Mebbis Hizmetiçi Eğitim Modülü Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır?

Tarayıcıdan lms.eba.gov.tr adresine girilerek Giriş’e tıklanır. Ardından açılan EBA GİRİŞ sayfasından Eba kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapılır. (Eba şifreniz yoksa MEBBİS girişi sekmesinden Eba şifresi oluşturulmalıdır.) e-Eğitim Platformunda bulunan e-Eğitimlerim sekmesine tıklanır.

Uzaktan eğitim seminerine nasıl katılırım?

EBA UZAKTAN EĞİTİM ÖĞRETMEN GİRİŞİ

EBA öğretmen girişi için; EBA uygulamasına ya da www.eba.gov.tr adresine giriş yapılması gerekiyor. Akabinde EBA öğretmen girişi yazısına tıklanıyor. Çıkan ekranda MEBBİS veya e-devlet şifresi ile giriş yaparak sisteme girerek seminerlere katılabilirsiniz.

MEBBİS hizmet ICI eğitim nasıl yapılır?

➢ Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS)’e https://mebbis.meb.gov.tr/ (TC Kimlik No, şifre ve ekranda görüntülenen güvenlik kodu girilerek) giriş yapılır. ➢ Sol panelden ‘Hizmetiçi Eğitim Modülü’ tıklanır. ➢ Açılan ekranda ‘Faaliyet Başvuru’ tıklanır.

Hizmet içi eğitim seminerlerine Nasıl Başvurulur?

  1. ”BT ‘ nin ve İnternetin, Bilinçli ve Güvenli Kullanımı” Kursu Başvuruları aşağıdaki sırayla yapılabilir.
  2. 1) Kişisel bilgilerimizle MEBBİS’ e girilir ve “Hizmetiçi Eğitim Modülü”
  3. 3) Yeni gelen sayfada “Faaliyet Başvuru” tıklanır,

Mebbiste hizmet içi eğitim onayı nasıl verilir?

Onaylama yapmak için gerekli kullanıcı adı ve şifresi girilerek Hizmetiçi Eğitim Modülü açılır. 2. Hizmetiçi Eğitim Modülüne girdiğinizde sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılar. Bu ekranda Onaylamanız gereken faaliyetler ve son onay tarihleri listelenmektedir.

You might be interested:  Ikametgah Değişikliği Nasıl Yapılır Öğrenci?

Seminerlere nasıl katılabilirim?

EBA öğretmen girişi için; EBA uygulamasına ya da www.eba.gov.tr adresine giriş yapılması gerekiyor. Ardından açılan sayfada EBA öğretmen girişi yazısına giriliyor. Çıkan ekranda MEBBİS veya e-devlet şifresi ile giriş yaparak sisteme girerek seminerlere katılabilirsiniz.

Öğretmen seminerlerine nasıl girilir?

Seminerlere ÖBA platformu www.oba.gov.tr’dan giriş yapılacak. Öğretmenler MEBBİS ya da e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak sunulan eğitim konularından birine ya da isterlerse daha fazlasına katılabilecekler.

Hizmet içi eğitim nasıl yapılır?

Hizmet içi eğitim başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı mebbis hizmet içi eğitim modüllerinden yapılır şeklindedir. Hizmet içi eğitim başvurusu yapanlar kişisel şifre ile mebbise giriş yapmaları gerekmektedir.

Hizmet içi eğitim nereden alınır?

Uzaktan Hizmet İçi Eğitim kursları ve seminerlerine mebbis üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Eğitimler genellikle EBA > Mesleki Gelişim >Kurslarım bölümünden gerçekleştirilecektir.

Hizmetiçi eğitime Katılmazsak ne olur?

(4) Eğitim sonunda sınavlardan herhangi birine mazeretsiz olarak katılmayanlar, başarısız sayılır, ayrıca haklarında 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun disiplinle ilgili hükümleri uygulanır.

Hizmet içi eğitimlere katılmak zorunlu mu?

MADDE 21-(1) Personelin düzenlenecek hizmet içi eğitime katılması zorunludur. Eğitime katılacakların sayı ve nitelikleri programlarda belirlenir.

Hizmet içi eğitim kurslarında ek ders alınır mı?

Çalışma/mesai saatleri dışında düzenlenen hizmet içi eğitim etkinlikleri için ek ders ücreti ödenmesi gerekmektedir.

Mebbis toplu onay işlemleri nasıl yapılır?

Öncelikle Toplu Onay Alınacak Personellerin seçilerek gerekli bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Bu işlem için Toplu Onay İşlemleri menüsü altında bulunan Toplu Onay Alınacak Personel Seç seçeneği kullanılır. Bu seçeneğe tıklandığında karşımıza alttaki ekrana benzer bir ekran gelecektir.

Mebbis e sertifika doğrulama nasıl yapılır?

Mebbis anasayfaya git orada e sertifika belge doğrulama resmine tıkla bilgileri yaz belgen kaydedilsin.

You might be interested:  Yurt Yönetim Personeli Ne Iş Yapar?

Hizmetiçi eğitim nasıl yazılır?

işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Hizmetiçi eğitim şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Hizmet içi eğitim şeklinde olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.