Kyk Yurt Izin Nasıl Alınır?

KYK Yurt İzni Nasıl Alınır? 1- Genciz Biz sitesine https://gencizbiz.kyk.gov.tr/ bu bağlantıdan giriş yapmanız gerek. 2- Ardından e-Devlet ile giriş yapın ve sayfada karşınıza çıkan İZİNLER bağlantısına tıklayın. 3- “Yeni İzin Talebi” oluşturun.
E-Devletle giriş yaptıktan sonra Sol üst menüden izin işlemleri-izin talep et bölümüne girerek izin adresi tel. numarası ve gidiş ve dönüş tarihleri girilerek onaya gönderilir.

KYK yurdunda kaç gün izin hakkı var?

KYK yurtlarında kalan öğrencilerin akademik takvimleri, verilen tatil günleri, cumartesi-pazar günleri, resmi tatiller ve özel izinler hariç, bir yıl boyunca öğrencinin toplam 75 güne kadar izin hakkı vardır.

KYK yurt özel izin nedir?

İzin İşlemleri:

Bakanlığımıza bağlı yurtlarda barınan öğrencilere, yükseköğretim kurumlarının akademik takvimleri gereği verilen tatiller, hafta sonu (Cumartesi-Pazar), diğer resmi tatiller ve özel izinler hariç, bir öğretim yılında toplam 75 güne kadar izin verilebilmektedir.

Yurt izin alma nedir?

Bu nedenle öğrenciler geç kalacakları veya gelmeyecekleri durumlarda yurt yönetimine haber vermeleri gerekir. Bu kapsamda öğrencilere geç gelmeleri veya yurda gelmemeleri ile ilgili olarak yönetim tarafından verilen izle KYK yurt izni denir.

KYK Yurt izin açıklamasına ne yazılır?

İzin talep et kısmı ile devam edilirken talebi doldurmak için gerekli bilgiler yazılır. Öğrenci, izin başlangıç tarihi, bitiş tarihi, izni geçireceği adresi ve telefon numarasını girerek talebini oluşturur. İzinden erken dönülmesi ya da izne çıkılmaması durumunda idareden bunun düzeltilmesi gerekir.

You might be interested:  Türkiye Hangi Eğitim Sistemini Kullanıyor?

KYK yurt 75 gün izin biterse ne olur?

Bu hakkı geçerlerse yurttan çıkarılabilir öğrenci.

Yurtta tutanak tutulursa ne olur?

Yönetmeliğe göre kuralları ihlal ettiğin an direk atılman lazım ama yurt yönetimi insiyatifliyse direk atmaz. Eğer 3 den fazla tutanak tutulursa direk atilirsin Yurtsan yurda değişmez.

KYK izin alınca aileye mesaj gidiyor mu?

Aileye haber verilmiyordu kesinlikle. Zaten belli bir izin hakkınız var yani kullanabilirsiniz.

KYK yurtlarında hafta sonu izin almaya gerek var mı?

Kurum Yurtlarında barınan öğrencilere, yükseköğrenim kurumlarının akademik takvimleri gereği verilen tatiller ile hafta sonu (Cumartesi- Pazar ve diğer resmi tatiller hariç), bir öğretim yılında toplam 60 güne kadar izin verilebilmektedir.

Genciz biz izin açıklama kısmına ne yazılır?

Bunlar; İzin Başlangıç Tarihi. Bitiş Tarihi. İzni Geçireceğiniz Adresi Ve Telefon Numarasıdır.

Yurda dilekçe nasıl yazılır?

Şehriniz de bulunan KYK Bölge Müdürlüğüne giderek dilekçenizi vermeniz gerekmektedir. Geçmek istediğiniz 3 yurdu sayfa üzerinde sıralayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Dilekçenizi ne kadar erken verirseniz süreç o kadar lehinize olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.