Işkur Öğrenci Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular İŞKUR sayfası üzerinden gerçekleştirilip, dört gün boyunca sürmektedir. Adaylar okudukları ya da yaz aylarında ikamet ettikleri illerde olmak üzere istedikleri ildeki programlara kayıt yaptırabilirler.

İŞKUR öğrenci kayıt nasıl yapılır?

İŞKUR’a kayıt olabilmeniz için öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/ linke tıklayarak İŞKUR giriş sayfasına gidin. Ardından İş Arayan kısmından üye ol seçeneğine tıklayarak karşınıza çıkan üyelik sözleşmesini okuyup onaylamanız gerekmektedir.

İŞKUR öğrenciler başvurabilir mi?

Evet, vakıf veya devlet fark etmeksizin bütün üniversite öğrencileri başvurabilir.

İŞKUR üniversite öğrencilerine iş başvuru ne zaman 2022?

SÇP 2022 Başvuruları Ne Zaman? İŞKUR’un üniversite öğrencilerine yönelik Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvurularının normal şartlarda Haziran ayının ikinci yarısında başvuruya açılması beklenmektedir.

2021 SÇP olacak mı?

İŞKUR tarafından İlk kez 2019 yılında uygulanan Sosyal Çalışma Programı (SÇP) 2020 yılında Covid-19 nedeniyle uygulanamadı. 2021-2022 Yılında Yaz dönemi için Sosyal Çalışma Programı uygulanıp uygulanmayacağı hakkında İŞKUR tarafından bir duyuru yayınlanmamıştır.

İŞKUR ilk kayıt nasıl yapılır?

İŞKUR’un sunduğu hizmetlerden yararlanabilmeniz için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur.

You might be interested:  Kyk Yurt Çıkmadı Ne Yapmalıyım?

İŞKUR’a nasıl kayıt olunur 2022?

İŞKUR İş Arayan Olarak Kayıt Olma

Buraya tıklayarak İŞKUR’un sitesine gidin ve sitenin sağ üst kısmındaki internet şubesi seçeneğine dokunun. 2. Gelen ekranda ‘İş Arayan’ ve ‘İş Veren’ olmak üzere iki seçenek karşınıza çıkacaktır. Burada ‘İş arayan’ sekmesi altında bulunan ‘Üye Ol’ seçeneğine tıklayın.

İŞKUR öğrencilere ne kadar maaş veriyor?

İş arayan statüsündeki katılımcılara günlük 163,59 TL, öğrencilere 122,69 TL, işsizlik ödeneği alanlara günlük 81,80 TL, Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 179,95 TL cep harçlığı ödenmektedir.

İŞKUR öğrenci kaç saat çalışır?

İşkur İşbaşı Eğitim Programı Çalışma Saatleri Konusunda

İşkur yönetmeliğine göre, günde en fazla 8 saat (08.00 – 16.00) saatleri ve haftada 40 saat çalışılması lazım. Bulunduğum fabrika bizleri 10 saatten fazla (07.45 – 18.00) saatler arası çalıştırıyor.

İŞKUR SÇP 2021 başvuruları ne zaman?

İŞKUR SÇP başvurularının Haziran ayının ikinci yarısında başvuruya açılması beklenmektedir.

İŞKUR kaç ay sigorta ödüyor?

Katılımcıların iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri de karşılanmaktadır. Bu program için destek süresi 3 aydır.

SÇP ücreti ne kadar?

SÇP günlük ücreti 67 lira 36 kuruş olacaktır. Ayda dört haftanın üçer günü çalışma hesaplanırsa: 4×3=12 gün.

Üniversite mezunları İŞKUR’a başvurabilir mi?

İŞKUR personel alımlarına tam gaz devam ediyor. Bu anlamda ilkokul, lise ve üniversite mezunu personel alımı için ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sistemine kayıt olan vatandaşlar devamlı olarak yayınlanan güncel iş ilanlarına başvuru yapabiliyor.

İŞKUR meslek bilgisi kısmına ne yazılır?

Meslek bilgisi, sizin İŞKUR 2da başvuru yapmak istediğiniz kadrolardır. Başvuru yapmak istediğiniz, kadroları özgçemişinize eklemelisiniz.

You might be interested:  Kyk Yurt Çıkıp Çıkmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Sigortalı iken İŞKUR’dan iş başvurusu yapılır mı?

Sosyal yardım almak isteyen vatandaşların en çok sorduğu soruların başında ‘ailede sigortalı çalışan sosyal yardıma engel mi? ‘ sorusu geliyor. İl Müdürü Canbolat böyle bir durumun olmadığını, sigortalı çalışanın da sosyal yardım alabileceğini belirtti.

SÇP 2020 başvuru ne zaman başlayacak?

İŞKUR’un üniversite öğrencilerine yönelik Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvurularının Haziran ayının ikinci yarısında başvuruya açılması beklenmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.