Kyk Yurt Kaydı Nasıl Silinir?

Kayıt Sildirme ve Depozito İade Kayıt Sildirmek için; Kalmakta olduğunuz yurdunuza imzalı bir dilekçe vermeniz gerekmektedir. Dilekçenize istinaden güvence bedeli ve gün bazında yatak ücretiniz size iade edilecektir. Dilekçenize mutlaka SİZE AİT BİR HESABIN IBAN NUMARASINI yazmanız gerekmektedir.

KYK yurt Kayıt silince ne olur?

Kaydı silinen bu öğrencilerin başvurularının kabulü halinde aynı öğretim yılı için iki kat güvence bedeli alınarak yurda kayıtları yapılır. Öğrencinin talebiyle dönem sonunda tek kat güvence bedeli iade edilir.

Genciz biz KYK kayıt sildirme nasıl yapılır?

1-Gencizbiz adresine e-devlet şifrenizle giriş yapınız. Aşağıdaki işaretli Yurt İşlemlerini tıklayınız. 2-Yurt işlemleri menüsünden Yurt Kayıt Silme Talebini tıklayınız. 3-Kayıt Silme Talebi menüsünden açılan sayfadaki alanları eksiksiz doldurunuz.

KYK yurt kaydi ne zaman silinir?

Ayın onunun resmi tatil gününe denk gelmesi halinde süre ilk iş günü saat 23.59’a kadar uzatılır. Bu sürenin sonunda ücretini ödemeyen öğrencinin kayıtlı kaldığı günlerin ücreti güvence bedelinden mahsup edilerek yurttan kaydı silinir.

KYK yurt kaydı silindikten sonra tekrar alınır mı?

Sadece ilk kayıt ücretinde ödenen güvence bedeli istisnadır. Bu istisna ise eğer öğrencinin kaydı “yurt ücretini ödemediği” için silinirse ve bu öğrenci kaydının silindiği aynı öğretim dönemi içinde tekrar müracaat eder ve yurt yerleştirmesi yapılırsa güvence bedeli iki kat olarak alınmaktadır.

You might be interested:  E Devlet Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?

2021 KYK yurt depozito iadesi ne zaman yatar?

Depozito ücretleri ne zaman yatar şekline bir soru yöneltirseniz net bir tarih vermek mümkün değildir. KYK yurdunun öğrenci sayısına ve yoğunluğuna göre ortalama 1 hafta içerisinde hesabınıza yatabilmektedir.

KYK yurt Kayıt silindikten sonra depozito ne zaman yatar?

Öğrenci kaydını sildirip yurttan ayrılırsa depozito ücretinin iadesi ortalama 1 hafta içerisinde hesaba yatırılır. Bazı öğrencilerin ise hem yurt hem de depozito ücreti ödemesi zorunlu değildir.

Kayıt sildirme dilekçesi nasıl yazılır?

Kaydımın silinmesi ile YÖK, Üniversiteniz, TC Yasaları ve diğer her çeşit mevzuatlardaki hak kayıplarımın bilincinde olduğumu, hepsini kabul ettiğimi beyan ederim. Üniversitenizdeki kaydımın silinmesi talebimin kabulünü ve gereğini saygılarımla arz ederim.

KYK izin iptal etme nasıl yapılır?

Bu noktada “İzinliyken KYK yurduna girebilir miyim?” ve “KYK yurt izni nasıl iptal edilir?” soruları cevap beklemektedir. Bu noktada yurda giriş yapmanız ve yurt yönetimine durumu ifade etmeniz yeterli olacaktır. Böylece izin hakkınızı boşa harcamamış olursunuz.

KYK yurt ücreti ödenmezse ne olur?

Ayın onunun resmi tatil gününe denk gelmesi halinde süre ilk iş günü saat 23.59’a kadar uzatılır. Bu sürenin sonunda ücretini ödemeyen öğrencinin kayıtlı kaldığı günlerin ücreti güvence bedelinden mahsup edilerek yurttan kaydı silinir.

KYK yurt başvurusunu kaçıranlar ne yapmalı?

KYK yurt başvurularını kaçıran öğrenciler KYK yurtlarında barınma konusunda sonraki başvuru dönemini beklemek zorunda ancak bunun bir istisnası var. Yıl içinde kalmak istediğiniz şehirde bulunan KYK kız & erkek yurdunda boş yer olması durumunda e-Devlet üzerinden yurda başvuru yapabilirsiniz.

KYK yurt 75 gün izin biterse ne olur?

Bu hakkı geçerlerse yurttan çıkarılabilir öğrenci.

KYK yurdundan ayrılınca aileye haber gider mi?

Aileye haber verilmiyordu kesinlikle. Zaten belli bir izin hakkınız var yani kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

Yurtta tutanak tutulursa ne olur?

Yönetmeliğe göre kuralları ihlal ettiğin an direk atılman lazım ama yurt yönetimi insiyatifliyse direk atmaz. Eğer 3 den fazla tutanak tutulursa direk atilirsin Yurtsan yurda değişmez.

KYK’da kalan biri misafir olarak kalabilir mi?

İşte, o konu hakkında bazı bilgiler. KYK yurtlarında asil olarak kalma hakkına sahip olan öğrenciler, kayıtlarını gerçekleştirmelerinin akabinde yurtlarda kalabilecek. Yedek listede kalan öğrenciler ise misafir olarak kalma imkanına sahip olabilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.