Işkur Işbaşı Eğitim Programı Nasıl Başvurulur?

İşkur işbaşı eğitim programı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için bizzat İŞKUR Müdürlüklerine uğramanız gerekiyor. İşsizlik kaydınızın ardından size atanan İş ve Meslek Danışmanınız ile görüşmeniz gerekiyor.
Başvuru Yeri Ve Zamanı İşbaşı eğitim programlarına başvuru şartlarını sağlayan tüm vatandaşlarımız, 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerinden ve İŞKUR E-Şube üzerinden başvuruda bulunabilmektedirler.

İŞKUR işbaşı eğitim programına kimler katılabilir?

İŞKUR tarafından hazırlanan İşbaşı Eğitim Programına 15 yaşından büyük herkes katılabiliyor. Ancak bu kişilerin İŞKUR’A kayıtlı ve işsiz olması gerekiyor. Öte yandan programa katılmak isteyen kişilerin işverenin bir ve ikinci derece akrabası veya eşi olmayanlar katılabiliyor.

İŞKUR’da hangi kurslar var 2022?

 • Mesleki Eğitim Kursları
 • Girişimcilik Eğitimi Programları
 • İşbaşı Eğitim Programları
 • Toplum Yararına Programlar.
 • İş Sağlığı Ve Güvenliği Mesleği.
 • Mesleki Yeterlilik Belgesi’nde İşkur Desteği.
 • Engellilere ve Eski Hükümlülere Kendi İşini Kurma Desteği.
 • İŞKUR işbaşı eğitim programı ne zaman başlıyor?

  Sözleşmesi imzalanan ancak henüz fiili olarak başlatılmamış işbaşı eğitim programı ile 5 Kasım 2021 tarih ve sonrasında yeni sözleşme imzalanarak başlatılacak işbaşı eğitim programlarında istihdam yükümlülüğüne ilişkin süreler 60 günden az olmamak üzere en az iki katına çıkarılmıştır.

  You might be interested:  Yurt Dışına Iş Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İŞKUR cezası kaç ay?

  Sözleşmesinin feshedileceği gibi cezai yaptırımla da karşılaşacaktır. Sözleşmesi feshedilen kursiyerler; 12 ay süre boyunca yeni bir İşbaşı Eğitim Programına katılım gerçekleştiremeyecektir. Fesih tarihine kadar aldıkları kurs ücretini, yasal faizi ile birlikte İŞKUR’a geri ödeyeceklerdir.

  Işbaşı eğitim programından faydalanmak için kaç işçi olması gerekir?

  İşbaşı Eğitim Programlarından Yararlanma Şartları

  En az beş sigortalı çalışana sahip olmak, İŞKUR’a kayıtlı olmak, Katılımcıların en az %70’ini 60 günden az olmamak üzere program süresinin en az üç katı kadar süreyle istihdam etmeyi taahhüt etmek.

  İŞKUR kursları hangi meslekler var?

  İşkur aracılığı ile bu kurslar yapılır ve binlerce kişi istihdam edilmektedir.

 • Beden İşçisi.
 • Garson.
 • Kuaförlük.
 • Fotoğrafçılık.
 • Grafik Tasarımcılığı
 • Ön Muhasebeci.
 • Hasta Danışmanı
 • İŞKUR kursları kaç ay sürüyor?

  İşbaşı eğitim programı bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, muhabirlik ile ilgili mesleklerde en fazla 9 ay, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde MEB Hayat Boyu Öğrenme Modüllerinin asgari süresinden az olmayacak şekilde ve diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay uygulanmaktadır.

  İŞKUR kurs ucreti ne kadar 2022?

  2022 İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Maaş Tablosu

  İŞ ARAYAN 163,59 TL
  ÖĞRENCİ 122,69 TL
  İŞSİZLİK MAAŞI ALAN 81,80 TL

  Işbaşı eğitim programı kalktı mı?

  19/02/2022 tarihinden itibaren, belirtilen özel öğretim kurumlarında ve eğitim personeli olan kişilerin yetiştirilmesine yönelik mesleki eğitim kursu veya işbaşı eğitim programı düzenlenmesi mümkün değildir.

  İş basi eğitim programi devam ediyor mu?

  İşkur tarafından 06.10.2021 tarihinde ara verilen İşbaşı Eğitim Programına 05.11.2021 tarihi itibariyle tekrar başlatılmasına karar verilmiştir. İşbaşı eğitim programı başvuruları açılmış olup. İstihdam süresi 2 katına çıkarılmıştır.

  İŞKUR resmi tatillerde para veriyor mu?

  Türkiye İş Kurumu-İŞKUR – ✔️Resmi tatillerde işçinin çalıştırılması için işçiden yazılı onay almalı, aksi takdirde işçiye günlük ücreti %100 zamlı olarak ödenir. | Facebook.

  You might be interested:  Yurt Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

  İŞKUR cezası kaç yıl?

  Eğer bu program ile çalıştırdığınız kursiyeri beğenmediyseniz yada anlaşamadığınız bir durum olduysa sözleşmeyi fesih etme yetkiniz vardır. Fakat programdan ayrılan kursiyer yada programı sonlandırmak isteyen işverene bazı durumlarda 1 yıl işkur faaliyetlerden yararlanamama cezası verilir.

  İŞKUR para cezası ne kadar?

  ii) İş arayanlardan ücret alan veya menfaat temin edenlere aynı 4904 sayılı Kanunun 20 nci maddesinin (d) bendi gereği on bin Türk Lirası idari para cezası uygulanacaktır. Ayrıca, Kuruma onaylatılmayan her bir yurtdışı hizmet akdi için üçyüz Türk Lirası, idari para cezası uygulanacaktır.

  İŞKUR işten çıkınca ne olur?

  İşverenden dolayı sözleşmenin işçi tarafından feshedilmesi durumunda, il müdürlüğünün uygun görmesi şartıyla katılımcılar 12 ay beklemeleri gerekmeksizin yeni bir işyerinde işbaşı eğitimine katılabilirler.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.