Canlı Derse Öğrenci Girmezse Ne Olur?

Canlı derse öğrenci gelmezse ne olur? Hiçbir öğrenci canlı derse ya da uzaktan eğitime katılmazsa öğretmenler ek ders ücreti alamayacak. Bu durumda öğrenci derse gelmezse öğretmenler ek ders ücreti alamayacak.

Canlı derse öğrenci katılmazsa ek ders ne olur?

Hiçbir öğrenci canlı derse ya da uzaktan eğitime katılmazsa öğretmenler ek ders ücreti alamayacak.

Derse öğrenci gelmezse ne olur?

Akıllardaki soru ise şu: Öğrencinin olmadığı durumda ek ders ücreti ödenir mi? Mevcut mevzuata göre ek ders ücreti tahakkuk ettirilebilmesi için en az 1 öğrencinin bulunması gerekiyor. Dolayısıyla bir sınıftaki öğrencilerin tamamı ilgili derse katılmadığında öğretmene ek ders ücreti ödenmemektedir.

Uzaktan derse öğrenci gelmezse ücret ödenir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı, 19 Nisan 2021 tarihli kararı ile öğrencilerin uzaktan eğitime katılmamaları durumunda öğretmenlerin ders ücretlerinin kesileceğini açıklandı.

Uzaktan eğitimde öğrenci yoksa ek ders ödenir mi?

Uzaktan eğitimde öğrenci gelmezse ve öğretmen ders yapamazsa ek ders ücreti alamayacak. Okullarda 2. dönem sınavlarının isteğe bağlı olmasıyla öğrencilerin derse katılımı her geçen gün düşüyor.

You might be interested:  Teorik Eğitim Çevrimiçi Ne Demek?

Yüz yüze eğitimde Öğrenci yoksa ek ders ödenir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karara göre yüz yüze veya uzaktan eğitimde öğrenciler derse katılım sağlamazsa öğretmenlerin ek ders ücretleri ödenmeyecek.

Boş derse giren öğretmen ek ders alır mı?

Nöbetçi öğretmenlerde branş ayrımı yapmaksızın, boş geçen derslere girenlerin, o günler için yürütülmesi öngörülmüş olan müfredatı aynı şekilde uygulamaları şartıyla, okuttukları derslerin öncelikle aylık karşılığında değerlendirilip, aylık karşılığını dolduruyorsa ek ders ücreti ödenecek.

Fiilen yapılmayan göreve ek ders ödenir mi?

1-‘Fiilen yapılmayan göreve, ek ders ödenmez.’

Öğrenci Destek eğitimde gelmezse ek ders kesilir mi?

Bu itibarla destek eğitim odasında öğrenim gören öğrencilerin okula gelmemesi nedeniyle ders görevini fiilen yerine getiremeyen öğretmenlerin, söz konusu sürelere rastlayan ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmalarının mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir.

Sınıfta öğrenci yoksa öğretmen ne yapmalı?

Öğrencilerin hiçbiri derste yoksa deftere’öğrenci olmadığı için ders işlenememiştir’ yazılır ve o ders saati içerisinde okulda bulunulur. Çatır çatırda ders ücretinizi alırsınız. Seminerlerde ogrencimi oluyor. Okula gittigin icin ek ders odeniyor.

Ek ders ücreti hangi durumlarda kesilir?

Çünkü aşağıda belirttiğimiz durumlar yüzyüze eğitim kapsamı dışındadır.

 • Yarıyıl ve yaz tatillerinde yapılan ders görevleri,
 • Mesai saatleri dışında yapılan ders görevleri,
 • İşletmede mesleki eğitim görevleri, (koordinatörlük ücretleri)
 • 4.Planlama, bakım ve onarım görevleri, (egzersiz görevleri)
 • 2021 yılı ek ders ücreti ne kadar?

  Sözleşmeli ek ders ücretleri de 23,41 lira, Takviye ek ders ücreti ise 54,57 lira ve özel eğitim ek ders ücreti ise 34,09 lira olacak. Bu zamlı ücretler de Şubat ayından itibaren yatırılmaya başlanacak.

  Testi pozitif çıkan öğretmen uzaktan eğitim yapabilir mi?

  Bu sınıftaki öğrencilere evde olduğu süre boyunca uzaktan eğitim verilir. Pozitif vaka olan öğretmen, sağlık kuruluşunun takibinde olur ve okulda eğitime devam etmez. İlk pozitif vaka çıkan sınıftaki tüm öğrenciler, yakın temaslı kabul edilir.

  You might be interested:  Sınamalı Öğrenci Ne Demek?

  Canlı ders ek ders ücreti ne kadar?

  Bu değerlendirmenin ardından, 2021-2022 sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti 18,21 TL olarak belirlendi. Devlet okullarında çalışan ücretli ve kadrolu öğretmenlerin ek ders ücreti ise 21,46 TL oldu. 2021 yılı destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti Temmuz ayında memurlara yapılan zamla birlikte belli oldu.

  Testi pozitif çıkan öğretmen ek ders alır mı?

  Covit Testi Pozitif Olan Öğretmenimiz Uzaktan Eğitim Verirse Ek Ders Alır Mı? Hasta çalışamaz, çalışsa bile ekders alamaz.

  Karantinadaki öğretmen uzaktan eğitim verebilir mi?

  Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, karantinaya alınan sınıflardaki öğretmenlerin, uzaktan eğitim yoluyla EBA-Zoom gibi platformlar üzerinden canlı ders yapmaları hâlinde, ek ders ücretinden yararlandırılıp yararlandırılamayacaklarına ilişkin 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yazı gönderildi.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.