Kyk Yurt Izinleri Nasıl Alınır?

KYK Yurt İzni Nereden, Nasıl Alınır? KYK izni almak için 2 yöntem vardır; Yurt yönetiminden izin almanız mümkündür. Bir dilekçe ile yurtta kalmayacağınız günleri görevlilere onaylatmanız gerekir. E-devlet sistemi ile internet üzerinden izin almanız da mümkün. KYK wifi ile sisteme giriş yapmanız gerekli.
E-Devletle giriş yaptıktan sonra Sol üst menüden izin işlemleri-izin talep et bölümüne girerek izin adresi tel. numarası ve gidiş ve dönüş tarihleri girilerek onaya gönderilir.

Yurt izin nasıl alınır?

KYK Yurt İzni Nasıl Alınır? 1- Genciz Biz sitesine https://gencizbiz.kyk.gov.tr/ bu bağlantıdan giriş yapmanız gerek. 2- Ardından e-Devlet ile giriş yapın ve sayfada karşınıza çıkan İZİNLER bağlantısına tıklayın. 3- “Yeni İzin Talebi” oluşturun.

KYK evci izni nasıl alınır?

e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra sol üst menüde İZİN İŞLEMLERİ > İZİN TALEP ET sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan ekrandaki izin adresi, telefon numarası, gidiş ve dönüş tarihleri gibi bilgileri doldurduktan sonra onaya gönderebilirsiniz.

KYK Yurt izin açıklamasına ne yazılır?

İzin talep et kısmı ile devam edilirken talebi doldurmak için gerekli bilgiler yazılır. Öğrenci, izin başlangıç tarihi, bitiş tarihi, izni geçireceği adresi ve telefon numarasını girerek talebini oluşturur. İzinden erken dönülmesi ya da izne çıkılmaması durumunda idareden bunun düzeltilmesi gerekir.

You might be interested:  Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Yurt izin alma nedir?

Bu nedenle öğrenciler geç kalacakları veya gelmeyecekleri durumlarda yurt yönetimine haber vermeleri gerekir. Bu kapsamda öğrencilere geç gelmeleri veya yurda gelmemeleri ile ilgili olarak yönetim tarafından verilen izle KYK yurt izni denir.

KYK evci izni kaç gün?

İzin İşlemleri:

Bakanlığımıza bağlı yurtlarda barınan öğrencilere, yükseköğretim kurumlarının akademik takvimleri gereği verilen tatiller, hafta sonu (Cumartesi-Pazar), diğer resmi tatiller ve özel izinler hariç, bir öğretim yılında toplam 75 güne kadar izin verilebilmektedir.

Yurtta evci izni nedir?

askerde haftasonu, birlikle ayni ilde oturuyorsan, evinde kalma eylemine verilen ad. yatılı okuyan öğrencilerin, evlerinde kalmak üzere yatakhane veya yurt dışında kalmak üzere aldıkları iznin adı.

KYK Yurt izinleri aileye bildirilir mi?

Aileye haber verilmiyordu kesinlikle. Zaten belli bir izin hakkınız var yani kullanabilirsiniz.

KYK hafta sonu izin almaya gerek var mı?

Kurum Yurtlarında barınan öğrencilere, yükseköğrenim kurumlarının akademik takvimleri gereği verilen tatiller ile hafta sonu (Cumartesi- Pazar ve diğer resmi tatiller hariç), bir öğretim yılında toplam 60 güne kadar izin verilebilmektedir.

KYK Yurt 75 gün izin biterse ne olur?

Bu hakkı geçerlerse yurttan çıkarılabilir öğrenci.

Genciz biz izin açıklama kısmına ne yazılır?

Bunlar; İzin Başlangıç Tarihi. Bitiş Tarihi. İzni Geçireceğiniz Adresi Ve Telefon Numarasıdır.

Yurtta tutanak tutulursa ne olur?

Yönetmeliğe göre kuralları ihlal ettiğin an direk atılman lazım ama yurt yönetimi insiyatifliyse direk atmaz. Eğer 3 den fazla tutanak tutulursa direk atilirsin Yurtsan yurda değişmez.

Yurda Dilekçe nasıl yazılır?

Şehriniz de bulunan KYK Bölge Müdürlüğüne giderek dilekçenizi vermeniz gerekmektedir. Geçmek istediğiniz 3 yurdu sayfa üzerinde sıralayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Dilekçenizi ne kadar erken verirseniz süreç o kadar lehinize olacaktır.

You might be interested:  Halk Eğitim Merkezi Kursları Ne Zaman Açılacak?

KYK izin alma saat kaça kadar?

Mazereti olan öğrenciler mazeret bildirip giriş çıkış saatlerini belirtebilir. Yurtlara sabah en erken 06.00, gece en geç 23.00’da girebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.