Ismek Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman 2021 2022?

İSMEK’TE YÜZ YÜZE EĞİTİM KAYITLARI 11 KASIM’DA BAŞLIYOR Uzaktan eğitimlerin devam ettiği İSMEK, 2020-2021 eğitim dönemi için kapılarını açmaya hazırlanıyor. 24 Kasım’da başlayacak yüz yüze eğitimler, pandemi şartlarına uygun bir şekilde verilecek.

iSMEK kayıtları ne zaman başlıyor 2022?

İstanbul’da yaşayanların merakla beklediği: İSMEK 2021-2022 kurs kayıtları 24 Eylül Cuma, saat 10.00 itibari ile başlayacaktır.

iSMEK kurslarına nasıl kayıt olabilirim?

iSMEK kayıt işlemi, (İsmek’in İnternet sitesi kursiyer.ismek. istanbul,) adresinden çevrimiçi olarak yapılmaktadır. İlk olarak İsmek kayıt tarihlerini kontrol etmelisiniz.

iSMEK yaz kursu kayıtları ne zaman başlıyor?

İSMEK Yaz Atölyelerine Kayıtlar Başladı

2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde ilk dönemin geride kalmasıyla birlikte ikinci yarı eğitimleri 7 şubat tarihi itibariyle başladı. 4 temel dalda ve 22 alanda verilen eğitimler için başvurular devam ediyor.

Ismekler tatil mi?

Bazı programlarda hijyen kurallarının sağlanması için kursiyerlerin önlük giymesi zorunludur. Enstitü İstanbul İSMEK’te resmi ve genel tatil günleri; 1 Ocak, Yarıyıl Tatili, MEB Ara Tatilleri,23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos, 29 Ekim ve dini bayram günlerine rast gelen günlerdir.

Ismek yeni dönem kayıtları ne zaman başlıyor?

Yeni döneme adına ‘Enstitü İstanbul’ ibaresi eklenen İSMEK, artık sanat ve meslek kursları dışında yaygın bir eğitim kurumu olarak faaliyetlerine devam edecek. İSMEK KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR? İSMEK 2021-2022 kurs kayıtları bugün (24 Eylül Cuma) saat 10.00 itibari ile başlayacak.

You might be interested:  Dyk Öğrenci Başvuru Nasıl Yapılır?

Ismek hangi kurslar var?

İSMEK kursları kapsamında kursiyerlere, Ahşap Tasarımı ve Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Dil Eğitimleri, Grafik ve Teknik Tasarım, Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri, Hayvan Yetiştiriciliği, Kişisel Gelişim ve Eğitim, Moda Tasarımı ve Tekstil Teknolojisi, Muhasebe ve Finans, Müzik, Örgü

İSMEK kurslarına kimler başvurabilir?

Kimler Katılabilir? İstanbul’da yararlanabileceğiniz İsmek imkanları 16 yaş ve üzeri bireyler için geçerlidir. Her yıl Temmuz ayında başlayan kayıtları kaçırmayarak dilediğiniz branşa kayıt olarak yararlanabilirsiniz. Eğitim süresince İstanbul’da olmanız gerekmektedir.

Ismekte sertifika veriliyor mu?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan ve açılmasına yetki verdiği kurslarda eğitim gören kursiyerlerin eğitim sonunda alacakları belge olup, tüm eğitimler sertifikalı olmayıp, bazıları sadece katılım belgesi içermektedir. Örnek İsmek’te yer alan Seo Kursu sonunda sertifika yerine katılım belgesi vermektedir.

İSMEK e kimler başvurabilir?

1. grup: Branşında ön lisans mezunu, meslek lisesi mezunu veya ustalık belgesine sahip 291 part- time öğretmen. 2. grup: Branşında lisans mezunu, ön lisans mezunu ve en az 4 yıl deneyimli 722 part-time öğretmen. 3. grup: Branşında yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu ve en az 4 yıl deneyimli 579 part-time öğretmen.

İSMEK kursları ne zaman açılacak?

İSMEK 2021- 2022 Kayıtları 24 Eylül’de Başlıyor. İSMEK 2021- 2022 Kurs kayıtları 24 Eylül Cuma günü, saat 10.00’da başlayacaktır.

İSMEK kursları açılacak mı?

Yeni döneme adına “Enstitü İstanbul” ibaresi eklenen İSMEK, artık sanat ve meslek kursları dışında yaygın bir eğitim kurumu olarak faaliyetlerine devam edecek. İSMEK KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR? İSMEK 2021-2022 kurs kayıtları 24 Eylül Cuma, saat 10.00 itibari ile başlayacak.

İSMEK kursları kaç yaş sınırı?

Bu tür eğitim kurumlarından yararlanmak için zorunlu eğitim yaşını tamamlamış olmak gerekir. Bu sebeple İsmek yaş sınırı olup, 16 ve üzeri sınırlama olmaksızın herkese açıktır. 16 Yaşına giren herkes 70 yaşına kadar İsmek’te eğitime sunulan 348 branştan dilediği eğitimi seçerek ücretsiz faydalanmaya başlayabilir.

You might be interested:  Yurt Dışından Gelen Telefon Açtırma Ne Kadar?

5 te 1 devamsızlık ne demek?

1/5 oranında kursa devamsızlık hakkı vardır. Örneğin 100 günlük toplam 400 saatlik bir kursa 20 gün´den ( 80 saat) fazla devamsızlık yapan öğrencinin kaydı silinir ve belge verilmez. Kurs sonunda yapılan sınavda başarsız olan öğrencilere de belge verilmez.

İsmek yariyil tatili ne zaman?

Yarıyıl tatili nedeniyle 22 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında merkezlerimizde eğitim yapılmayacaktır.

İsmek sınavları nasıl oluyor?

İsmek Sınavları Ne Zaman Yapılıyor? Kursiyer seçimi için yapılan sınavlarda herhangi net bir tarih olmayıp, eğitim başlamasına 2-3 gün kala sınav yapılmaktadır. O eğitime başvuran kişilere telefon ve kısa mesaj ile bilgi verek sınav yeri ve saati belirtilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.