Kyk Yurt Izni Nasıl Alınır?

E-Devlet sistemi üzerinden giriş yaparak KYK yurt izni alınabilmektedir.Sisteme girdikten sonra KYK sistemine girip sistemdeki “3 çizgiye” tıklayarak izinler kısmına girmelisiniz. KYK izi talebi bölümüne girdikten sonra karşınıza çıkan formu doldurarak KYK yurt izni için ilk adımı atmış olursunuz.
E-Devletle giriş yaptıktan sonra Sol üst menüden izin işlemleri-izin talep et bölümüne girerek izin adresi tel. numarası ve gidiş ve dönüş tarihleri girilerek onaya gönderilir.

Yurt izni nasil alinir?

KYK Yurt İzni Nasıl Alınır? 1- Genciz Biz sitesine https://gencizbiz.kyk.gov.tr/ bu bağlantıdan giriş yapmanız gerek. 2- Ardından e-Devlet ile giriş yapın ve sayfada karşınıza çıkan İZİNLER bağlantısına tıklayın. 3- “Yeni İzin Talebi” oluşturun.

Yurt izin alma nedir?

Bu nedenle öğrenciler geç kalacakları veya gelmeyecekleri durumlarda yurt yönetimine haber vermeleri gerekir. Bu kapsamda öğrencilere geç gelmeleri veya yurda gelmemeleri ile ilgili olarak yönetim tarafından verilen izle KYK yurt izni denir.

KYK Yurt izin alma saat kaça kadar alınır?

Mazereti olan öğrenciler mazeret bildirip giriş çıkış saatlerini belirtebilir. Yurtlara sabah en erken 06.00, gece en geç 23.00’da girebilirsiniz.

KYK yurdunda en fazla kaç gün izin hakkı var?

Öğrencilere, yükseköğretim kurumlarının akademik takvimleri gereği verilen tatiller, hafta sonu (cumartesi-pazar) tatilleri, diğer resmi tatiller ve özel izinler hariç bir eğitim-öğretim yılında toplam 75 gün izin verilmektedir.

You might be interested:  Halk Eğitim Başvuruları Ne Zaman?

KYK yurt özel izin nedir?

İzin İşlemleri:

Bakanlığımıza bağlı yurtlarda barınan öğrencilere, yükseköğretim kurumlarının akademik takvimleri gereği verilen tatiller, hafta sonu (Cumartesi-Pazar), diğer resmi tatiller ve özel izinler hariç, bir öğretim yılında toplam 75 güne kadar izin verilebilmektedir.

Yurt izin talebine ne yazılır?

İzin talep et kısmı ile devam edilirken talebi doldurmak için gerekli bilgiler yazılır. Öğrenci, izin başlangıç tarihi, bitiş tarihi, izni geçireceği adresi ve telefon numarasını girerek talebini oluşturur. İzinden erken dönülmesi ya da izne çıkılmaması durumunda idareden bunun düzeltilmesi gerekir.

Yurtta tutanak tutulursa ne olur?

Yönetmeliğe göre kuralları ihlal ettiğin an direk atılman lazım ama yurt yönetimi insiyatifliyse direk atmaz. Eğer 3 den fazla tutanak tutulursa direk atilirsin Yurtsan yurda değişmez.

KYK yurt hafta sonu izin almak gerekiyor mu?

Kurum Yurtlarında barınan öğrencilere, yükseköğrenim kurumlarının akademik takvimleri gereği verilen tatiller ile hafta sonu (Cumartesi- Pazar ve diğer resmi tatiller hariç), bir öğretim yılında toplam 60 güne kadar izin verilebilmektedir.

KYK yurt 75 gün izin biterse ne olur?

Bu hakkı geçerlerse yurttan çıkarılabilir öğrenci.

KYK yurduna geç girince ne olur?

KYK yurt giriş çıkış saatleri

Yurtlara sabah en erken 06.00, gece en geç 23.00’da girebilirsiniz. Yurt giriş çıkışlarına uymayan öğrenciler önce uyarı alır ardından yurttan atılabilir. Kyk yurdunda kalan üniversite öğrencileri haftasonları dışında bir öğretim yılında 75 gün evci izni alabiliyorlar.

Kyk evci izni dönemlik mi?

Kyk yurdunda kalan üniversite öğrencileri haftasonları dışında bir öğretim yılında 75 gün evci izni alabiliyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.