Canlı Derse Öğrenci Katılmazsa Ek Ders Ne Olur?

Canlı derse katılım olmazsa ek ders ödenir mi? ”Öğretmenlerin, öğrencilerin derse katılmamaları nedeniyle yerine getiremedikleri ders görevlerini yapmış sayılmalarının mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir.” Yani ilgili cevap yazısına göre, canlı derse öğrenci katılmadığında ek ders ücreti ödenmeyecektir.
Peki öğrenci gelmezse ek ders ücreti kesilecek mi? Bu durumda öğrenci derse gelmezse öğretmenler ek ders ücreti alamayacak. Hiçbir öğrenci canlı derse ya da uzaktan eğitime katılmazsa öğretmenler ek ders ücreti alamayacak.

Canlı derse öğrenci gelmezse ek ders ödenir mi?

Yani ilgili cevap yazısına göre, canlı derse öğrenci katılmadığında ek ders ücreti ödenmeyecektir.

Sınıfta hiç öğrenci yoksa ek ders ödenir mi?

Akıllardaki soru ise şu: Öğrencinin olmadığı durumda ek ders ücreti ödenir mi? Mevcut mevzuata göre ek ders ücreti tahakkuk ettirilebilmesi için en az 1 öğrencinin bulunması gerekiyor. Dolayısıyla bir sınıftaki öğrencilerin tamamı ilgili derse katılmadığında öğretmene ek ders ücreti ödenmemektedir.

Yüz yüze eğitimde öğrenci yoksa ek ders ödenir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karara göre yüz yüze veya uzaktan eğitimde öğrenciler derse katılım sağlamazsa öğretmenlerin ek ders ücretleri ödenmeyecek.

You might be interested:  Yurt Başvuruları Ne Zaman?

Uzaktan Eğitimde öğrenci yoksa ek ders ödenir mi?

Uzaktan eğitimde öğrenci gelmezse ve öğretmen ders yapamazsa ek ders ücreti alamayacak. Okullarda 2. dönem sınavlarının isteğe bağlı olmasıyla öğrencilerin derse katılımı her geçen gün düşüyor.

Canlı ders ek ders ücreti ne kadar?

Bu değerlendirmenin ardından, 2021-2022 sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti 18,21 TL olarak belirlendi. Devlet okullarında çalışan ücretli ve kadrolu öğretmenlerin ek ders ücreti ise 21,46 TL oldu. 2021 yılı destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti Temmuz ayında memurlara yapılan zamla birlikte belli oldu.

Boş derse giren öğretmen ek ders alır mı?

Nöbetçi öğretmenlerde branş ayrımı yapmaksızın, boş geçen derslere girenlerin, o günler için yürütülmesi öngörülmüş olan müfredatı aynı şekilde uygulamaları şartıyla, okuttukları derslerin öncelikle aylık karşılığında değerlendirilip, aylık karşılığını dolduruyorsa ek ders ücreti ödenecek.

Fiilen yapılmayan göreve ek ders ödenir mi?

1-‘Fiilen yapılmayan göreve, ek ders ödenmez.’

Öğrenci Destek Eğitimde gelmezse ek ders kesilir mi?

Bu itibarla destek eğitim odasında öğrenim gören öğrencilerin okula gelmemesi nedeniyle ders görevini fiilen yerine getiremeyen öğretmenlerin, söz konusu sürelere rastlayan ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmalarının mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir.

Sınıfta kimse yoksa yoklama alınır mı?

Derse hiç öğrenci gelmezse ya da az öğrenci gelirse yoklama yine de alınır mı? Yoklama alınır. Okula gelmeniz gerekmektedir. O günlerde ayrıca eğitim-öğretim devam ettiği için, öğrenci kaçırdığı derslerden kendisi sorumludur.

Öğrencisi derse girmeyen öğretmenin ücreti kesilecek mi?

Kesintiye tepki gösteren Eğitim-Sen’den Çayan Çalık, ‘Öğrencinin derse katılmaması öğretmenin suçu değildir’ dedi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 19 Nisan 2021 tarihli kararı ile öğrencilerin uzaktan veya yüz yüze eğitime katılmamaları durumunda öğretmenlerin ders ücretlerinin kesileceğini açıkladı.

You might be interested:  Öğrenci Kredisi Ne Kadar 2022?

Ek derste kesinti olur mu?

Maaş ve ek ders ücretleri değerlendirildiğinde 2022 yılında 92 bin 48 liralık kazancı aşabilecek öğretmen pek az olacağından öğretmenlerin maaşlarının aylık 5 bin 4 lira üzerindeki tutarı ile ek ders ücretlerinden %15 gelir vergisi kesintisi yapılacak.

Öğretmen Canlı ders vermek zorunda mı?

Bakanlığın açıklaması canlı ders anlatımı hususunda öğretmenlere bir zorunluluk getirmemektedir.

Öğretmenler canlı ders ücreti alacak mı?

Ücret onayı olmadan plansız, ders defteri doldurulmamış ve yapılmamış canlı dersler için herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

Ek ders ücreti hangi durumlarda kesilir?

Çünkü aşağıda belirttiğimiz durumlar yüzyüze eğitim kapsamı dışındadır.

 • Yarıyıl ve yaz tatillerinde yapılan ders görevleri,
 • Mesai saatleri dışında yapılan ders görevleri,
 • İşletmede mesleki eğitim görevleri, (koordinatörlük ücretleri)
 • 4.Planlama, bakım ve onarım görevleri, (egzersiz görevleri)
 • Testi pozitif çıkan öğretmen uzaktan eğitim yapabilir mi?

  Bu sınıftaki öğrencilere evde olduğu süre boyunca uzaktan eğitim verilir. Pozitif vaka olan öğretmen, sağlık kuruluşunun takibinde olur ve okulda eğitime devam etmez. İlk pozitif vaka çıkan sınıftaki tüm öğrenciler, yakın temaslı kabul edilir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.