Işbaşı Eğitim Programı Hangi Meslekler Var?

İşkur İşbaşı Eğitimi Programında Hangi Meslekler Var?

 • Bilgi Güvenlik Uzmanı,
 • Endüstriyel Robot Programcısı,
 • Yazılım Geliştiricisi,
 • Sosyal Medya Uzmanı,
 • Uygulama Programcısı,
 • İŞKUR işbaşı eğitim programına kimler katılabilir?

  İŞKUR tarafından hazırlanan İşbaşı Eğitim Programına 15 yaşından büyük herkes katılabiliyor. Ancak bu kişilerin İŞKUR’A kayıtlı ve işsiz olması gerekiyor. Öte yandan programa katılmak isteyen kişilerin işverenin bir ve ikinci derece akrabası veya eşi olmayanlar katılabiliyor.

  Işbaşı eğitim programı ne iş yapar?

  İŞKUR’a kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim kazanmalarını sağlamak ve istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla işbaşı eğitim programı düzenlenmektedir.

  Işbaşı eğitim programı hangi sektörde?

  Program süresi bilişim ve imalat sektörlerindeki işyerleri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 aydır. Geleceğin mesleklerinde düzenlenen işbaşı eğitim programlarında ise program süresi en fazla 9 ay olarak uygulanabilmektedir.

  Işbaşı eğitim programları neler?

  İşverenlerimizi istihdam garantili yeni işbaşı programımızdan yararlanmaya çağırıyorum.’ Ayrıca işbaşı eğitim programı şöyle tanımlanıyor; Mesleki deneyimi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırarak bu kişilerin istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla işbaşı eğitim programı düzenlenmektedir.

  Işkurdan işe giren kaç ay çalışıyor?

  Sorusunun cevabı gündemin ilk sıralarında yer alıyor. İŞKUR eğitim programları kapsamında işe giren gençler, bilindiği üzere 3 veya 6 ay boyunca maaşlarının bir kısmını veya tamamını İŞKUR’dan alıyor.

  You might be interested:  Yurt Taahhütname Onayı Nasıl Yapılır?

  İŞKUR meslek edindirme kursları hangi meslekler var?

  İşkur aracılığı ile bu kurslar yapılır ve binlerce kişi istihdam edilmektedir.

 • Beden İşçisi.
 • Garson.
 • Kuaförlük.
 • Fotoğrafçılık.
 • Grafik Tasarımcılığı
 • Ön Muhasebeci.
 • Hasta Danışmanı
 • Işbaşı eğitim programı bitince ne olur?

  İşbaşı eğitim programı kapsamında çalıştırılan işçinin program süresinin bitiminde işveren işçiden memnun kalmışsa, ücretini ve primini ödeyerek işyerinde çalıştırmaya devam edebilir.

  Işbaşı eğitim programı maaşını kim öder?

  İşbaşı Eğitim Programı Nedir? İşbaşı Eğitim Programı, işe alınması planlanan personel iş başında değerlendirilirken personele yapılacak maaş ve SGK ödemelerinin İŞKUR tarafından karşılandığı bir teşvik türüdür.

  Işbaşı eğitim programı sonunda sertifika veriliyor mu?

  Kurs bitince, katılım belgesi/sertifika verilmekte midir? Sadece “teorik eğitimi” başarı ile tamamlayan kursiyerlere “kurs katılım belgesi” verilmektedir. Hem teorik hem de işbaşı(staj) eğitiminden başarılı olan kursiyerlere ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı UMEM Beceri’10 Projesi sertifikası verilmektedir.

  İŞKUR işbaşı eğitim programı açıldı mı?

  Sözleşmesi imzalanan ancak henüz fiili olarak başlatılmamış işbaşı eğitim programı ile 5 Kasım 2021 tarih ve sonrasında yeni sözleşme imzalanarak başlatılacak işbaşı eğitim programlarında istihdam yükümlülüğüne ilişkin süreler 60 günden az olmamak üzere en az iki katına çıkarılmıştır.

  İŞKUR kaç gün çalıştırıyor?

  Programa katılma saatleri yani işbaşı eğitim programı kapsamında çalışan işçinin mesai saatleri işveren tarafından belirlenir. Ancak işçinin günlük çalışma süresi dinlenme (mola) süreleri hariç günde 5 saatten az, 8 saatten fazla ve haftada da 45 saatten ve 6 günden fazla olamaz.

  İŞKUR cezası kaç ay?

  Sözleşmesinin feshedileceği gibi cezai yaptırımla da karşılaşacaktır. Sözleşmesi feshedilen kursiyerler; 12 ay süre boyunca yeni bir İşbaşı Eğitim Programına katılım gerçekleştiremeyecektir. Fesih tarihine kadar aldıkları kurs ücretini, yasal faizi ile birlikte İŞKUR’a geri ödeyeceklerdir.

  You might be interested:  Eğitim Ödeneği Ne Zaman Yatar 2016?

  Isbasi eğitim programi nasil yapilir?

  İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMINA NASIL BAŞVURU YAPILIR? İşbaşı eğitim programına başvuruda bulunmak isteyen kişiler gereken evrakları tamamlamalarının ardından, bulunduğunuz ildeki bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerine dilediğiniz zaman başvuruda bulunabilirsiniz.

  Işbaşı eğitim programı nasıl oluyor?

  İŞKUR işbaşı eğitim programı; kuruma kayıtlı olan işsiz bireylerin mesleki deneyim kazanmaları, teorik eğitim almaları için düzenlenmiş olan programlara verilen isimdir. İşbaşı eğitimi alınacak olan işyerini işsiz birey hem kendisi bulabilmektedir hem de kurumdan kendisine uygun işyeri bulmasını isteyebilmektedir.

  IEP ödemesi nedir?

  İşbaşı Eğitim Programı süresince kursiyerlere günlük 163,59 TL ödeme yapılmaktadır. Kursiyerin öğrenci olması durumunda kursiyere günlük 122,69 TL, işsizlik ödeneği alması durumunda günlük 81,80 TL ve geleceğin meslekleri olarak belirtilen meslekler için günlük 179,95 TL ödeme yapılmaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.