Eğitim Sen Hangi Parti?

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (ya da kısaca EĞİTİM SEN), 23 Ocak 1995’te kurulmuş, şu anda Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı olarak eğitim,öğretim ve bilim hizmetleri iş kolunda örgütlenen sendikadır.

Türk Eğitim Sen hangi partinin?

Türk Eğitim-Sen, 18 Haziran 1992’de kurulmuş olan ve Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri iş kolunda faaliyet gösteren bir sendika olup tam adı Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikasıdır. T.E.S.

Eğitim iş sendikası hangi siyasi görüşte?

Eğitim-İş, siyasi iktidarın eğitimi özelleştirme, yerelleştirme ve dinselleştirme politikalarına karşı, Cumhuriyetle biçimlenen laik, demokratik, bilimsel, ulusal, çağdaş ve parasız eğitimi savunur.

Eğitim Sen neyi savunuyor?

Evrensel düzeyde insanlığın elde ettiği haklara ülkemiz insanlarının da sahip olmasını savunur. Özgürlüklerden yanadır. Toplumsal değişim ve dönüşümün, özgürlükçü bir tutumla olanaklı olduğunu kabul eder. Düşünce ve ifade özgürlüğünün insanların en temel hakkı olduğunu kabul eder ve bunun için mücadele eder.

Eğitim Sen e Kimler Üye Olabilir?

Bu hizmet koluna; eğitim, öğretim ve bilim alanındaki tüm iş yerleri dâhildir. Madde 6 – Sendika, hizmet koluna dahil işyerlerinde çalışan herkesi hiçbir ayrım gözetmeksizin ve hizmet kolunda çalışıyor olmaktan başka bir nitelik aranmaksızın üyeliğe kabul eder.

You might be interested:  Halk Eğitim Kursları Ne Zaman Açılacak Son Dakika?

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Kimdir?

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Sivas Şube Başkanı Yüksel Yiğit ve Şube Yönetim Kurulu ile birlikte Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan’ı ziyaret etti.

Levent Kuruoğlu kimdir?

2003-2021 yılları arasında sendikal hareket içinde birçok kademede görev yaptı. Birçok sivil toplum örgütünde yönetici olarak görev aldı. 2021 yılında hür eğitim çalışanlarıyla birlikte Hürriyetçi Eğitim Sen’i kurdular. Sendikanın kurucu Genel Başkanı oldu.

Eğitim iş sendikası hangi sendikaya bağlı?

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-İş Sendikası’nın 6. Olağan Genel Kurulu 28-29 Ağustos tarihlerinde Ankara’da yapılıyor.

Eğitim iş sendikasını kim kurdu?

Bugün Encümen-i Muallim’den, TÖS’ten, TÖBDER’den devraldığımız kültür, birikim ve cesaretle, Köy Enstitüleri ile Fakir Baykurt’un yurtsever ve mücadeleci ruhunu birleştirerek yeniden kurduğumuz Eğitim-İş’imizi, Edirne’den Van’a, Hatay’dan Sinop’a yurdumuzun dört bir tarafındaki eğitim çalışanlarıyla kucaklaştırdık.

Eğitim iş kime ait?

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (ya da kısaca EĞİTİM SEN), 23 Ocak 1995’te kurulmuş, şu anda Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı olarak eğitim,öğretim ve bilim hizmetleri iş kolunda örgütlenen sendikadır.

Eğitim Sen’in amacı nedir?

EĞİTİM SEN’İN AMAÇLARI NELERDİR? Eğitim Sen’in mücadele amacı, sadece üyelerinin ekonomik, sosyal ve demokratik haklarını koruyup geliştirmek değil, toplumsal sorumluluk bilinciyle, bütün eğitim ve bilim emekçilerinin örgütü ve örgütlü gücü olarak hareket etmektir.

Sendikalı işçi ne demek?

işçi Sendikaları, Üyelerinin Ekonomik, Sosyal, Kültürel hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için işçiler tarafından kurulan Anayasal ve Yasal güvence altındaki kuruluşlardır.

Eğitim Sen üyelik aidatı ne kadar?

AİDAT HESAPTAN DÜŞÜLÜYOR

Sendika kesintisinde Ocak 2022’de yüzde 5’lik bir artış olması bekleniyor. Bir başka deyişle 45 lira olan aidatın 47.25 liraya çıkması bekleniyor.

You might be interested:  Sancaktepe Eğitim Araştırma Hastanesi Ne Zaman Açılıyor?

Eğitim Sen sendikaya nasıl üye olunur?

Nasıl Üye Olunur? Üye olmak çok kolay. Web sayfamızdan (www.egitimsen.org.tr) ilinizdeki Eğitim Sen şubesinin telefon numarasını arayın ya da bir e-posta gönderin, işyeri temsilcilerimiz size uğrasın. Formu doldurmak 10 saniye sürüyor.

Eğitim Sen üye sayısı yüzde kaç?

KESK’e bağlı Eğitim-Sen 74 bin 785 üye ve yüzde 6,092 örgütlenme oranıyla üçüncü sırada yer aldı. Eğitim Sen’in geçen yıla göre üye sayısı 3 bin 33; örgütlenme oranı yüzde 0,408 azaldı. Birleşik Kamu-İş’e bağlı Eğitim-İş, 51 bin 574 üye ve yüzde 4,201 örgütlenme oranıyla dördüncü sırayı aldı.

Eğitim sendikalarına nasıl üye olunur?

Bir eğitim sendikasına üye olmak istersek, üye olmak istediğimiz sendikasının yetkilisine üyelik formu doldurup imzalı bir şekilde iletmemiz gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.