Kyk Yurt Wifi Nasıl Bağlanılır?

KYK Wifi Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Sisteme giriş yaparken telefonunuzu mobil ağdan kapatıp Wifi ağından açın.
 • “KYKWIFI” ağını bulun ve bağlanın. (Genelde tüm yurtlarda bu ağın ismi aynıdır)
 • Bağlandıktan sonra sistem sizi tarayıcı ağına yönlendirir.
 • Bu sayfadan kullanıcı adı ile şifrenizi girin.
 • KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin ismidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmez. Ancak bir bilgisayarı (tablet yada telefon da olabilir) modeme bağladıktan sonra tarayıcıda “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister.

  KYK yurtlarında internete nasıl bağlanılır?

  Televizyon yurt kantinlerinde bulunur. KYK yurtlarında internet bulunur. İnternete giriş için kimlik numaranız ve belirlediğiniz şifreyi kullanabilirsiniz. KYK yurtlarında internet bağlantısı için doğrulama sayfasından TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekir.

  KYK wifi nasil?

  KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin adıdır ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre girilmesi gerekmez. Sadece bir cihaz (tablet, bilgisayar veya telefon) modeme bağladıktan sonra tarayıcıda “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister.

  GSB wifi nasıl girilir?

  Eğer KYK öğrenci yurdunda kalıyorsanız yurt idaresine giderek internet erişimi için talepte bulunuyorsunuz. Talebinize istinaden yurt idaresi tarafından size özel bir kullanıcı adı ve parola veriliyor. Ardından telefonunuzun ya da bilgisayarınızın WiFi erişimini aktif hale getiriyorsunuz.

  You might be interested:  Yurt Dısına Nasıl Gıdebılırım?

  KYK wifi şifresi nasıl alınır?

  KYK Wifi Şifre Alma

  E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı sayfasındaki “ücretsiz yurt interneti öğrenci taahhüt işlemleri” menüsünü kullanarak KYK şifresi alabilirsiniz.

  KYK wifi kaç cihazdan bağlanma?

  KYK wifi de her kullanıcı aynı anda yalnızca 1 cihaz ile bağlanabilir. Eğer kullandığınız cihazdan çıkış yapmadan başka bir cihazla giriş yapmaya çalışırsanız maksimum giriş hakkınız doldu hatası ile karşılaşırsınız.

  KYK yurtlarında internet var mı?

  Bakan Kasapoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre; KYK yurtlarında sunulan internet kotası iki kat artırılarak 16 GB’den 32 GB’ye çıkarıldı.

  KYK wifi sistemi ne demek?

  Teknologweb.com’da yer alan bilgilere göre, KYK Wifi, KYK yurtlarında kalan öğrencilere ücretsiz internet projesine verilen isimdir. KYK Portal ise bu hizmete erişmek için gereken doğrulama sayfasıdır.

  KYK wifi kota dolunca ne olur?

  Gençler sınırsız internet hak ediyor

  Öğrenciler, kotayı aştıktan sonra herhangi bir şekilde ek kota edinemiyor. Ek ücret ödemek isteseniz dahi kotanızı artırmanız mümkün değil. Öğrenciler KYK kotasını yaklaşık olarak bir haftada bitiriyor ve kalan günlerde mobil veri kullanmak zorunda kalıyor.

  KYK wifi kaç gb?

  Öğrenciler bir süredir internet kotalarının yükseltilmesini talep ediyordu. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu öğrencilerin talebine olumlu yanıt verildiğini duyurdu. Kasapoğlu açıklamasında bahar döneminde yurtlarda internet kotasının 32 GB olacağını açıkladı. Önceleri KYK yurtlarında internet hizmeti kotasızdı.

  GSB wifi Kotasi ne kadar?

  GSB yurtlarımızda internet kotasını iki katına çıkartarak 32 GB’a yükselttik.

  KYK wifi maksimum giriş hakkınız doldu ne yapmalı?

  Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Hatası

  Çünkü bir Kullanıcı Adı ile aynı anda bir cihaz ile KYK Portal’ a bağlanabilirsiniz. KYK Portal / Doğrulama Sayfası’ nı interneti kullandığınız sürece kapatmayın, işiniz bittiğinde de çıkış yapmayı unutmayın.

  You might be interested:  Uzaktan Eğitim Ne Zaman Bitiyor?

  GSB wifi sınırsız mı?

  Kredi Yurtları Kurumu yurtlarında kalan öğrenciler, geçtiğimiz yıl sınırsız internet erişimine sahiplerdi. Ancak bu yıldan itibaren, KYK yurtlarındaki Wi-Fi ağlarında kişi başına 16 GB internet kotası koyuldu. Öğrenciler bu kotayı bitirdiklerinde yurtlardaki Wi-Fi ağlarıyla internete erişemeyecekler.

  GSB wifi şifremi nasıl değiştirebilirim?

  1. https://eposta.gsb.gov.tr adresine kullanıcı adı ve şifremizi girerek giriş yapıyoruz. 2. Gelen ekrandan sağ üst taraftaki ayarlar düğmesine basıp, açılan menüdeki paralo değiştire tıklıyoruz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.