Ibb Yurt Başvurusu Ne Zaman?

7.) Yurt kaydımı ne zamana kadar yaptırabilirim? Kayıt evraklarını tamamlayan asil listedeki öğrenciler 2021-2022 Akademik yılı için 20-24.09.2021 tarihleri arası, yedek listesindeki öğrenciler ise 27.09.2021-01.10.2021 tarihleri arasında kayıtlarını yaptırabilirler.

İBB yurtlarında kimler kalabilir?

vatandaşı olması, öğrencinin öğrenim gördüğü yükseköğrenim kurumunun İstanbul il sınırları içinde yer alması, devlet üniversitesinde veya vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu okuyor olması, öğrencisinin ailesinin İstanbul il sınırları dışında ikamet ediyor olması, taksirli suçlar hariç yüz kızartıcı suç işlediğine

İBB yurt ne zaman açılıyor?

2021 yılında ilk kez öğrenci kabulüne başlayacak yurtlarda öğrencilerin bütün ihtiyaçları düşünüldü. Yıl sonuna kadar 1.000 öğrenci İBB yurtlarından hizmet alabilecek. İBB Başkanımızı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden biri olan öğrenci yurtları 2021 yılı itibariyle hayata geçiyor.

İBB yurtlarına Nasıl Başvurulur?

İstanbul’da eğitim gören üniversite öğrencilerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yurt imkanı sağlanıyor. Öğrencilerin kişi başı aylık 600 TL karşılığında kalabileceği yurtların başvuruları 31 Ağustos-6 Eylül 2021 günleri arasında yurt.ibb.istanbul internet adresinden alınacak.

2 dönem yurt başvurusu yapılıyor mu?

Sene ortası, dönem ortası veya yarıyılda özetle her zaman kalmak istediğiniz yurtta boş yatak olması durumunda KYK yurt başvurusu yapabilirsiniz.

İBB yurt kaç kişilik?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi mevcuttaki kız öğrenci yurtlarında 622 kişilik kapasiteyle hizmet veriyor. Yapımı tamamlanan Özel İBB Gaziosmanpaşa Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu ve sözleşmeleri geçtiğimiz günlerde tamamlanan yeni yurtlarla birlikte 1743 öğrenciye daha barınma imkanı sağlanacak.

You might be interested:  Yurt Dışında Çalışmak Için Hangi Pasaport Gerekli?

İBB yurtları paralı mı?

Öğrenciler, İBB yurtlarında 2021 – 2022 eğitim öğretim yılında aylık sadece 600 TL’ye konaklayabilecek. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün koordinasyonunu üstlendiği yurt hizmetinde, eğitim yılı boyunca konfor düzeyi yüksek, temiz ve güvenli barınma imkanı sunulacak.

İBB yurtlarında yemek var mı?

Yurtlarımızda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilecektir. Yemek hizmeti konaklama bedeline dâhildir.

Hangi üniversitelerin kendi yurtları var?

Üniversiteye yeni kayıt yaptıracak adaylar için devlet yurtlarının yanı sıra üniversitelerin yurtları ile özel öğrenci yurtları da seçenekler arasında yer alıyor.

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
 • ODTÜ
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
 • GAZİ ÜNİVERSİTESİ
 • ÖZEL ÜNİVERSİTELERİN YURTLARI.
 • BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
 • ÇANKAYA, ATILIM VE UFUK ÜNİVERSİTELERİ
 • İBB yurtları nerede var?

  Yapılan çalışmalar kapsamında 2021 – 2022 eğitim döneminde Avcılar ve Beyoğlu ilçelerinde 3 yükseköğrenim öğrenci yurdu açılmıştır.

  İBB yurtları hangi semtte?

  Vakıf ve dernekleri destekleme yolu yerine, doğrudan İBB eliyle gençlere barınma imkanı sunuyor. İBB, yeni eğitim öğretim yılında ikisi Avcılar’da, biri Beyoğlu’nda ve biri de Gaziosmanpaşa’da olmak üzere üç ilçede dört yurt binasında barınma hizmeti verecek.

  İBB yurt başvuruları ne zaman son?

  31 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında kız öğrencilerin başvuru yaptığı üç İBB yurdunda yerleştirme işlemleri tamamlandı. 6 günlük süre içerisinde 4 bin 18 başvuru alan yurtlara, 625 kız öğrenci yerleşme hakkı kazandı. Öğrenciler, İBB yurtlarında 2021-2022 eğitim öğretim yılında aylık 600 TL’ye konaklayabilecek.

  Ara dönem yurt başvuruları ne zaman?

  2021 – 2022 Eğitim – Öğretim yılı ara dönem yurt başvurularınızı ve yurtlar arası geçiş başvurularınızı, 04 Ekim 2021 tarihinden itibaren https://portal.itu.edu.tr adresinden yapabilirsiniz.

  Bahar Dönemi KYK yurt başvuruları ne zaman?

  KYK yurt başvurularının, 2022 YKS yerleştirme işlemlerinin tamamlanması ve sonuçlarının erişime açılmasının ardından başlayacağı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yıllarda başvurular Ağustos ayının son haftası ya da Eylül ayının ilk haftası başlardı. 2021-2022 yurt başvuruları da 6 Eylül’de e-Devlet üzerinden başlamıştı.

  You might be interested:  E Devletten Yurt Dışı Yasağı Sorgulama Nasıl Yapılır?

  KYK yurduna 2 sene başvuruluyor mu?

  Evet, yeniden müracaat edebilirsiniz. İkinci lisans eğitiminizin normal süresi kadar barınma hakkınız vardır. Fazladan herhangi bir ücret ödemezsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.