Eğitim-Is Sendikası Nereye Bağlı?

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (ya da kısaca EĞİTİM SEN), 23 Ocak 1995’te kurulmuş, şu anda Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı olarak eğitim,öğretim ve bilim hizmetleri iş kolunda örgütlenen sendikadır.

Eğitim Is Sendikasi hangi konfederasyona bağlı?

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-İş Sendikası’nın 6. Olağan Genel Kurulu 28-29 Ağustos tarihlerinde Ankara’da yapılıyor.

Eğitim iş sendikasını kim kurdu?

Bugün Encümen-i Muallim’den, TÖS’ten, TÖBDER’den devraldığımız kültür, birikim ve cesaretle, Köy Enstitüleri ile Fakir Baykurt’un yurtsever ve mücadeleci ruhunu birleştirerek yeniden kurduğumuz Eğitim-İş’imizi, Edirne’den Van’a, Hatay’dan Sinop’a yurdumuzun dört bir tarafındaki eğitim çalışanlarıyla kucaklaştırdık.

Eğitim iş nasil bir sendika?

Eğitim-İş, Türkiye’nin dört bir yanında örgütlenmiş ve en küçük birimlere kadar örgütlenme çalışmalarına devam etmekte olan ülkemizin gerçek anlamda en hızlı üye kabulünü gerçekleştiren tek sendikasıdır. Eğitim-İş, gücünü eğitim ve bilim çalışanlarından alır.

Eğitim iş sendikası yüzde kaç?

Eğitim Sen’in geçen yıla göre üye sayısı 3 bin 33; örgütlenme oranı yüzde 0,408 azaldı. Birleşik Kamu-İş’e bağlı Eğitim-İş, 51 bin 574 üye ve yüzde 4,201 örgütlenme oranıyla dördüncü sırayı aldı.

Eğitim iş sendikası başkanı kim?

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Eğitim-İş Sendikası Sinop Şube Yönetimi ile birlikte Vali Hasan İpek’i makamında ziyaret etti.

You might be interested:  Öğretmenlere Eğitim Ödeneği Ne Kadar?

Eğitim Is Sendikası ne zaman kuruldu?

EĞİTİM SEN

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası
Kısaltma EĞİTİM-SEN
Kuruluş 23 Ocak 1995
Tür Eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri çalışanları sendikası
Merkez Cinnah Caddesi, Willy Brandt Sk. No:13 Çankaya,Ankara

Türk Eğitim Sen kime ait?

Türk Eğitim-Sen, 18 Haziran 1992’de kurulmuş olan ve Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri iş kolunda faaliyet gösteren bir sendika olup tam adı Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikasıdır.

Ikram Atabay nereli?

İkram Atabay – Genel Sekreter

1966 Van/Muradiye doğumlu. 1991 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun oldu. 2016-2017 yılları arasında Eğitim Sen Diyarbakır 1 No’lu Şube Başkanlığı yaptı.

Eğitim iş kimlerin?

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu.

Eğitim iş sendikasının kaç üyesi var?

Bunun dışında Eğitim Sen’in üye sayısı 3 bin 143, yetkili sendika Eğitim Bir Sen’in üye sayısı 1.185, Eğitim İş’in üye sayısı ise 1.121 azalmıştır. Eğitim hizmet kolunda Teç Sen 7.991, Yurt Eğitim sen 1.238 olan üye sayıları ile dikkat çekmektedir.

Sendika kesinti oranı ne kadar?

Sendika tüzüğüne göre de üyelik aidatı bir aylık çıplak ücretin 1/30’u oranındadır. Kanun ve tüzük içeriğinde yer alan düzenlemelerde aidat tutarının net ücret üzerinden belirleneceğine dair açık bir hüküm yer almadığından, işverence brüt ücret üzerinden kesinti yapılmasında bir isabetsizlik bulunmamaktadır.

Öğretmenlerin yüzde kaçı sendika üyesi?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda görev yapan okul müdürleri ve müdür yardımcılarının sendikalara göre dağılımını araştıran haber sitesinin verilerine göre, Bir sendika, MEB’de çalışan toplam öğretmen sayısının yüzde 33’ünü üye yapmış olmasına rağmen yöneticilerin yüzde 67,33’üne sahip olmuştur.

En büyük işçi sendikası hangisi?

Buna göre, Türk-İş, 1 milyon 213 bin 439 ile en fazla üyeye sahip konfederasyon oldu. Türk-İş’i, 727 bin 187 üyeyle Hak-İş, 212 bin 593 üyeyle DİSK izledi.

You might be interested:  Muvazzaf Subay Eğitim Süresi Ne Kadar?

En çok üyesi olan sendika hangisi?

İŞTE EN ÇOK ÜYESİ OLAN SENDİKALAR

En fazla üyeye sahip sendika ise 243 bin 643 üyeyle genel işler iş kolunda örgütlenen Hizmet-İş oldu. Hizmet-İş’i 224 bin 823 üyeyle Türk Metal Sendikası ve 184 bin 845 üyeyle Öz Sağlık-İş izledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.