Etwinning Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

ETwining Sertifikası Nasıl Alınır?

 • Adım 1: Öncelikle ETwinning sertifikası almak için http://etwinningonline.eba.gov.tr/ adresine kayıt yapmanız gerekir.
 • Adım 2: Girdiğiniz sayfada kullanıcı ismi, mail adresi ve şifre yazan yerleri doldurup kayıt olun.
 • Adım 3: Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra profil sayfası önünüze gelecek.
 • Adım 4: Açılan sayfada sitenin tüm aktif kursları yer alır.
 • eTwinning sertifikası ne demek?

  eTwinning kursları; çevrimiçi moderatörlük, eğitim ve öğretim, ulusal düzeyde ve Avrupa düzeyinde koordinatörlük alanlarında eTwinning topluluğunun ihtiyaçlarına yönelik olarak gerçekleştirilen uzun eğitimlerdir. Her sene; eTwinning, bir adet kurs düzenler.

  eTwinning Proje Kayıt Belgesi nasıl alınır?

  eTwinninge Kayıt

  Anaokulundan ortaöğretim sonuna kadar, hem devlet okullarında hem de özel okullarda görev yapan tüm öğretmen ve idareciler eTwinning’e kayıt olabilirler. Ana sayfadaki “Oturum Aç veya Kaydol” butonuna tıkladığınızda açılan sayfadan ön kayıt işleminizi yapabilirsiniz.

  eTwinning bize ne kazandırır?

  eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik eder. Ayrıca; eTwinning, eğitimciler için sürekli çevrimiçi Mesleki Gelişim için ücretsiz fırsatlar da sunmaktadır.

  eTwinning Projesi ile yurtdışına nasıl gidilir?

  E twinning okullar arası sistem üzerinden yönetilen projelerdir. Yurtdışına gidiş olmaz. Erasmus projeleri yurt dışına gidilip inceleme yapılan projelerdir. Ama yurtdışından ortak okullarla iyi iletişim kurarsanız erasmus projeleri yapabilirsiniz.

  You might be interested:  2018 Ve 2019 Eğitim Öğretim Yılı Ne Zaman Bitiyor?

  eTwinning puan verir mi?

  Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama; ”MEB tarafından 19.06.2020 tarihinde hizmet puanlarına yönelik düzenleme yapılmıştı. eTwining, marka, patent gibi kriterlere de ek puan verilmesi düzenlemede yer almıştı.

  eTwinning proje kabul edildikten sonra ne yapılır?

  Bir eTwinning projesine kaydolduktan sonra neler yapabilirim? Özel bir çevrimiçi çalışma alanı olan ‘TwinSpace’e de girmiş olursunuz. TwinSpace, yöneticiler olarak siz ve öğrencilerinize açıktır. Öğrencilerinizi üye olarak davet edebilirsiniz.

  eTwinning kalite Etiketi alınca ne olur?

  Kalite Etiketi, öğretmenlerin ve okulların eTwinning aktivitelerinin yüksek düzeye ulaştığını somut bir şekilde tanımaktadır. Öğrenciler için bu, çalışma gayretlerini güçlendirmekte ve genel olarak okul için, Avrupa’da işbirliği çalışmasında kalite ve açıklığa olan bağlılığı teyit etmektedir.

  eTwinning projesi yapmak zorunlu mu?

  eTwinning portalında hesap oluşturan öğretmenlerin proje yürütmesi zorunlu değildir. Bir projeye dahil olmadan da platformdaki mesleki gelişim fırsatları, diğer öğretmenler tarafından paylaşılan çalışmalar ve etkinlikler takip edilebilir.

  eTwinning bize ne kattı?

  %94’ü iş birliği yapma becerilerini artırdığını, %90,3 iş motivasyonunu artırdığını, %90,9’u alanıyla ilgili bilgilerini güncellemesini sağladığını, %95’i yeni ve yaratıcı projeler üretmeye teşvik ettiğini belirtmiştir.

  eTwinning okulu olmak ne işe yarar?

  Avrupa düzeyinde eTwinning için rol modelleri olarak tanınırlar ve eylemin gelecekteki gelişimi için ilham verecek öncü okullardan oluşan bir ağ oluştururlar. Avrupa düzeyinde yüksek seviyede görünürlük elde ederler ve eTwinning Okulu Etiketlerini tanıtıcı ve bilgilendirici materyallerinde gösterebilirler.

  eTwinning en az kaç öğrenci olabilir?

  Okul, eTwinning etkinliklerinde üç veya daha fazla öğretmenin bir grubu arasında aktif işbirliğinin olduğunu göstermelidir. Kriter C. Okul, okuldaki en az iki öğrenci grubunun eTwinning projelerinde yer aldığını göstermelidir.

  Ücretsiz yurtdışına nasıl gidilir?

  Yurtdışına Çıkmak İçin Ücretli ve Ücretsiz Yollar

  1. Erasmus. Yurtdışında ücretsiz eğitimin ilk adresi Erasmus programıdır.
  2. 2. Interrail. Yurtdışına ücretsiz nasıl gidilir, sorusunun en bilinen cevabı Interrail yapmaktır.
  3. AIESEC.
  4. AGH.
  5. 6. Workaway.
  6. 7. WWOOF.
  7. 8. AFS.
  8. 9. Couchsurfing.
  You might be interested:  Öğrenci Pasaport Defter Bedeli Nereye Yatırılır?

  Yurt dışına çalışmak için nasıl gidilir?

  Yurtdışına işçi götürmek isteyen işverenlerle, İŞKUR ya da özel istihdam büroları kanalıyla veya kendilerinin doğrudan temin ettikleri işçiler arasında Kurumca hazırlanan “yurtdışı hizmet sözleşmesi”nin imzalanması ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri/Hizmet Merkezi Müdürlüklerine onaylattırılması zorunludur.

  eTwinning Erasmus Nedir?

  eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.