Mebbis Uzaktan Eğitim Nasıl Izlenir?

Tarayıcıdan lms.eba.gov.tr adresine girilerek Giriş’e tıklanır. Ardından açılan EBA GİRİŞ sayfasından Eba kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapılır. (Eba şifreniz yoksa MEBBİS girişi sekmesinden Eba şifresi oluşturulmalıdır.) e-Eğitim Platformunda bulunan e-Eğitimlerim sekmesine tıklanır.

MEBBİS hizmet ICI eğitim nasıl yapılır?

➢ Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS)’e https://mebbis.meb.gov.tr/ (TC Kimlik No, şifre ve ekranda görüntülenen güvenlik kodu girilerek) giriş yapılır. ➢ Sol panelden ‘Hizmetiçi Eğitim Modülü’ tıklanır. ➢ Açılan ekranda ‘Faaliyet Başvuru’ tıklanır.

Uzaktan eğitim seminerine nasıl katılırım?

EBA UZAKTAN EĞİTİM ÖĞRETMEN GİRİŞİ

EBA öğretmen girişi için; EBA uygulamasına ya da www.eba.gov.tr adresine giriş yapılması gerekiyor. Akabinde EBA öğretmen girişi yazısına tıklanıyor. Çıkan ekranda MEBBİS veya e-devlet şifresi ile giriş yaparak sisteme girerek seminerlere katılabilirsiniz.

Seminerlere nasıl girilir?

EBA öğretmen girişi için öncelikle EBA uygulamasına veya www.eba.gov.tr’ye giriş yapmalısınız. Açılan sayfada EBA öğretmen giriş yazısını girerek, ekranda MEBBİS veya e-devlet şifresi ile giriş yaparak sisteme giriş yaptıktan sonra seminerlere katılabilirsiniz.

Uzaktan eğitim süreçlerinde öğretim becerilerinin geliştirilmesi semineri nereden izlenir?

EBA sayfanıza girin. Sol taraftaki sekmelerde Mesleki Gelişim kısmını tıklayın. Kurslarım/Derslerim kısmını seçin. Seminer orada gözüküyor.

You might be interested:  Yurt Yönetim Personeli Ne Kadar Maaş Alır?

Hizmet içi eğitim nasıl yapılır?

Hizmet içi eğitim başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı mebbis hizmet içi eğitim modüllerinden yapılır şeklindedir. Hizmet içi eğitim başvurusu yapanlar kişisel şifre ile mebbise giriş yapmaları gerekmektedir.

Öğretmenlerin uzaktan eğitim semineri nasıl olacak?

Öğretmen 2021-2022 haziran dönemi seminer tarihleri de netleşti. Yapılan açıklamaya göre 2022 Haziran dönemi mesleki çalışma programı, 20-24 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Haziran seminerleri Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden online olarak yapılacak.

Öğretmenler seminerleri nereden izleyecek?

Öğretmen ara tatil seminer canlı yayınına EBA’ya giriş yaparak ‘Mesleki Gelişim’ başlığı altında bulunan 15-19 Kasım 2021 Mesleki Çalışmalar adlı içerikten ulaşabilecekler. EBA sistemine öğretmenler, kişisel MEBBİS şifreleri veya e-devlet kullanıcı adı ve şifreleri ile erişebilecek.

Öğretmen seminerleri nereden izlenecek 2022?

ÖĞRETMEN SEMİNER TARİHLERİ 2022

Öğretmenlerin 2022 Haziran dönemi mesleki çalışma programı, 20-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yaz Dönemi Mesleki Çalışma Programı, Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden online olarak yapılacak.

Ara tatil seminere nereden girilir?

Öğretmenler, ara tatil seminer canlı yayınına EBA’ya giriş yaparak ‘Mesleki Gelişim’ başlığı altında yer alan 15-19 Kasım Mesleki Çalışmalar adlı içerikten ulaşabilecekler. EBA’ya ise kişisel MEBBİS şifreleri veya e-devlet kullanıcı adı ve şifreleri ile erişebilecekler.

Ara tatil Semineri nereden izlenecek?

2.dönem ara tatil mesleki eğitim seminerleri için programı yayınlayıp eğitimlerin ise özelikle 2.dönemde MEB tarafından yeni kurulan Öğretmen bilişim ağı ÖBA sonrası MEB’in ara tatil seminer çalışmalarını ÖBA platformu üzerinden öğretmenlere online bir şekilde verilecek.

Nisan seminerleri zorunlu mu?

Bakan Mahmut Özer katılmış olduğu canlı yayında bu konuda yaptığı açıklamada Nisan ayı seminerlerinin online olacağını belirtti.11-14 Nisan 2022 tarihlerinde öğretmenler ve yöneticilerin okula gitme zorunluluğu olmayacak. Öğretmenler ÖBA üzerinden hizmet içi eğitimlere istedikleri yerden katılabilecekler.

You might be interested:  Iett Öğrenci Kartı Nasıl Çıkarılır?

Uzaktan eğitim sürecinde öğretim becerilerinin geliştirilmesi kursu zorunlu mu?

Arkadaşlar uzaktan eğitim sürecinde okuma yazma becerilerinin geliştirilmesi kursuna ya da matematik öğretimi becerilerinin geliştirilmesi kursuna katılmak mecburimi. Eğer müracaat ettiyseniz ve kursa seçildiyseniz mecburidir. Katılmak istemiyorsanız rapor alıp okulunuza iletmeniz gerekir.

MEB online seminer nasıl olacak?

Seminerler toplamda 5 gün sürecek. SEMİNER UZAKTAN MI, ONLİNE Mİ? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen seminerlerinin uzaktan, online ortamda yapılacağını açıkladı. Özer konuya ilişkin, ”Öğretmen Bilişim Ağı ile uzaktan eğitim yoluyla mesleki gelişimlerini tamamlayacaklar. ” dedi.

Seminerleri izlemek zorunlu mu?

Öğretmenler 15 tatilinde mesleki çalışma seminerleri yapacak. Öğretmenler de buseminerlere katılımın zorunlu olup olmayacağını araştırıyor. 2021-2022 yarıyıl tatili seminerine katılmak isteğe bağlı olacaktır. Öğretmen 15 tatil seminerleri zorunluı değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.