Kyk Yurt Personeli Ne Iş Yapar?

KYK Yurt Yönetim Memuru Ne İş Yapar? Yurt Yönetim Memuru KYK bağlı yurtlarda çeşitli görevler almaktadır.Genel olarak zor bir memurluk sayılmaz. satın alma, öğrenci işleri, personel işleri, lojman sorumlulugu gibi bölümlerden herhangi birinde görev almaya başlarsınız. Tek zor yanı olarak gece nöbeti göze çarpmaktadır.

Yurt yönetim personeli ne is yapar maaşı?

Engelli çocuğunuz var mı?

0 yıl hizmeti olan Diğerleri (Lise, Ortaokul veya ilkokul mezunu) – KYK Yurt Yönetim Memuru
İstihaklar Tutar
İstihaklar Toplamı 9,273.48 ₺
Kesintiler Toplamı -1,210.76 ₺
Net Maaş 8,062.72 ₺

Yurt sorumlusu ne iş yapar?

Yurt müdürü; bireylerin beslenme, barınma ve diğer ihtiyaçlarının karşılandığı kamu ya da özel yurtlarda görev yapan yetkili kişidir.

Gece yurt görevlisi ne is yapar?

Özel ve gece hizmetleriyle ilgili kendisine verilen görev ve yetkileri zamanında ve yerinde kullanmamaktan yurt müdürüne karşı sorumludur. Görevli olduğu süre içinde yurtta bulunmak zorundadır. Görevlerini yerine getirdikten, emniyet ve sükuneti sağladıktan sonra nöbet odasında istirahate çekilebilir.

KYK Yurt Müdürü nöbet tutar mı?

Yurt müdürün nöbet hizmetine dâhil edilebilmesi için ilgili yurt müdürlüğünde öncelikle nöbet tutacak personel sayısı üçten az olması gerekmektedir. Ayrıca o yurt müdürlüğün de uzman ve/veya araştırmacı olması halinde yurt müdürü değil bu personel nöbetçi memur sıfatıyla nöbet hizmetini yürütecektir.

You might be interested:  Istanbulda Öğrenci Akbili Ne Kadar?

Yurt memuru nasıl olunur?

KYK yurt yönetim memuru alımı için genel şartlar ise;

  1. T.C. vatandaşı olmak.
  2. En az lisans mezunu olmak,
  3. KPSS’den en az 60 almak,
  4. 65 yaşından büyük olmamak,
  5. SGK’dan emeklilik aylığı almamak,
  6. Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,
  7. Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak gerekiyor.

Yeni memur ne kadar maaş alıyor?

Aynı dönemde SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarında ise yüzde 25,47 artış sağlanacak. Bu çerçevede aile yardımı ödeneği dahil en düşük memur maaşı 4881 liradan 6429 liraya, en düşük memur emekli aylığı 3276 liradan 4289 liraya yükseldi.

Kimler yurt müdürü olabilir?

Üniversitede İşletme, İktisat bölümlerini bitiren kişiler yurt müdürü olarak çalışabilir. Bu bölümlerde eğitim almak tercihe bağlıdır, yurt müdürü olarak çalışabilmek için herhangi bir eğitim zorunluluğu bulunmamaktadır. Yurt müdürü, öğrencilerin konakladığı yurtların idaresinden sorumludur.

Yurt müdürü ne kadar maaş alır?

19 May 2020 — Yurt Müdürü (Yurt Yönetim Memuru) olarak görev yapan bir kişinin alacağı ortalama brüt maaş 5,126.94 TL, Net maaş ise ortalama 4,353.07 TL …

4 B sözleşmeli yurt yönetim personeli ne iş yapar?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında gerçekleştirilecek olan tüm eğitimleri, seminerler, kursları organize etmek, planlamak ve gerçekleştirilmesi ile alakadar olmak işi bu birimde çalışan yurt yönetim memurlarının işidir.

Gece sorumlusu ne iş yapar?

GECE MÜDÜRÜNÜN SORUMLULUKLARI

1) Gece personelinin iş disiplinini sağlamak. 2) Gece ayrılan ve sabah iş başı yapan personelin çalışma programı saatlerini takip etmek. 3) Salon etkinliklerinin vaktinde kapanışını takip etmek. 4) Sabahları kahvaltı salonlarının vaktinde açılışını takip etmek.

Yurt yönetim personeli kaç puanla kapattı?

Yurt Yönetim personeli alımı başvuruları KPSS Puanı ile gerçekleştirildi. En az 60 puan ile başvuru alınmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığından gelen duyuruya göre, En Düşük KPSS Puanı – 60,13799 oldu.

You might be interested:  Nasıl Para Kazanılır Öğrenci?

Kız yurdunda erkek müdür olur mu?

Kız öğrencilerinin barındığı kurumlarda kadın, erkek öğrencilerinin barındığı kurumlarda erkek yönetici görevlendirilecek. Her kurum, lisans mezunu ve öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifikasına sahip bir müdür tarafından yönetilecek.

Kimler nöbet tutamaz?

Kadın memurlara tabip raporunda belirtilmesi halinde hamileliğin 24. haftasından önce ve her halde hamileliğin 24. haftasından itibaren ve doğumdan sonraki 1 yıl süreyle gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemeyecektir. Özürlü memurlara istekleri dışında gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemeyecektir.

Adliyelerde nöbet ve nöbet türleri nelerdir?

Nöbetler, harici nöbet, dâhili nöbet, Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM) nöbeti, haftalık nöbet ve icra mahkemeleri nöbeti olarak düzenlenmiştir.

Yurt Yönetim Memuru kaçıncı dereceden başlar?

Bu yönde atılmış somut bir adım mevcuttur. 21 Kasım 2014 tarihli ve 29182 sayılı Remi Gazete’de yayımlanan 2014/6986 sayılı Bakanlar Kurulu kararında (dolu/boş kadro kararnamesi) 600 adet Yurt Yönetim Memuru kadrosunun kadro derecesi 5’ten 4’e yükseltilmiştir. Bu “memur” unvanlı kadrolarda bir ilktir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.