Ilkokullarda Eğitim Nasıl Olacak?

Millî Eğitim Bakanlığı, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders saatinin 30 dakika ve teneffüslerin 10 dakika olmasına karar verdi. Bütün risk gruplarındaki illerde bulunan ilkokullarda, haftada 2 gün yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim yapılacak.

2021 ve 2022 eğitim öğretim yılı okula gitmek zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021-2022 eğitim öğretim yılı hakkında merak edilen konulara açıklık getirdi. Okullarla ilgili en çok merak edilen konu ise şu günlerde “Okula gitmek zorunlu mu?” sorusu olurken, Bakan Özer, yüz yüze eğitime katılımın zorunlu olduğunu açıkladı.

6 Eylül okullar nasıl açılacak?

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların açılışına ilişkin yaptığı basın açıklamasında 6 Eylül’de tüm kademelerde haftada beş gün yüz yüze eğitime başlanacağını ifade etti. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül’de tüm kademelerde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlanacağını belirtti.

6 Eylül yüz yüze eğitim zorunlu mu?

Çocuklarımızın gelişimi, sağlığı ve geleceği için koronavirüsle birlikte yaşamayı öğrenmek ve yüz yüze eğitime devam etmek zorundayız. Kıymetli öğretmenlerimiz, değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz; inşallah, 6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz.

You might be interested:  Öğrenci Bursu Nasıl Alınır?

Yüz yüze eğitim zorunlu mu?

Okullarda yüz yüze eğitime dönüş gerçekleşti, 6 Eylül itibarıyla milyonlarca öğrenci sınıflarına geri döndü. Hürriyet’ten Nuran Çakmakçı’nın sorularını cevaplayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özet, ‘Okullarımız tüm kademelerde haftada beş gün ve yüz yüze eğitimle açılıyor. Yüz yüze eğitime katılım zorunlu olacak.

Öğrencileri okula göndermek zorunlu mu?

İlköğretim zorunlu bir eğitimdir ve çocuğunuzu, okul yaşı geldiğinde okula kayıt yaptırmak zorundasınız. Keyfi bir şekilde çocuğumu okula göndermek istemiyorum diyemezsiniz. Okula göndermeme para cezası vardır.

Okula devam zorunluluğu var mı?

HAFTADA 5 GÜN OKULA GİTMEK ZORUNLU MU? Öğrencilerin haftada 5 gün okula gitmesi zorunlu olacak ve geçen yıllarda olduğu gibi devam zorunluluğu olacak.

6 Eylül de liseler açılacak mi?

31 Ağustos’ta öğretmenlerimiz gelecek, 6 Eylül’den itibaren öğrencilerimiz gelecek’ diye konuştu. Bakan Selçuk ayrıca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih sonuçlarının 26 Temmuz’da açıklanacağını duyurdu.

6 Eylül okullar kaç gün olacak?

‘Kıymetli öğretmenlerimiz, değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz, inşallah 6 Eylül 2021 itibarıyla tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz. Hedefimiz, sağlık koşulları aksini gerektirmediği sürece salgın öncesinde olduğu gibi okullarımızda tam zamanlı yüz yüze eğitimi devam ettirmek.

6 Eylül’de okullar kimlere açılıyor?

Tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitim, 6 Eylül’de başlayacak. 1-3 Eylül tarihleri arasında okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik uyum eğitimleri yapılacak.

Okula gitmemek için dilekçe vermek zorunda mı?

2020-2021 eğitim öğretim hayatının bitmesine az kala bu zamanda veliler pandemi sürecinin içerisinde ve hastalık da hala yoğunken çocuklarını okula göndermek istemiyorlar. Zaten yüz yüze eğitim programına katılmak da zorunlu değildir. Bunun için de okullara yani resmi kurumlara dilekçe yazmaları gereklidir.

6 Eylül de uzaktan eğitim olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Özer, ‘7 Şubat’ta, 81 ilde tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime devam edeceğiz. Omicron ve vaka sayılarından dolayı yüz yüze eğitime ara vermeyeceğiz’ dedi. Birinci dönem, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlamıştı. 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek.

You might be interested:  2021 Ve 2022 Eğitim Öğretim Ödeneği Ne Zaman Yatacak?

Okul olmadan eğitim olur mu?

Amerika ve Avrupa’da evde eğitim kurumsal olarak tanınmış ve destekleniyor olmasına karşın Türkiye’de hala yasal değil. Öyle ki çocuklarını okula göndermeyenler, para cezası yaptırımına maruz kalıyor.

2021 2022 yüz yüze eğitim zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm kademelerde yüz yüze eğitimin zorunlu olduğunu açıkladı.

2021 eğitim zorunlu mu?

2021-2022 eğitim öğretim yılında planlanmış online eğitim seçeneği bulunamamaktadır. Bu sebeple tüm öğrenciler zorunlu yüz yüze eğitime katılacaklar. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Özer, mazereti olan ve yüz yüze eğitime katılamayan öğrenciler için TRT EBA platformundan eğitime devam edileceğini duyurdu.

Okula gitmeyen öğrenciler ne yapacak?

Sadece Mazereti Olan Öğrenciler İçin Uzaktan Eğitim Devam Edecek! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı açıklamada mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime gidemeyecek öğrenciler için Eğitim Bilişim Ağı (EBA) TRT üzerinden yayın yapılmaya devam edeceği bilgisi verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.