Hattımı Yurt Dışına Nasıl Açarım?

– Yada telefonunuzun arama ekranında *121# veya *150# gibi kodları tuşlayarak mobil hattınızı yurt dışı kullanıma açabilirsiniz. – Mobil Hat operatörlerinin telefon uygulamaları üzerinden de hattınızı yurt dışı kullanıma açabilirsiniz.
Hattınızı uluslararası dolaşıma açtırmadan yurt dışına çıktıysanız, yurt dışındayken *150# yazıp Arama tuşuna basarak hattınızı yurt dışında kullanıma açabilirsiniz.

Turkcell hattımı yurt dışında kullanıma nasıl açarım?

Hattınızı yurt dışında kullanmak için Turkcell.com.tr’de en altta bulunan ‘İşlem merkezi’ sayfasına Turkcell şifrenizle giriş yapın. Ardından açılan ekranda sol menüde bulunan ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın. ‘Yurt Dışı Ayarlarım’ bölümünü açarak ‘Yurt Dışında Kullanım’ı açık hale getirebilirsiniz.

Hattımın yurt dışına açık olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Yurt Dışını Arama

Hattınızın yurt dışını aramaya açık olduğunu kontrol etmek için YURTDISI ARAMA yazıp 2222’ye ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.

Turkcell hattım yurt dışında kullanıma açık mı?

Yurt dışına çıkmadan hattınızın yurt dışında kullanıma açık olduğundan emin olun. Bunun için ROAM yazıp 2222’ye ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Hattınız yurt dışında kullanıma kapalıysa, şirket yetkilinize SMS ile bilgi verilip, açılması için onay talep edilecektir.

You might be interested:  Eğitim Materyali Yardımı Ne Kadar 2021?

Yurt dışı hat nasıl alınır?

Hattınızı yurt dışı kullanımına açtırmak için abonesi olduğunuz operatörün müşteri hizmetlerini arayabilir, internet sitesinden bunu yapabilir, operatörünüzün bayiliğinden ya da bir SMS ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonumu yurt dışında nasıl kullanabilirim?

– Yurt dışına çıkmadan önce mutlaka kullandığınız telefon hattı operatörünün iletişim merkezlerini ziyaret edin ya da çağrı merkezine ulaşarak hattınızın uluslararası dolaşıma açılması için izin verin. Ayrıca telefonunuzun arama ekranına *121# ya da *150# tuşlayarak da hattınızı yurt dışı kullanımına açabilirsiniz.

Turkcell hattımı hangi ülkelerde kullanabilirim?

Geçerli ülkeler: ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Krallık (İngiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda), Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Faroe Adaları, Fransa, Hollanda, İrlanda, İtalya, İspanya, Kanada, Kanal Adaları, KKTC, Polonya, Portekiz, Porto Riko, San Marino, Slovenya,

Hattımın yurt dışına açık olup olmadığını nasıl öğrenebilirim Vodafone?

Hattımı yurt dışı numaralarını aramaya nasıl açarım? Hattınızla yurt dışını arayabilmek için Yanımda İnternet Arama Ayarlarım sayfasından yurt dışını arama servisini aktif hale getirmeniz yeterlidir. Arama Ayarlarım sayfasına ulaşmak için tıklayınız. Bunun dışında, ULUS AC yazıp 7000’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Telefonun yurt dışına açık olduğunu nasıl anlarız Vodafone?

Faturasız Aboneler

Yurt dışına çıkmadan önce hattınızı yurt dışında kullanıma açmalısınız. Online Self Servis’ten açabilirsiniz. Yurt içinde «ROAM AC» yazıp 7048’e SMS göndererek açabilirsiniz. veya buraya tıklayarak SMS atabilirsiniz. *121# yazıp arama tuşuna basarak açabilirsiniz.

Türk Telekom yurt dışına açık mı?

9653’e ACIK yazıp SMS göndererek, Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayarak, Online İşlemler menüsünden hatlarını yurtdışında kullanıma açtırabilirler.

Turkcell paketim yurtdışında geçerli mi?

Yurt içinde kullandığınız tarifeniz ve paket abonelikleriniz yurt dışı kullanımlarınızda geçerli değildir. Yurt dışında gittiğiniz ülkede geçerli herhangi bir yurt dışı paketiniz yoksa, Turkcell Dünya Tarifesi üzerinden ücretlendirilirsiniz.

You might be interested:  Iş Yerlerinde Eğitim Verme Zorunluluğu Hangi Mevzuattan Kaynaklanmaktadır?

Turkcell Yurtdışı Kullanım kaç TL?

​Tüm ülkelerde* geçerli olan Yurt Dışı SMS 100 Paketi ile 35,39 TL’ye bir ay boyunca 100 kısa m

Turkcell hattımı yurt dışına nasıl kapatırım?

Ayrıca, yurt dışını aramaya açmak için YURTDISI ARAMA, kapatmak için IPTAL YURTDISI ARAMA yazıp ücretsiz 2222’ye SMS göndererek de yapabilirsiniz.

Faturasız hat nasıl alınır?

Yeni bir faturasız hat almak istediğiniz GSM operatörünün internet sitesine giriş yapmanız yeterli. Burada sizden bazı kişisel bilgileriniz istenecek. Bilgilerinizi paylaşıp, onayladıktan sonra yeni faturasız hattınıza ait SIM kart dilerseniz evinize, dilerseniz iş yerinize getiriliyor.

Yurtdışında SMS almak ücretli mı?

Yurt Dışı SMS

Hayır. Hattınızı uluslararası dolaşımda (Roaming) kullanırken alacağınız SMS’ler için ücretlendirilmezsiniz.

Yurt dışında şebeke seçimi nasıl yapılır?

4.5G YURTDIŞI yazıp 5555’e ücretsiz göndererek hemen hattınızı yurt dışında 4.5G kullanımına açtırabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.