Interaktif Eğitim Ne Demek?

İnteraktif eğitim, aktif bir öğretim yönteminin çeşitlerinden biridir. Başlıca özellikleri, bir kişiyi aktif kalmaya ve bilgilerini derinleştirmeye teşvik eden motive edici faaliyetler sağlamasıdır. Bunun için çeşitli aktörler ve unsurlar gereklidir:
İnteraktif eğitim, katılımın olduğu öğrenmeyi pekiştirmeye yönelik bir eğitimdir. Bilişsel aktivitelerini ve aktif öğrenme yöntemlerini destekler. Bu sayede yalnızca öğretmeninle değil arkadaşlarınla da etkileşim halinde olur ve birlikte çalışabilirsin.

Interaktif video online eğitim ne demektir?

İnteraktif videolar, öğrencilerin eğitimin gerçek bir parçası olmalarını sağlar. Öğrencilere daha ilgi çekici ve akılda kalıcı bir deneyim sunar. Hikaye anlatımı, online öğrenmelerin önemli bir parçasıdır. Bağlamından koparılmış bilgi parçaları yerine, tutarlı bir hikaye daha akılda kalıcı olacaktır.

Interaktif yöntemler nelerdir?

İNTERAKTİF ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ

 • Beyin Fırtınası
 • Tartışma Yöntemi.
 • Oyunlaştırma (Rol–Play)
 • Problem Çözme Yöntemi.
 • Benzetim (Simulation)
 • Interaktif kurs nedir?

  İnteraktif eğitim, internet ve teknoloji aracılığıyla bireylerin ders ve sınavlarına katkı sağlamak amacıyla oluşan bir eğitim platformudur.

  Interaktif ne demek psikoloji?

  İnteraktif öğrenme, sosyal etkileşim yoluyla öğrencilerin katılımını sağlamaya dayalı eğitime verilen isimdir. İnteraktif (etkileşimli) öğrenme ile etkileşim sadece öğretmen ve öğrenci arasında yapılmaz, bu durumda tüm öğrenciler birbirleriyle temas eder ve birlikte çalışırlar.

  Interaktif video ne demek?

  İnteraktif videolar, videoyu izleyen kişinin videoda görünen aktörlerin veya karakterlerin eylemlerine dayanarak bir sonraki adımda ne olacağına karar vermelerini sağlar. Bu aynı zamanda, hikayenin farklı yollar izlemesini ve farklı seçimlerin nasıl farklı sonuçlara sahip olduğunu izleyiciye göstermeyi sağlar.

  You might be interested:  Kyk Yurt Sonuçları Ne Zaman Belli Olacak?

  Etkileşimli Video ne demek?

  Etkileşimli video, televizyon ve bilgisayarın özelliklerini kullanarak içeriğin kalitesini arttıran ve çoklu ortam yaratan bir sistemdir. İzleyiciler videonun akışı esnasında aktif yanıtlar vererek konunun anlatımını etkileyebilir (Ak, 2014).

  Öğretim yöntem ve teknikleri nelerdir?

  Her konu ve öğrenme düzeyi için uygun tek bir yöntemden bahsetmek mümkün değildir. Bu sebeple yöntemler seçilirken hedeflere, öğrenci ve konunun özelliklerine dikkat etmek gerekir.

 • DÜZ ANLATIM (TAKRİR) YÖNTEMİ
 • PROBLEM ÇÖZME YÖNTEMİ
 • 3. TARTIŞMA YÖNTEMİ
 • ÖRNEK OLAY YÖNTEMİ
 • 5. GÖSTERİP-YAPTIRMA YÖNTEMİ
 • 6. MODÜLER ÖĞRETİM.
 • İnteraktif yapmak ne demek?

  Etkileşimlilik, yanıtlayabilirlik kavramı ile benzeşmektedir ve bir iletinin geçmiş iletilerin yanı sıra aralarındaki bağıntılara da hangi derecede bağımlı olduğunun incelendiği iletişim sürecidir.Bir iletişim terimi olarak interaktif, birbirini karşılıklı olarak etkileme yoluyla iletişime geçmeyi ifade eder.

  İnteraktif model ne demek?

  Temel anlamda bir terim olarak; karşılıklı etkileşim yoluyla anlaşmak demektir. Bu kelime, günümüzde daha çok teknoloji araçları ile kullanılmaktadır. Ek olarak konsollar, dokunmatik paneller veya kameralar gibi donanımlar interaktif araç olarak bilinir. Bu donanım araçları yanında birçok yazılımı da destekler.

  İnteraktif ne demek tıp?

  Geleneksel ve tamamlayıcı tıp ya da integratif tıp tabirini kullanıyoruz. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp dediğimiz tedavi metotları, vücudun kendini tamir mekanizmalarını destekleyen ve kendi iyileşme mekanizmalarını, sistemlerini kullanan yöntemlerdir.

  İnteraktif oyun ne demek?

  Sıradanın dışına çıkmaya yarayan interaktif oyun ve filmlerde senaryo oyuncunun tercihlerine göre ilerlemektedir. Senaryonun en can alıcı noktasında izleyicinin ya da oyuncunun bir tercih yapması istenir. Süreç bu tercihe göre geri dönüşü olmayacak şekilde ilerler.

  İnteraktif sözlük ne demek?

  başlık ve içeriklerini yazarlarının oluşturduğu; online-katılımcı sözlükler. burası vb. sözlükler.

  You might be interested:  4+4+4 Eğitim Sistemi Ne Zaman Başladı?

  İnteraktif öykü nedir?

  İnteraktif drama (veya interaktif öykü anlatımı), hikâyenin önceden belirlenmediği bir dijital eğlence şekli. Yazar, anlatının ele alması gereken ayarı, karakterleri ve durumu oluşturur, ancak kullanıcı (ayrıca okuyucu veya oyuncu) hikâye dünyası ile etkileşimlerine dayanarak benzersiz bir hikâye yaşar.

  İnteraktif ödeme ne demek?

  İnteraktif Bankacılık, müşterilerimize para çekme dışındaki her türlü bankacılık işlemlerini şubeye gitmeksizin, evden veya iş yerinden yorulmadan, zahmetsizce yapabilme olanağını sağlayan bir hizmetimizdir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.