Hacettepe Eğitim Fakültesi Hangi Kampüste?

Fakülte ve enstitüler

Birim Kampüs
Fakülteler Eğitim Fakültesi Beytepe Kampüsü
Fen Fakültesi Beytepe Kampüsü
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi Beytepe Kampüsü
Güzel Sanatlar Fakültesi Sıhhiye Kampüsü

Hacettepe Sınıf Öğretmenliği hangi fakültede?

Hacettepe Üniversitesi / Eğitim Fakültesi / Sınıf Öğretmenliği için özel koşullar aşağıda belirtilmiştir.

Hacettepe Eğitim Fakültesi hangi ilçede?

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi 39.864216 enlem ve 32.735844 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Üniversiteler Mh. ve Çankaya ilçesine bağlıdır. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Hacettepe Üniversitesi eğitim Fakültesinde hangi bölümler var?

Fakültemizin Sınıf Öğretmenliği Lisans Programı, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Lisans Programı, Fen Bilgisi Öğretmenliği Lisans Programı, Kimya Öğretmenliği Lisans Programı ile Matematik Öğretmenliği Lisans Programı, Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD)

Hacettepe üniversitesi nerede hangi ilçede?

Hacettepe Üniversitesi. Sıhhiye yerleşkesi, Ankara’nın ilk yerleşim bölgesi olan Ulus semti ile Hamamönü semtleri arasındaki bölgede yer almaktadır. Bu yerleşke Sıhhiye, Kurtuluş, Kızılay, Opera ve Samanpazarı’ndan 10-15 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Hacettepe Üniversitesi Sınıf öğretmenliği Fakültesi nerede?

HACETTEPE-SINIF ÖĞRETMENLİĞİ Üniversitemizin Fakülte, Enstitü ve Yüksekokulları Sıhhiye, Beytepe, Beşevler, Keçiören, Polatlı ve Bala olmak üzere 6 yerleşkede bulunmaktadır.

You might be interested:  Öğrenci Kartımı Kaybettim Yenisini Nasıl Alırım?

Sınıf öğretmenliği hangi ana bilim dalı?

YÖK’ün bu kararına istinaden İlköğretim Bölümü kapatılarak Temel Eğitim Bölümü kurulmuş, Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı’nın adı Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı olarak değiştirilmiştir. YÖK’te tanımlı lisans program adı Sınıf Öğretmenliği Programıdır.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesi hangi semtte?

Hacettepe, Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Sıhhiye ve Samanpazarı semtleri içinde yer alır. Şehir merkezinde yer aldığından, sınırlarında çok sayıda kamu, sağlık ve eğitim kurumu yer alır.

Eğitim fakültesi hangi bölümler var?

EĞİTİM FAKÜLTESİ

 • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğrt.Prog.
 • Eğitim Bilimleri Bölümü
 • Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü
 • Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü
 • Özel Eğitim Bölümü
 • Temel Eğitim Bölümü
 • Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü
 • Yabancı Diller Eğitimi Bölümü
 • Eğitim fakültesi mezunları hangi meslekleri yapabilir?

  Fakültemizde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Özel Eğitim Öğretmenliği alanlarında lisans programları yürütülmektedir.

  Hacettepe Üniversitesi iyi bir üniversite mi?

  Hacettepe Üniversitesi ‘Daha ileriye, en iyiye…’ sloganıyla başarılı ve idealist nesilleri yetiştiren, bu amaç doğrultusunda da alanının en iyi hocalarını barındıran bir üniversitedir. Bu sebepledir ki Yıllardır Türkiye’nin en başarılı üniversiteleri arasında yer alır.

  Hacettepe Üniversitesi merkeze ne kadar uzak?

  Şehir Merkezinden Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Kampüsü’ne Nasıl Gidilir? Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Kampüsü merkeze oldukça yakın bir kampüs. Bundan dolayı Ankara’nın merkezi Çankaya’da bulunan Kızılay semtinden 25 dakikalık bir yürüyüşle bile üniversite kampüsüne ulaşmanız mümkün.

  Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi hangi ilçede?

  ANKARA İÇİNDEN

  Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Sıhhiye’deki Hacettepe Üniversitesi Merkez Kampüsü’ndedir.

  Hacettepe Üniversitesi dünya sıralamasında kaçıncı sırada?

  Hacettepe Üniversitesi, URAP tarafından hazırlanan ve akademik performansı en yüksek 3.000 üniversiteyi kapsayan 2021-2022 dünya üniversiteleri sıralamasında 524., Türk üniversiteleri arasında ise 1. sırada yer aldı.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.