Iyep Öğrenci Nasıl Belirlenir?

İYEP’e alınacak öğrenciler nasıl belirlenir? İYEP’e dâhil edilecek öğrenciler sınıf öğretmenleri tarafından ekim ayının 3. haftasında ÖBA uygulanarak belirlenecektir. ÖBA’nın uygulanması ve değerlendirilmesinde öğretmen yönergeleri formu kullanılacaktır.
Soru 9: İYEP’e alınacak öğrenciler nasıl belirlenecek? İYEP’e dâhil edilecek öğrenciler sınıf öğretmenleri tarafından ekim ayının 2. haftasında ÖBA uygu- lanarak belirlenecektir. ÖBA’nın uygulanması ve değerlendirilmesinde öğretmen yönergeleri formu kullanılacaktır.

IYEP öğrenci belirleme nasıl yapılır?

İYEP Modülü’ndeki İYEP Öğrenci Belirleme Aracı sekmesi açılır (Bkz. Resim-2). Gelen ekranda Sınıf/Şube ve Ders (Türkçe/Matematik) seçimi yapılır. “Listele” butonu tıklanır. Gelen öğrenci listesindeki her bir öğrenci için veri girişi yapılır ve kaydedilir.

3 sınıf IYEP sınavı ne demek?

Birçok ebeveyn İyep ne demek sorusunu merak ediyor. İlkokul 3 ve 4. sınıflarına devam eden, Türkçe ve matematik derslerinde İlkokullardaki yerleştirme programı üzerinden kazanım edinemeyen öğrenciler için bir gelişme programıdır. Uzun şekilde İlkokullarda yerleştirme programı olarak da ifade edilmektedir.

IYEP Modül 1 kaç saat?

Program içerik olarak 1. modülde dört kazanım, beş ders saati; 2. modülde sekiz kazanım 70 ders saati ve 3. modül dört kazanım 15 ders saati olmak üzere toplam 16 kazanım ve 90 ders saatinden oluşmaktadır.

4 sınıf IYEP matematik kaç saat?

Açıklama: İyep Matematik Modül 1-2-3 Plan (Hafta İçi 5 Günlük) 2019-2020 Hafta içi 5 gün 1’er saat olmak üzere düzenlenmiştir Toplam 64 ders saati içeren Matematik 1-2-3.

You might be interested:  Teorik Eğitim Çevrimiçi Ne Demek?

IYEP puanı nasıl eklenir?

e-okul => iyep işlemleri => iyep öğretmen görevlendirme => Listele => görevli personel listesi => Başlama tarihi ve bitiş tarihi girilip kaydedildiği zaman mebbise ek puan otomatik olarak ekleniyor.

IYEP e kalan öğrenci listesi nereden alınır?

‘Türkçe, matematik, psikososyal destek’ şeklinde üç alanda yapılan İYEP sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı e-okul modülü üzerinden ya da meb.gov.tr internet sitesinden öğrenilecek. E okula giriş için öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarasının gerekli alanlara girilmesi gerekmektedir.

Ilkokul IYEP sınavı nedir?

İYEP, ilkokul 3. ve 4. sınıflarda matematik ve Türkçe derslerinde yeterli kazanımları edinemeyen öğrenciler için yetiştirme programı anlamına geliyor. İYEP’te öğrenci sadece Türkçe, sadece matematik ya da her iki programa birden dahil olabiliyor.

IYEP sonunda ne oluyor?

İYEP’te görev alan öğretmenler, okutacağı modül ve öğrenci seviyelerine göre plan hazırlayacak, öğrencilerin programa devam durumunu takip edecek. Öğretmenlerin yaptığı değerlendirme sonucunda belirlenen kazanımlara ulaştığı tespit edilen öğrenciler, bir üst modüle geçecek.

4 sınıfta IYEP var mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda değişikliğe gitti. Yeni değişiklikle birlikte ilkokullarda 4. sınıflara 2021-2022 eğitim öğretim yılında İYEP açılacak. İlkokullarda Yetiştirme Programı(İYEP) ile ilgili olarak MEB resmi yazı ve kılavuz gönderdi.

IYEP Türkçe 2 modül kaç saat?

İyep Türkçe Modul 2 Hafta içi günlük 1 saat olarak düzenlenmiştir.

IYEP kaç ek ders?

2022 Yılı Ocak Ayı Kadrolu Öğretmen Net Ek Ders Saat Ücreti (%15 Vergi Dilimli Hesaplama)

KADROLU ÖĞRTEMEN EK DERS ÜCRET TİPİ NET EK DERS SAAT ÜCRETİ
Takviye Kursu Gece Doktora 65,46 TL
İYEP Gündüz 27,77 TL
İYEP Gündüz Y. Lisans 29,71 TL
İYEP Gündüz Doktora 33,32 TL
You might be interested:  Yurt Ucretini Nasil Ogrenebilirim?

IYEP Türkçe matematik kaç saat?

İYEP’te Türkçe dersinden 96, Matematik dersinden 64 olmak üzere toplam 160 ders saati kurs programı bulunmaktadır. Türkçe ve Matematik derslerinde modül 1, modül 2 ve modül 3 yer almaktadır.

IYEP kaç ders saati?

İYEP’te 160 saati geçmeyecek şekilde plan yapılmaktadır. 160 saati geçmeyecek şekilde modül tekrarı yapılabilir. Öğrenci Belirleme Aracı sonucunda (ÖBA); kaç öğrenci kalırsa okulda İYEP başlar?

Leave a Reply

Your email address will not be published.