Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ne Yapar?

TEGV Hakkında Kurulduğu günden bu yana “Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir” diyerek İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içerisinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu.

Eğitim Gönüllüleri hangi alanda çalışır?

İlköğretim çağındaki çocuklara ‘okul dışı eğitim desteği’ vermeye odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. TEGV 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından ‘izin almadan yardım toplama’ hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfi ne yapar?

Oluşturduğu özgün eğitim programlarını ilköğretim okullarında ve ülke genelinde kurduğu Eğitim Parkları, Öğrenim Birimleri, Ateşböceği Öğrenim Birimleri gönüllüleri aracılığı ile hayata geçirir. Kamu yararına çalışan Vakıf statüsündedir.

Eğitim Gönüllüleri Vakfı kime ait?

TEGV, 23 Ocak 1995 tarihinde Onursal Başkanımız Suna Kıraç öncülüğünde 55 kişilik Mütevelli Heyeti ile kuruluyor. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen.

Eğitim Gönüllüleri Vakfı Nasıl bağış yapılır?

 1. Kredi Kartı İle Bağış
 2. SMS ile Bağış
 3. Banka Havalesi ile Bağış
 4. Papara ile Bağış
 5. İnternet Bankacılığı
 6. Kendi Bağış Kampanyanızı Oluşturun.
 7. Miras Bağışı

Aşağıdakilerden hangisi TEGV in faaliyetlerini sürdürdüğü etkinlik alanıdır?

TEGV’in uygulanmakta olan okuma, fen, matematik, sanat, bilişim ve kısa süreli etkinliklerden oluşmaktadır.

You might be interested:  Yurt Ücretleri Ne Zaman Yatırılır?

Eğitim Vakıfları nelerdir?

Türkiye’deki Eğitim ile ilgili hizmet veren vakıflar ;

 • Anne Çocuk Eğitim Vakfı
 • Ege Çağdaş Eğitim Vakfı
 • Eğitim Sen.
 • İzmir Kültür Sanat Eğitim Vakfı
 • Akçadağ-Elbistan Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı
 • Asım Kocabıyık Kültür ve Eğitim Vakfı
 • Anadolu Eğitim, Kültür ve Bilim Vakfı
 • BETAV – Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı
 • Türk eğitim Vakfının amacı nedir?

  İnsan kaynağımızı bilgi üreten ve kullanan konuma getirmek. Başarılı ve maddi imkanı kısıtlı olan öğrencilere burs desteği vererek, ülkemize ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini desteklemek.

  TEGV Ateş Böceği Nedir?

  Düş Gezgini Ateşböceği Öğrenim Birimi: İlköğretim çağı çocuklarının, sanatsal bilgi ve becerilerinin artırılmasına ve sanata yönelik olumlu tutum kazanmalarına katkıda bulunacak, temel sanat kavramları ile ilgili farkındalıklarını geliştirecek, sanat yoluyla yaratıcılık, sorumluluk, iletişim, takım çalışması gibi yaşam

  Türk Eğitim Vakfı ne anlama gelir?

  Türk Eğitim Vakfı, Türkiye’de eğitim alanında gittikçe artan gereksinimleri ve isteklerinin karşılanmasında kamu kaynaklarının yetersiz kaldığında milli eğitimin kök sorunlarının çözümüne destek olmayı amaçlamaktadır.

  Türk Eğitim Vakfı kime ait?

  55 yıl önce 205 iş insanı, öğretim üyesi ve entelektüel, eğitimin yaygınlaşması amacıyla merhum Vehbi Koç’un önderliğinde bir araya geldi. 1967 Türkiye’sinin şartlarında birçok kişi için hayal bile edilemeyecek bir seferberlikle okumak isteyen gençlere destek olmak için Türk Eğitim Vakfı’nı kurdular.

  Türk eğitim Vakfına bağış nasıl yapılır?

  Tüm operatörlerden “bağış”, “TEV” yazıp 6717’ye SMS atarak 10 TL değerinde bağış yapabilir ve eğitime destek olabilirsiniz.

  TEGV bağış sertifikası nasıl alınır?

  Eğitime Destek Sertifikalarımız ile, bir çocuğumuzun bir yıllık eğitim masrafı olan 300 TL’yi karşılayarak, çocuklarımızın nitelikli eğitim desteği almasına katkı sağlayabilirsiniz. Sertifikalarımızı dilerseniz dijital olarak e-posta yoluyla, dilerseniz de basılı olarak alabilirsiniz.

  You might be interested:  Uzaktan Eğitim Ne Zaman Bitecek 2021?

  TEGV gönüllü hakları nelerdir?

  Gönüllüler İçin İnsan Hakları Atölyeleri

 • İnsan Hakları
 • Barış
 • Ayrımcılık.
 • Toplumsal Cinsiyet.
 • Çocuk Hakları
 • Katılım Hakkı
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.