Eba Öğrenci Puanları Ne Işe Yarar?

Öğrenciler eba sisteminde çözdüğü her soru, yapmış olduğu her alıştırma,izlediği her bir video ve paylaşım için puan almakta olup ve bu puanlar ile çeşitli rozetler kazanmaktadır. Eğitim gören kişiler daha çok puan ve rozet kazanmak için de bu davranışı sürekli tekrarlamaktadır.

EBA karne notunu etkiler mi?

Sistemdeki yeni kriz, öğrencilere verilecek karne notları nedeniyle çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitim gören öğrencilerin yüz yüze sınava alınmayacağına karar verdi. Yeni uygulamada öğrencilere EBA platformuna giriş, derste kalış süresi ve sistemde yaptığı ödevlerin performansına göre not verilecek.

EBA da ne yaparsam puan kazanırım?

Eğitim Bilişim Ağı’nda (EBA) puan kazanmanın belli başlı iki yolu vardır, Öğrenci, EBA’nın ‘Duvar’ alanında paylaşım yaparak ve etkileşime girerek, bu sayede EBA Portfolyo’suna katkıda bulunarak puan kazanabilir. Öğrenci, EBA sayfalarında sorular çözdüğünde ve ödevlerini tamamladığında puan kazanabilir.

EBA da hangi işlem kaç puan?

EBA sistemine her gün giriş yaparak +1 puan kazanırsınız. Öğrencileri bireysel olarak incelemek, her öğrenci için sizlere +1 puan kazandırır. Üzerinizde bulunan şubelerin raporlarına göz atmak sizlere her şube için 24 saat zaman diliminde +5 puan ilave eder.

You might be interested:  Öğrenci Akbili Ne Zaman Biter?

18 Haziran 2 temmuz ne olacak?

2020-2021 eğitim öğretim yılı sonu nedeniyle Bakanlık tarafından tüm kademelerdeki öğrencilere yönelik karne ve başarı belgeleri, 18 Haziran’dan itibaren e-Okul’dan erişime açılacak. Talep edenlere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz’dan itibaren okul müdürlüklerince verilebilecek.

Öğretmen Not girmezse ne olur?

notları zamanında girmek öğretmenin görevidir.idarenin değil önce öğretmene üst yazıyla uyarırsınız.notları zamanında girmesi konusunda.girmezse soruşturma açılır ve gereken cezayı alır öğretmen.

Eba 1 sınıf nasıl puan yükseltme?

Grup oluşturun örneğin 30 kişilik bir sınıfı her gruba 1 kişi koyarak 30 farklı grup oluşturun. Normalde 1 sınıfa gönderecek olduğunuz çalışmadan toplam 4 puan alacakken,1 sınıfı 30 gruba bölerek 30*4=120 puan kazanacaksınız.

Eba da öğretmen en yüksek puan nasıl kazanılır?

Ebada puanlar nasıl yükselir ;

 • Her gün giriş yapma; ebaya giriş yaptığınız her gün için 1 puan kazanılır.
 • Çalışma Gönderme; ünitelerde yer alan çalışmaları sınıflarınıza gönderin.
 • Okuldaki tüm şubeleri kendinize ekleyin; Gruplar-şube ekle sekmesinden okulunuzda olan tüm şubeleri kendinize ekleyin.
 • EBA da puan kalktı mı?

  Eğitim Sen’in başvurusu üzerine öğretmenlere EBA sistemindeki faaliyetlerine göre puan verilmesi uygulaması iptal edildi.

  EBA da puan alamıyorum neden?

  EBA NEDEN PUAN VERMİYOR? 30 Mayıs akşamına kadar Eba’da mesleki gelişim gruplarında öğretmenler yaptıkları paylaşımlar beğeni alınca, yorum yapılınca, anketlerine oy kullanılınca, açtıkları tartışma konularına beğeni ve yorum yapılınca ve etkinliklerine Eba tarafından puan verilmekteydi.

  EBA neden açılmıyor 2021 Ekim?

  NEDEN: Bu hata canlı derse bağlanmak isteyen öğrencinin bilgilerinin canlı ders sistemine gitmemesinden kaynaklanıyor. ÇÖZÜM 1: Bu sorunun çözümü için öğrencinin tarayıcıyı kapatıp tekrar açıp EBA’ya giriş yapması gerekiyor. Tekrar EBA’ya girip canlı derse bağlanınca sorun düzelecektir.

  You might be interested:  Meslek Sahibi Olma Aşamasında Nasıl Bir Eğitim Sürecinden Geçmeniz Gerekmektedir?

  18 Haziran 2 Temmuz arası okul var mı?

  18 Haziran- 2 Temmuz aralığında okullarımız çalışmalarını bu planlar doğrultusunda uygulamaya başlayacaklar. Okullarımız 2 Temmuz’dan, yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okulların fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için de açık tutulacak.

  18 Haziran 2 Temmuz telafi zorunlu mu?

  Karneler 18 Haziran itibariyle elektronik ortamda yayımlanmış olacak. Arzu eden veliler karneleri okul müdürlüklerinden basılı olarak isteyebilecek. Karneler 18 Haziran’da dağıtıldıktan sonra 2 Temmuz Cuma gününe kadar telafi eğitimi sürecek. Milli Eğitim Bakanlığı telafi eğitiminin zorunlu olmadığını açıkladı.

  18 Haziran 2 Temmuz arası öğretmenler okula gidecek mi?

  18 Haziran’da karnelerin verilmesinden sonraki 2 haftalık süreç nasıl işleyecek? Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 eğitim öğretim yılını 18 Haziran 2021 Cuma günü sonlandırma kararı almıştı.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.