Işbaşı Eğitim Programı Nasıl Başvurulur?

İşkur işbaşı eğitim programı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için bizzat İŞKUR Müdürlüklerine uğramanız gerekiyor. İşsizlik kaydınızın ardından size atanan İş ve Meslek Danışmanınız ile görüşmeniz gerekiyor.
Başvuru Yeri Ve Zamanı İşbaşı eğitim programlarına başvuru şartlarını sağlayan tüm vatandaşlarımız, 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerinden ve İŞKUR E-Şube üzerinden başvuruda bulunabilmektedirler.

Işbaşı eğitim programı nasıl oluyor?

İŞKUR işbaşı eğitim programı; kuruma kayıtlı olan işsiz bireylerin mesleki deneyim kazanmaları, teorik eğitim almaları için düzenlenmiş olan programlara verilen isimdir. İşbaşı eğitimi alınacak olan işyerini işsiz birey hem kendisi bulabilmektedir hem de kurumdan kendisine uygun işyeri bulmasını isteyebilmektedir.

İŞKUR’a nasıl başvurulur 2022?

İşte İŞKUIR iş başvurusu yollları;

 1. https://esube.iskur.gov.tr üzerinden.
 2. Alo 170 üzerinden.
 3. İŞKUR birimine şahsen müracaat ederek yapılır.

İŞKUR’da hangi kurslar var 2022?

 • Mesleki Eğitim Kursları
 • Girişimcilik Eğitimi Programları
 • İşbaşı Eğitim Programları
 • Toplum Yararına Programlar.
 • İş Sağlığı Ve Güvenliği Mesleği.
 • Mesleki Yeterlilik Belgesi’nde İşkur Desteği.
 • Engellilere ve Eski Hükümlülere Kendi İşini Kurma Desteği.
 • Işbaşı eğitim programı hangi meslekler var?

  İşkur İşbaşı Eğitimi Programında Hangi Meslekler Var?

 • Bilgi Güvenlik Uzmanı,
 • Endüstriyel Robot Programcısı,
 • Yazılım Geliştiricisi,
 • Sosyal Medya Uzmanı,
 • Uygulama Programcısı,
 • Veri Tabanı Analisti,
 • Animasyon Programcısı,
 • Kurumsal Kaynak Planlama Uzmanı vb.
 • You might be interested:  Yurt Dışına Nasıl Gidebilirim?

  Işbaşı eğitim programına kimler katılabilir?

  Mesleki deneyimi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırarak bu kişilerin istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla işbaşı eğitim programı düzenlenmektedir. Ayrıca, program ile birlikte işverenler işe alacakları kişileri, kendi işyerlerinde yetiştirmektedirler.

  İŞKUR iş başvuruları nasıl yapılır?

  İŞKUR İŞ İLANLARINA BAŞVURU NASIL YAPILIR? İŞKUR işçi alımı başvurusu yapmak için İŞKUR’a üye olmak ve online sistemine giriş yapmak gerekiyor. Özellikle kamu kuruluşları ya da özel sektör firmaları, iş ilanlarını İŞKUR’un esube.iskur.gov.tr internet sayfasından yayımlıyor.

  E devlet üzerinden İŞKUR başvurusu nasıl yapılır?

  İŞKUR kayıt belgenizi e devlet üzerinden alabilirsiniz. Bunun için e devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama kısmına gelin. Buraya İŞKUR kayıt belgesi diye yazarak aratın. Çıkan ilk sayfada İŞKUR kayıt belgenizi kolay bir şekilde temin edebilirsiniz.

  İŞKUR’dan eleman alımı nasıl olur?

  Eleman arayan kamu kurumları işgücü istemlerini, İŞKUR’un internet portalına üye olmak suretiyle doğrudan sisteme kayıt ederek iletebilecekleri gibi her türlü iletişim kanallarını/araçlarını kullanmak suretiyle ileterek istediği özellikte işgücü için ilan verebilir.

  İŞKUR kursları kaç ay sürüyor?

  İşbaşı eğitim programı bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, muhabirlik ile ilgili mesleklerde en fazla 9 ay, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde MEB Hayat Boyu Öğrenme Modüllerinin asgari süresinden az olmayacak şekilde ve diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay uygulanmaktadır.

  İŞKUR kurs ucreti ne kadar 2022?

  2022 İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Maaş Tablosu

  İŞ ARAYAN 163,59 TL
  ÖĞRENCİ 122,69 TL
  İŞSİZLİK MAAŞI ALAN 81,80 TL

  İŞKUR kursları nasıl oluyor?

  İşkur mesleki eğitim kursları süre açısından haftalık en az 30 en fazla 40 saat olarak planlanır ve kursun toplam süresi en fazla 160 gündür. Ancak resmi tatillerin bu günler arasında sayılmadığını belirtelim. Aynı zamanda İşkur meslek edindirme kursları programlarına devam zorunludur.

  You might be interested:  Halk Eğitim Usta Öğretici Maaşları Ne Zaman Yatar?

  Işbaşı eğitim programı hangi sektörde?

  Program süresi bilişim ve imalat sektörlerindeki işyerleri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 aydır. Geleceğin mesleklerinde düzenlenen işbaşı eğitim programlarında ise program süresi en fazla 9 ay olarak uygulanabilmektedir.

  Işbaşı eğitim programı bittikten sonra ne olur?

  İşbaşı eğitim programı kapsamında çalıştırılan işçinin program süresinin bitiminde işveren işçiden memnun kalmışsa, ücretini ve primini ödeyerek işyerinde çalıştırmaya devam edebilir.

  Geleceğin meslekleri nelerdir İŞKUR?

  İŞKUR Geleceğin Meslekleri 2022

  Sıra TMS Kodu Meslek Adı
  1 2523.01 Ağ Teknolojileri Uzmanı
  2 2521.03 Ağ Veri Tabanı Yöneticisi
  3 7421.30 Akıllı Bina Otomasyon Sistemleri Bakım Onarımcısı
  4 2513.03 Animasyon Programcısı

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.