Eğitim Müfettişi Nasıl Olunur?

EĞİTİM MÜFETTİŞİ OLMA ŞARTLARI Öncelikle fakülte veya en az dört yıl eğitim süreli yüksek okul mezunu olmak ve Milli eğitim bakanlığı bünyesindeki okullarda en az on yıl öğretmen sıfatı ile çalışmış olmak ile birlikte en az da üç yıl eğitim kurumunun idari personel kadrosunda çalışmış olmak gereklidir.
Yapılan açıklamaya göre illerin eğitim müfettişi ihtiyacını karşılamak üzere sınavla MEB 750 eğitim müfettiş yardımcısı alınacak. MEBBİS üzerinden elektronik ortamda yapılacak olan eğitim müfettiş yardımcılığı sınavı başvuruları için en az 8 yıl öğretmenlik deneyimi olma şartı aranacak.

Eğitim müfettişleri ne kadar maaş alıyor?

Müfettiş olarak atanması halinde aylık maaş 2022 itibariyle 16 bin lirayı geçiyor. Kıdemli müfettişlerin maaşı ise yaklaşık 19 bin lira.

Eğitim müfettiş yardımcılığı sınavına kimler girebilir?

Millî Eğitim Bakanlığı kadrolarında görev yapan ve en az 8 yıl öğretmenlik deneyimi olan; 35 yaşını doldurmamış tüm öğretmenler/yöneticiler eğitim müfettiş yardımcılığı sınavına başvuru yapabilecek.

Müfettiş ne kadar maaş alıyor?

Başlangıçta müfettiş maaşları en az 8-9 bin TL seviyesindedir. Alanında başarılı, deneyimli, uzman müfettiş maaşları ise 10-20 bin TL seviyesindedir.

You might be interested:  Kyk Yurt Çıkması Için Ne Yapılmalı?

Müfettiş olmak için ne yapmak gerekir?

  1. 35 yaşını doldurmamış olmak,
  2. İş Müfettişi Yardımcılığı sınavına giriş yapmak,
  3. Sınav sonrası İş Müfettişi Yardımcısı olarak göreve başlamak,
  4. 3 yıl yardımcı olarak çalışmak,
  5. Çalışma notları ortalaması en az 70 olmak,
  6. Yeterlilik sınavına girmek ve yazılı/sözlü sınavdan geçmek.

Müfettiş yardımcılığı maaşı ne kadar?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Kıdemli Müfettiş 13.430 18.720
Müfettiş 9.160 15.580
Müfettiş Yardımcısı 7.330 11.180

Eğitim müfettiş Yardimciligi nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Müfettiş Yardımcılığı; ilgili kurumca bulundurulan ve kurumda çeşitli teftiş işlemlerini yürüten kişiye denir. Ayrı bir teşkilat yapılanmasına tabidir. Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu bünyesinde bulunan kariyer meslek grubudur.

MEB müfettiş Yardımcıları nereye atanır?

Yarışma sınavıyla 750 eğitim müfettiş yardımcısı alınacak

Buna göre eğitim müfettişleri, il millî eğitim müdürlüklerinde oluşturulan eğitim müfettişleri başkanlıklarında görev yapacak.

Müfettiş olmak için hangi bölüm okunmalı?

Nasıl Banka Müfettişi Olunur? Banka müfettişi olmak için üniversitelerin, dört yıllık eğitim veren Bankacılık, Matematik, Maliye, İşletme, İktisat ve ilgili bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olma şartı bulunmaktadır.

Kimler müfettiş olabilir?

c) Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği yetkili makamlar tarafından kabul edilen yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan birisini bitirmiş olmak.

Baş müfettiş maaşı ne kadar?

Başmüfettiş maaşı yüzde 41,69 oranında artarak en düşük 13.158 lira olarak güncellendi. Tüm illerin Başmüfettiş maaşları 9.287 TL ‘den 13.158 TL’ye çıkartıldı.

Mali müfettiş maaşı ne kadar?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK EN YÜKSEK
Vergi Müfettişi 11.830 15.270

Vergi müfettişi olmak için kpss’den kaç puan almak gerekir?

Yazılı sınava katılmak isteyen adaylar ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmalıdır.

You might be interested:  Modern Eğitim Koleji Sahibi Kim?

Müfettiş olmak için hangi sınava girilir?

Bazı kurumlar KPSS P3 puanı ile personel alırken bazı kurum ve kuruluşlar KPSS sınavında işletme, maliye, muhasebe, İngilizce ve istatistik gibi A grubu oturumlara girme şartı ile hesaplanan KPSS P37, KPPS P5, KPSS P4 gibi puan türleri ile müfettiş ve müfettiş yardımcılıkları kadrolarına personel alır.

KPSS müfettiş nasıl olunur?

Sınava fakülte veya en az dört yıllık yüksek okul mezunu olan ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda branşında en az on yıl öğretmenlik veya branşında beş yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Bakanlık teşkilatında veya okul ve kurumlarında asıl olarak en az üç yıl yöneticilik yapmış bakanlık mensupları katılabilir.

Müfettiş olmak için yabancı dil gerekli mi?

Yapılan düzenleme gereğince, 9 Temmuz 2018 öncesinde mesleğe yardımcı olarak başlayan kariyer meslek mensupları; müfettiş, denetmen, denetçi, aktüer, kontrolör kadrosuna atanırken yabancı dil şartı aranmayacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.