Hangi Iller Uzaktan Eğitim?

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre 5,6,7 ile lise hazırlık 9,10,11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi kararlaştırıldı. Erzurum, Eskişehir, Yalova, Kastamonu, Manisa ve Çorum’da da uzaktan eğitime geçildi. Çok yüksek riskli illerden olan İstanbul için ise henüz açıklama gelmedi.

2022 uzaktan eğitim devam edecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Özer, ‘7 Şubat’ta, 81 ilde tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime devam edeceğiz. Omicron ve vaka sayılarından dolayı yüz yüze eğitime ara vermeyeceğiz’ dedi. Birinci dönem, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlamıştı. 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek.

Üniversiteler uzaktan eğitime geçecek mi?

Üniversite senatosu 29 Aralık 2021 tarihinden itibaren 9 Ocak 2022 tarihine kadar uzaktan (online) eğitim kararı aldı. Uygulamalı derslerin fiziki ya da uzaktan (online) yapılmasıyla ilgili olarak Fakülte ve Müdürlükler ayrıca karar alacak, kararları zaman yitirmeksizin duyuracak” açıklamasını yaptı.

Yüzyüze eğitime Hangi illerde ara verildi?

Kar yağışı bazı ilçelerde etkisini azaltırken Fındıklı, Ardeşen, Çamlıhemşin, Hemşin, Çayeli, Güneysu, İkizdere ilçesinde sürünce Rize Valiliği tarafından bu ilçelerde eğitim ve öğretime ara verildiği duyuruldu.

You might be interested:  Yabancı Uyruklu Öğrenci Kyk Yurt Başvurusu Ne Zaman 2021?

Kar tatilinde uzaktan eğitim olur mu?

Kar tatilinde uzaktan eğitim yapılması zorunlu mu? Yapılmadığı taktirde ek ders kesilir mi? İdari izinde uzaktan eğitim zorunlu değildir. Bununla ilgili düzenleme olmadığı sürece, kar, fırtına vb sebeplerle eğitim öğretime ara verilirse uzaktan eğitim yapılmaz.

Online eğitim ne zaman başlıyor 2022?

Milli Eğitim Bakanı Özer, “Öğretmenlerimize uzaktan eğitimde, seçeneklerini zenginleştirmek için Öğretmen Bilişim Ağı’nı (ÖBA) kurduk. Bu platformu ilk kez 21 Ocak-7 Şubat 2022 tarihleri arasındaki 2 haftalık tatilde uygulayacağız.

2022 ikinci dönem okullar kapanacak mı?

21 Ocak 2022 Cuma günü sona erdi. İkinci dönem, 7 Şubat 2022 Pazartesi başladı ve 17 Haziran 2022 Cuma sona erecek. İkinci Dönem ara tatili ne zaman? Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başladı ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erdi.

Hangi üniversiteler uzaktan eğitim kararı aldı?

Uzaktan Eğitim Kararı Alan Üniversiteler

 • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
 • MARMARA ÜNİVERSİTESİ
 • MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
 • YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
 • ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ
 • BATMAN ÜNİVERSİTESİ
 • MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ
 • Hangi üniversiteler yüz yüze eğitim yapacak?

  ODTÜ, Marmara, Hacettepe, Yıldız Teknik, 9 Eylül, Ege, Ankara, Atatürk, Eskişehir Anadolu, Osmangazi, Konya Selçuk, Yeditepe, Özyeğin, ve Atlas üniversiteleri dönem başında karar verdikleri gibi hibrit eğitime devam ederken, sınavlarını yine dönem başında belirlendiği gibi yüze yüze yapacak.

  Uzaktan eğitim hangi üniversitelerde var?

  Uzaktan eğitim veren üniversiteler şunlardır:

 • Beykent Üni̇versi̇tesi̇ (İstanbul)
 • Celâl Bayar Üni̇versi̇tesi̇ (Mani̇sa)
 • Di̇cle Üni̇versi̇tesi̇ (Di̇yarbakir)
 • İnönü Üni̇versi̇tesi̇ (Malatya)
 • İstanbul Üni̇versi̇tesi̇
 • Maltepe Üni̇versi̇tesi̇ (İstanbul)
 • Namık Kemal Üni̇versi̇tesi̇ (Teki̇rdağ)
 • Sakarya Üni̇versi̇tesi̇
 • Yüz yüze eğitime kaç gün ara verildi?

  ‘Geliştirdiğimiz sistemde sınıf bazlı süreci yönettik, vaka ve yakın temasları takip ederek sadece sınıf düzeyinde yüz yüze eğitime 10 gün ara verdik. Şu ana kadar süreç oldukça başarılı devam etti. Yaklaşık 4 aydan beri kesintisiz haftada 5 gün eğitime devam edebildik.

  You might be interested:  Kyk Yurt Başvuru Ne Zaman Başlıyor?

  Hangi ilde eğitime ara verildi?

  Ağrı’da olumsuz hava koşulları nedeniyle Taşlıçay, Hamur, Diyadin ve Tutak ilçelerinde köy okullarında eğitime bir gün ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bölgede yoğun kar yağışının etkili olduğu belirtildi.

  Yarıyıl tatili ne zaman 2022?

  Okullarda birinci yarıyıl tatili 24 Ocak 2022 Pazartesi günü başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma günü sona erdi. İkinci dönemdeki ara tatili ise 11-15 Nisan 2022 tarihlerinde yapılacak.

  DYK kar tatilinde kesilir mi?

  Buna göre kar tatilinde ek ders ve DYK ücretlerinin ödeneceği söylenebilir.

  Kar tatilinde ders ücreti ödenir mi?

  Bu maddeye istinaden kar tatillerinde öğretmen ve yöneticilerin ek dersleri hiçbir şekilde kesilmeyecektir.

  Kar tatilinde hangi ücretler ödenir?

  CEVAP 1: Olumsuz hava koşulları nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen günlerde; Öğretmenlerin nöbet ve egzersiz ücretleri ödenmez. Normal ders yüküne bağlı ek ders ücretleri ödenir. DYK ve İYEP ücretleri ödenir. İşletmelerde mesleki eğitim ücreti ile bölüm, atölye ve şeflik ücreti ödenir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.