Canlı Derse Öğrenci Katılmazsa Ne Olur?

Canlı derse öğrenci gelmezse ne olur? Hiçbir öğrenci canlı derse ya da uzaktan eğitime katılmazsa öğretmenler ek ders ücreti alamayacak. Bu durumda öğrenci derse gelmezse öğretmenler ek ders ücreti alamayacak. Hiçbir öğrenci canlı derse ya da uzaktan eğitime katılmazsa öğretmenler ek ders ücreti alamayacak.
Peki öğrenci gelmezse ek ders ücreti kesilecek mi? Bu durumda öğrenci derse gelmezse öğretmenler ek ders ücreti alamayacak. Hiçbir öğrenci canlı derse ya da uzaktan eğitime katılmazsa öğretmenler ek ders ücreti alamayacak. Korona virüs salgını nedeniyle milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim ile eğitimlerine devam ediyor.

Yüz yüze eğitimde öğrenci yoksa ek ders ödenir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karara göre yüz yüze veya uzaktan eğitimde öğrenciler derse katılım sağlamazsa öğretmenlerin ek ders ücretleri ödenmeyecek.

Ekders kesilir mi?

BAYRAMLARDA EK DERS KESİLİR Mİ? Bayramlarda yapılan tatil süresince, resmi tatillerde ve dini bayramlarda ek ders ödemesi yapılmaz. Ek derslerin ödemesi hafta bütünlüğüne göre yapılır. Eğer ilgili haftada maaş karşılığı dolmuyorsa ek ders ödenmez.

Destek eğitimde öğrenci gelmezse ek ders kesilir mi?

Bu itibarla destek eğitim odasında öğrenim gören öğrencilerin okula gelmemesi nedeniyle ders görevini fiilen yerine getiremeyen öğretmenlerin, söz konusu sürelere rastlayan ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmalarının mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir.

You might be interested:  Kyk Yurt Ödemesi Hangi Bankalar?

Öğretmenlere ek ders ödenecek mi?

öğretmenlere; aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın, her bir saat çalışma karşılığında gündüz ücreti üzerinden, haftada azamî 6 saati geçmemek üzere, her bir ders saati başına 1 saat ek ders ücreti ödenir.

Öğrenci olmazsa ek ders ödenir mi?

Akıllardaki soru ise şu: Öğrencinin olmadığı durumda ek ders ücreti ödenir mi? Mevcut mevzuata göre ek ders ücreti tahakkuk ettirilebilmesi için en az 1 öğrencinin bulunması gerekiyor. Dolayısıyla bir sınıftaki öğrencilerin tamamı ilgili derse katılmadığında öğretmene ek ders ücreti ödenmemektedir.

Ek ders ücreti hangi durumlarda kesilir?

Çünkü aşağıda belirttiğimiz durumlar yüzyüze eğitim kapsamı dışındadır.

 • Yarıyıl ve yaz tatillerinde yapılan ders görevleri,
 • Mesai saatleri dışında yapılan ders görevleri,
 • İşletmede mesleki eğitim görevleri, (koordinatörlük ücretleri)
 • 4.Planlama, bakım ve onarım görevleri, (egzersiz görevleri)
 • Ek ders hangi tatillerde kesilmez?

  Bayramlarda yapılan tatil süresince, resmi tatillerde ve dini bayramlarda ek ders ödemesi yapılmaz. Ek derslerin ödemesi hafta bütünlüğüne göre yapılır. Eğer ilgili haftada maaş karşılığı dolmuyorsa ek ders ödenmez. İdari izinde, milli bayramda, resmi tatilde, dini bayramda ders yapılmaz.

  15 tatilde ek ders kesilir mi?

  MEB’in resmi yazısına göre ara tatil seminerlerini tamamlayamayan öğretmenlere ek ders ücreti ödemesi yapılmayacak.

  Destek eğitim odasında öğrenci gelmezse ek ders ödenir mi?

  Mevzuatta destek eğitim odasında eğitim alan öğrencilerin devamsızlık durumlarında ek ders ücretinin ödeneceğine dair herhangi bir ibare bulunmadığı ifade edildi. Bu sebeple de ücretin ödenemeyeceği belirtildi.

  Destek eğitim Günde kaç saat verilebilir?

  kaç saate kadar görev alabilir ve ücretlendirme nasıl yapılır? görevlerini tamamladıktan sonra haftada 8 saate kadar destek eğitim odalarında görev alabilirler. Sınıf öğretmenlerine haftalık 30 saat olan ders görevlerinin yanında haftada 8 saat daha Destek Eğitim Odasında ders verilebilir. ücreti, %25 artırımlı ödenir.

  You might be interested:  Kyk Yurt Nakli Nasıl Yapılır?

  Destek eğitim ek ders ücreti ne kadar?

  2021 Yılı Ocak Ayı Kadrolu Öğretmen Net Ek Ders Saat Ücreti (%15 Vergi Dilimli Hesaplama)

  KADROLU ÖĞRTEMEN EK DERS ÜCRET TİPİ NET EK DERS SAAT ÜCRETİ
  Özel Eğitim (% 25 Fazla Ek Ders Ücreti) 24,44 TL
  Destek Eğitim Odası (% 25 Fazla Ek Ders) 24,44 TL
  Gece / Hafta Sonu Ek Ders 20,95 TL
  Takviye Kursu Gündüz 39,11 TL

  Öğretmenlerin ek dersi ne zaman yatacak?

  Ek ders ücretleri genelde her ayın ilk 5 günü içerisinde yatırılır. Bazı aylarda ek ders ödeme süreleri ayın 15’ine kadar sarkabiliyor.

  Boş derse kim girer yönetmelik 2022?

  Okullarda boş geçen derslere; müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları gireceklerdir.

  1 saat ek ders ücreti ne kadar?

  Ek ders vermek

  Öğretmen maaşlarına gelen zam ile birlikte ek ders ücretleri de zamlandı. Gündüz ek ders ücreti 27,29 TL’ye yükselirken yüksek lisans ek ders ücretleri 35,27 TL olarak değişiklik gösterdiği 2022 yılında ücretli öğretmenler ise girdikleri ders başına 29,19 TL alacak şekilde maaşlarına zam getirildi.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.