Iphone Yurt Içi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bu hizmet ile mobil cihazınızın yasal yollar ile ithal edilip edilmediğini ve kayıp/çalıntı olup olmadığını, cihazınıza ait IMEI numarasını sorgulatarak öğrenebilirsiniz. IMEI numaranızı, cihazınızın numara çevirme ekranına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz. Lütfen 15 haneli IMEI Numarasını giriniz!

Telefonun yurt ici olduğu nasıl anlaşılır?

Cep telefonda *#06# tuşlayarak telefonun seri numarasını (IMEI numarası) tespit edilebilir. Kısaca mobil cihazlara ait uluslararası elektronik kimlik bilgisini gösteren numaraya IMEI adı verilmektedir.

iPhone telefonun açılıp açılmadığını nasıl anlarız?

İçi açılmış tamir görmüş iPhone nasıl anlaşılır için yapmanız gereken ilk şey telefon paketindeki Apple sertifikalı mühre bakmaktır. Bu sertifika, Apple’ın telefonu tümüyle çalışır durumda onayladığını ve Apple sertifikalı teknisyenler tarafından yenileme yapıldığını göstermektedir.

iPhone yenilenmiş olduğu nasıl anlaşılır?

iPhone’unuzun model numarasını Ayarlar > Genel > Hakkında bölümünde yer alan Model etiketinin sağ tarafında görebilirsiniz. Model numarasında önemli olan ilk harftir. İlk harf “M” ise, telefonunuz orijinal (kullanılmamış) bir cihazdır. İlk harf “N” ise, telefonunuz yenilenmiş bir cihazdır.

iPhone telefonu ne zaman aldığımı nasıl öğrenirim?

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Adınıza, ardından Ortamlar ve Satın Almalar’a dokunun.
  3. Hesabı Görüntüle’ye dokunun. Giriş yapmanız istenebilir.
  4. Satın Alma Geçmişi’ne dokunun.
  5. Satın alma geçmişiniz görünür. Son 90 Gün’e dokunun, ardından farklı bir tarih aralığı seçin.
You might be interested:  Exxen Öğrenci Evi 2 Sezon Ne Zaman?

Bir telefonun kaçak olup olmadığını nasıl anlarız?

Bu bilgileri satıcıdan aldığınız bilgilerle ve Telefon Hakkında (Android) kısmındaki bilgilerle karşılaştırın. IMEI kodu için telefonun kimlik numarası diyebiliriz. Bu nedenle telefonun sate olup olmadığını anlamak için en çok tercih edilen etkili yöntem IMEI kodu sorgulama oluyor.

Telefon çakma olup olmadığını nasıl anlarız?

İlk yöntem;

Telefonun arama ekranını açın. Arama ekranında *#112#* şeklinde tuşlama yapın ve arama tuşuna basın. Bu tuşlamayı yaptığınızda karşınıza çeşitli seçeneklerin bulunduğu bir ekran çıkıyorsa telefonunuz sahte olma ihtimali bulunuyor demektedir.

iPhone kasa değişimi sağlıklı mı?

Kasanın yamulması ve ezilmesi ekranı sıkıştırır ve küçük bir darbede kolayca kırılmasına neden olur. Risk oluşturacak durumlarda kasanın değişmesi gerektiğini müşterimize bildiririz. Çünkü yamuk ve ezik kasalı iPhone kullanmak ekranın kırılmasına veya içerisine toz almasına neden olacaktır.

Değişim cihazı nasıl anlaşılır?

Bir başka yöntem olarak model numarasını kontrol etmek örnek verilebilir. iPhone model numarası “M” ile başlıyorsa sıfır, “F” ile başlıyorsa tamir edilmiş ve “N” ile başlıyorsa değişim cihazı demektir.

iPhone SE 2020 olduğunu nasıl anlarız?

Ayarlar’a bakın

Ayarlar > Genel > Hakkında’ya gidin. Model’in sağında parça numarasını görürsünüz. Model numarasını görmek için parça numarasına dokunun.

Yenilenmiş iPhone almak mantıklı mı?

Güvenilir bir yerden satın almak, sizi bu anlamda olası bir sıkıntı yaşamanız durumunda kanunen koruyacaktır. Üst seviye cihazlara 10 bin TL gibi miktarlarda verecek paranız yoksa, onun yenilenmiş versiyonunu satın almak mantıklı. Dikkat ettiğiniz müddetçe gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yenilenmiş Apple iPhone ne demek?

Refurbished; yenilenmiş telefonlar için kullanılıyor. Bu noktada cihaz, uzman teknisyenler tarafından yeniden sıfır ayarına getiriliyor. Çünkü yenilenmiş telefonlar; farklı sebeplerden firmalara geri dönen telefonların sıfır ayarına getirilmesi ile ortaya çıkıyor.

You might be interested:  2021 Halk Eğitim Kursları Ne Zaman Açılacak?

Apple cihaz değişimi sıfır mı?

Değişim cihazları Swap denilen ve sıfır ayarında olan cihazlardır.

iPhone telefonum ne zaman üretildi?

iPhone, Apple tarafından tasarlanan ve üretilen multimedya ve internet özelliklerini destekleyen akıllı telefondur. İlk modeli eski Apple CEO’su Steve Jobs tarafından 29 Haziran 2007’de tanıtılmıştır.

Telefonu ne zaman aldığımı nasıl öğrenebilirim?

Android cihazınızın ayarlar kısmına girdikten sonra, ayarların içerisinde yer alan hakkında kısmına girerek IMEI ve seri numarası öğrenmenin ilk adımını tamamlayabilirsiniz. Hakkında kısmının içerisinde yer alan telefon bilgileri menüsünden, IMEI ve seri numarasını içeren menüyü bulmanız gerekiyor.

iPhone kaç aylık olduğunu öğrenme?

Apple marka cihazınız üzerinden Ayarlar uygulamasına tıklayın. Ayarlar içerisinde yer alan ‘Genel’ penceresine dokunun ve ‘Hakkında’ bölümünü açın. Bu alanda ‘Garanti Süreniz Doluyor’ diye bir metin görebilirsiniz. Hemen yanında ise garanti sürenizin bitiş tarihine rastlayacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.