Eğitim Müfettiş Yardımcısı Nerede Çalışır?

Eğitim müfettişleri ve yardımcıları, ildeki her derece ve türden resmî ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel öğrenci barınma hizmetleri kurumlarının rehberlik, iş başında yetiştirme, denetim, izleme ve değerlendirme, araştırma, inceleme, soruşturma ve ön inceleme çalışmalarını yürüteceklerdir.

MEB müfettiş Yardımcısı Nasıl Olunur?

Milli Eğitim Bakanlığı müfettiş yardımcılığı giriş sınavına katılmak isteyenler, başvuru formu bilgi girişini kadrolarının bulunduğu kurum aracılığı ile yaptıktan sonra, alacakları onaylı sınav başvuru formu ile istenen başvuru için gerekli belgeleri, Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına gönderecekler.

Eğitim müfettiş Yardimcisi ne is yapar?

Yetkili Milli Eğitim Maarif Müfettiş Yardımcıları ve Müfettişleri; -Milli Eğitim Bakanlığı personeli, Bakanlığa bağlı görev yapan kamu ve özel öğretim kurumlarına rehberlik eder ve gerekli durumlarda bu kurumlar üzerinde denetim ve teftiş gerçekleştirirler. Bu teftiş, hukuki, idari veya mali yönden olabilir.

MEB müfettiş Yardımcıları nereye atanır?

Yarışma sınavıyla 750 eğitim müfettiş yardımcısı alınacak

Buna göre eğitim müfettişleri, il millî eğitim müdürlüklerinde oluşturulan eğitim müfettişleri başkanlıklarında görev yapacak.

Öğretmen müfettiş olabilir mi?

Halen Millî Eğitim Bakanlığı kadrolarında görev yapan ve en az 8 yıl öğretmenlik deneyimi olan, 35 yaşını doldurmamış tüm öğretmenler/yöneticiler eğitim müfettiş yardımcılığı sınavına başvuru yapabilecek.

You might be interested:  Yurt Dışı Hisse Nasıl Alınır?

Eğitim müfettiş yardımcılığı sınavına kimler girebilir?

Millî Eğitim Bakanlığı kadrolarında görev yapan ve en az 8 yıl öğretmenlik deneyimi olan; 35 yaşını doldurmamış tüm öğretmenler/yöneticiler eğitim müfettiş yardımcılığı sınavına başvuru yapabilecek.

Müfettiş yardımcılığı nasıl olunur?

Müfettiş ve Müfettiş Yardımcısı Kadrolarına Nasıl Girilir?

  1. Öncelikle müfettiş veya müfettiş yardımcı kadrolarına girmek için mutlaka 4 yıllık bir fakülte mezunu olmak gerekir.
  2. Müfettiş ve müfettiş yardımcısı kadrolarına girebilmek için kesinlikle KPSS lisans puanı olması gereklidir.

Eğitim müfettiş yardımcısı ne kadar maaş alır?

Ocak ayında yapılan zamlar sonrası müfettiş yardımcılarının en düşük maaşı 9 bin lirayı geçti. Göreve yeni başlayan bir müfettiş yardımcısının maaşının ortalama 10-11 bin lira civarında olduğu belirtiliyor. Müfettiş olarak atanması halinde aylık maaş 2022 itibariyle 16 bin lirayı geçiyor.

Müfettiş yardımcılığı maaşı ne kadar?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Kıdemli Müfettiş 13.430 18.720
Müfettiş 9.160 15.580
Müfettiş Yardımcısı 7.330 11.180

Eğitim müfettişleri başkanları atandı mı?

MEB İllere Eğitim Müfettişleri Başkanı ataması yaptı. MEB tarafından il milli eğitim müdürlüklerine Eğitim Müfettişleri ataması yaptı.21 Nisan 2022 Perşembe günü Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Metin ÇAKIR, yeni göreve başlayan Eğitim Müfettişleri Başkanlarına çevrim içi (online) olarak hitap etti.

MEB müfettişlik sınavı olacak mı?

Yazılı sınav çoktan seçmeli 100 sorudan oluşacak. Yazılı Sınav Ankara’da, 26 Haziran 2022 Pazar günü saat 10.00’da tek oturum hâlinde gerçekleştirilecek. Yazılı sınav sonuçları 8 Temmuz 2022 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

MEB maarif müfettişi ne iş yapar?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yer alan okullarda eğitim öğretim faaliyetlerini denetlemeden sorumlu olan maarif müfettişleri, aynı zamanda bu kurumlarda valilikler veya Milli Eğitim Bakanlığı adına, inceleme ve soruşturma gibi diğer görevleri de yerine getirmektedirler.

You might be interested:  Yurt Depozito Ne Zaman Yatar?

Kimler maarif müfettişi olabilir?

Yeni düzenlemeye göre, sadece ‘hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri’ mezunları Bakanlık Maarif Müfettişi olabilecektir. Eğitim, fen edebiyat, ilahiyat fakültesi mezunlarının Maarif Müfettişi olma hakkı kaldırılmıştır.

Müfettiş olmak için hangi bölüm okunmalı?

Nasıl Banka Müfettişi Olunur? Banka müfettişi olmak için üniversitelerin, dört yıllık eğitim veren Bankacılık, Matematik, Maliye, İşletme, İktisat ve ilgili bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olma şartı bulunmaktadır.

MEB müfettişlik sınavı ne zaman 2021?

Sözlü ve yazılı sınav olacak

Yazılı sınav 26 Haziran Pazar günü saat 10.00’da Ankara’da tek oturum şeklinde yapılacak ve sonuçlar 8 Temmuz’da ilan edilecek. Sözlü sınav ise 15-26 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da MEB Beşevler Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Sözlü sınav sonuçları ise 16 Eylül’de açıklanacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.