Denizbank ve Garanti Bankası’na yapılacak. Öğretmenlerin tüm alacaklarını da İTÜ Vakfı üstlendi. Henüz Doğa Koleji ve İTÜ Vakfı cephesinden satışa ilişkin resmi bir açıklama yapılmış değil.

ITÜ Vakfı Doğa Kolejini sattı mı?

İstanbul Teknik Üniversitesi ETA Vakfı bünyesinde eğitim hayatını sürdüren Doğa Koleji, İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni de bünyesinde barındıran Can Eğitim Grubu’na satıldı.

ITÜ Doğa Kolejini ne kadara aldı?

Edinilen bilgilere göre, Doğa’nın yeni sahibi konumundaki İTÜ, var olan borçların 800 milyon liralık kısmını üstlendi.

Doğa Koleji sahibi Fethi Şimşek kimdir?

Fethi Şimşek, 2002 yılında 100 öğrenci ile eğitim hayatına başlayan ve 52 okulu bünyesine katarak bugün 21 bin öğrenciye ulaşan Doğa Koleji ile Doğa Okulları kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Fethi Şimşek, 1958 tarihinde Şanlıurfa’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Şanlıurfa’da tamamladı.

Doğa Koleji Fethullahçı mı?

türkiye’de en çok şubesi bulunan özel okuldur. aslen fethullah gülen cemaatine bağlıdır. cemaatin okulu olmasına rağmen laik ve seküler çevrelerce de bolca tercih edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.