Eğitim Danışmanlık Şirketi Nasıl Kurulur?

Danışmanlık şirket kurmak için tecrübeli ve uzman bir ekipten destek almak gerekir.

Danışmanlık şirketi kurmak için gerekli belgeler şunlardır:

 1. Vergi levhası
 2. İşyeri açma ruhsatı
 3. Kimlik fotokopisi.
 4. Üç adet vesikalık fotoğrafı
 5. İş yeri kira sözleşmesi veya stopajdan muaf olmak için sanal ofis üyelik sözleşmesi.

Danışmanlık şirketi kurmak ne kadar paraya mal olur?

Şahıs şirketiniz için ticaret odasına kayıt olmanız gerekli olur ise, Ticaret odası kayıt ücreti yaklaşık 1.600 – 1.800 TL civarı olacaktır. 2021 yılındaki minimum gereksinimler dikkate alındığında, tek ortaklı bir Danışmanlık Şirketi LİMİTED ŞİRKETİNİN KURULUŞ MALİYETİ 2.300 TL ‘den başlamaktadır.

Danışmanlık şirketi nasıl çalışır?

Bir işe alım ajansı ya da danışmanlık şirketi, iş fırsatlarını size bildirerek yardımcı olur. İşverenler ise danışmanlık şirketlerini şu nedenlerden dolayı kullanır: Deneyimsiz adaylar için yeni iş ilanları yayınlayabilirler. Bir alanda işten çıkarma yaparken ve başka bir alanda iş verirken çok fazla görünür olmazlar.

Eğitim Şirketi Nasıl Açılır?

Genel anlamda Kurs & Eğitim Şirketi işyeri açılışı yapabilmek için öncelikle kuruluş aşamasında Vergi Dairesi, şahıs işletmeleri için seçmeli olarak ticaret ya da meslek odası, sermaye şirketleri için ticaret odası başvurusu yapılması gerekiyor. Eğer personel çalıştırılacaksa SGK başvuruları yapılacak.

Eğitim Danışmanlık Şirketi nedir?

Eğitim danışmanı; özel eğitim kurumlarında veli ve öğrenciler ile iletişime geçerek, onlara kurumu tanıtıp sağlanacak eğitim hakkında bilgi verir. Bulunduğu kuruma öğrenci kazandırmak için çalışır. Öğrenciler ile profesyonel ilişki kurarak, çözüm önerileri üretir.

You might be interested:  Kyk Yurt Başvuruları Ne Zaman 2018 2019?

Danışmanlık ücreti ne kadar?

Buna göre, sözlü danışma için gelenlerden ilk bir saat için 675, takip eden her saat için ise 405 lira, çağrı üzerine gidilen yerde sözlü danışmanlıkta ilk bir saate kadar 1405, izleyen her saat için 695 lira alınacak.

Danışmanlık işi nasıl yapılır?

İhtiyaç duyduğunuz hizmet ve bu hizmet sürecinde beklediğiniz çözümler detaylandırılarak danışmana iletilir. Danışman kişi veya kurumlar, yapılan iş tarifi sonrası teknik ve mali tekliflerini sunarlar. Gelen teklifler arasında yapacağınız tercih sonrası sözleşme imzalanır, hizmetin alım süreci başlatılır.

Danışmanlık şirketleri nelerdir?

Danışmanlık alanları şu şekilde sıralanır:

 • Hibe ve Fon Danışmanlığı Hizmeti.
 • Proje Yönetimi Danışmanlığı Hizmeti.
 • Marka ve Patent Danışmanlığı Hizmeti.
 • Üretim Danışmanlığı Hizmeti.
 • İnsan Kaynakları Danışmanlığı Hizmeti.
 • Pazarlama Danışmanlığı Hizmeti.
 • Ar-Ge Danışmanlığı Hizmeti.
 • İdari Yönetim Danışmanlığı Hizmeti.
 • Danışmanlık Ofisi nedir?

  Herhangi bir soru veya sorununuz varsa bir danışma ofisine gidebilir ve uzmanlardan profesyonel destek alabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti ücretsiz verilmektedir. Çalışanlar konuşulanları güzli tutmak zorundadırlar. Yani bu, sizin onayınız olmadan bilgilerinizi başkasına vermemek anlamına gelmektedir.

  Eğitim Limited şirketi Nasıl Kurulur?

  Genel anlamda Kurs & Eğitim Şirketi işyeri açılışı yapabilmek için öncelikle kuruluş aşamasında Vergi Dairesi, şahıs işletmeleri için seçmeli olarak ticaret ya da meslek odası, sermaye şirketleri için ticaret odası başvurusu yapılması gerekiyor. Eğer personel çalıştırılacaksa SGK başvuruları yapılacak.

  Kimler şahıs şirketi kuramaz?

  Devlet memurları kanunen bir tacir olarak sınıflandırılamadığı için şahıs şirketi kuramazlar. Devlet memurları dışında herhangi bir kişinin şahıs şirketi kuramaması için bir neden yoktur. Örneğin, sigortalı çalışanlar da şahıs şirketi kurabilir.

  Şirket kurmak için nereye başvurulur?

  Şahıs şirketi kurma işlemleri için gidilmesi gereken adres, vergi dairesidir. Kuruluş için istenen belgeleri toplayarak vergi dairesine şahsen başvuruda bulunabilirsiniz. Bu işlemi sizin için, adına vekaletname düzenlenen bir muhasebeci ya da mali müşavir de yapabilir.

  You might be interested:  Öğrenci Notları Nasıl Verilecek?

  Eğitim danışmanı nerelerde çalışır?

  Eğitim danışmanı çalıştığı eğitim kurumunu öğrenci ve velilere tanıtır, öğrencinin kuruma kayıt yaptırması için çalışır, kayıt işlemleriyle ilgilenir ve belirlenen satış hedefine ulaşmaya çalışır.

  Eğitim Danışmanı Nerelerde Çalışabilir?

 • Online eğitim kurumları
 • Özel öğretim kurumları
 • Özel kurs merkezleri.
 • Eğitim danışmanı kaç saat çalışır?

  Bir kolej ya da daha yüksek eğitim seviyesindeki organizasyonlarla çalışanlar, sabah 9.00 ile akşam 18.00 çalışma kalıbında olduğu görülmektedir. Çalıştıkları kuruma ve aldıkları görevlere göre maaşları da değişiklik göstermektedir. En genel görünümü ile eğitim danışmanı maaşları aşağıdaki gibidir.

  Eğitim danışmanlığı yasal mı?

  Eğitim koçluğu yasal mı? Öğrenci yada eğitim koçluğu görevini hem mesai içerisinde hem de mesai dışında hiçbir uygulamaya sokulması yasal ve hukuki değildir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.