Mersin Belediye Otobüsü Öğrenci Ne Kadar?

Tarsus’ta Mersin Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin biniş fiyatları sivil kişi 3,5 TL den 5,5 TL’ye, öğrenci ise 3 TL den 4,5 TL’ye yükseltildi. Her gün otobüs kullanmak zorunda olanlar için bu fiyat artışları çok yüksek.
Mersin’de indi-bindi ücretleri siviller için 4,50 TL’den 6 TL’ye yükselirken, öğrenciler için ise 3,50 TL’den 4,50 TL’ye yükseltildi. Mersin’de toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Mersin’de toplu taşıma ücretlerine Mersin Minibüsçüler Odası kararıyla zam yapıldı.

Mersin Belediye Sivil kaç TL?

Akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle Mersin’de toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Yeni tarifeye göre minibüslerde sivil yolcu ücreti 8 lira, öğrenci ücreti 6 TL olarak belirlendi. Belediye otobüslerinde ise sivil yolcu ücreti 7 lira, öğrenci ücreti 3 lira oldu.

Mersin 33 kart öğrenci ne kadar?

3.20₺ den 4.75₺ oluyor.

Mersin Belediye otobusu sivil ne kadar?

ULAŞIM ÜCRETLERİNE ZAM GELİYOR. Mersin Haberci Gazetesi. Mersin’de minibüs ve belediye otobüs ücretlerine zam geliyor. Cuma gününe kadar uygulanması beklenen zamlı tarife ile belediye otobüs ücretleri öğrenci için 3, sivil için 7 TL, minibüs ücretleri ise öğrenci için 6, sivil yolcu için 8 TL’ye çıkacak.

You might be interested:  Yurt Dışına Gitmek Için Ne Yapmalıyım?

Mersin Belediye Otobüsleri Ücretsiz mi?

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, tüm Mersin genelinde belediye otobüslerinin sağlık çalışanlarına ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı. Sağlık çalışanları, kurum kimliklerini göstererek bütün belediye otobüs hatlarını ücretsiz olarak kullanabilecekler.

Otobus sivil ne kadar 2022?

İBB TOPLU ULAŞIM ÜCRET TARİFESİ 2022

Yeni fiyatlar 9 Nisan Cumartesi gününden itibaren uygulamaya konuldu. İstanbul’da 5,48 olan elektronik bilet fiyatı 7,67 liraya, İlk aktarma 3,92 liradan 5,48 liraya, Tam abonman ücreti 430 liradan 602 liraya yükseldi.

Mersin dolmuş ücretleri ne kadar?

Mersin’de toplu taşıma ücretlerine Mersin Minibüsçüler Odası kararıyla zam yapıldı. Benzin ve mazot fiyatlarından son dönemde yaşanan zamlardan dolayı dolmuş ücretlerine zam yapıldı. İndi-bindi ücretleri siviller için 4.50 TL’den 6 TL’ye yükselirken, öğrenciler için ise 3.50 TL’den 4.50 TL’ye yükseltildi.

Mersin 33 kart ücretli mi?

Teslimine başladığımız Mersin 33 Kart’ınızı değişim merkezlerimizden ÜCRETSİZ alabilirsiniz.

Mersin 33 kart ne işe yarar?

Artık tek kart uygulamasına geçiyoruz; Mersin 33 Kart. Bu kart toplu taşımada kullanıldığı gibi daha birçok alanda kullanılabilecek, birçok avantajı olacak; promosyon sağlayacak kart sahibine. Alışverişlerde indirim sağlayacak. Bize de toplu taşımada artık bir databankı oluşturacak.

Kent Kart 1 kişi ne kadar?

Kent Kart sahibi olabilmeniz için 5 TL ücret ödemelisiniz. Satın aldığınız Kent Kartlar 10 yıl kullanılabilmektedir. Paralı ulaşıma göre daha ekonomik bir yolculuk yapma avantajı sağlamaktadır. Belediye otobüslerinin tam bir kişi ücreti 3 TL, öğrenci ücreti ise 2 TL’dir.

Adana Belediye otobüsü sivil ne kadar 2022?

Belediye otobüsleri 1.40 liradan 1.90 liraya, dolmuş ücretleri 1.75 liradan 2.25 liraya, özel halk otobüsleri 1.60 liradan 2 liraya yükseldi. Zam oranları belediye otobüslerine yüzde 35.7, dolmuşlara yüzde 28.5, özel halk otobüslerine ise yüzde 25 olarak yansıdı. İlçelere ulaşım kilometreye göre sınıflandırıldı.

You might be interested:  Yurt Çıkmayanlar Ne Yapacak?

Adana Belediye otobüsü sivil ne kadar?

Adana Ulaşım Koordinasyon Merkezinin (UKOME), yeni ücret tarifelerine göre özel halk otobüsleri için elektronik kart ile sivil binişi 6 lira 70 kuruş, elektronik kart ile öğrenci binişi 3 lira 70 kuruş olacak. Nakit ödemede ise sivil ve öğrenci binişi 8 lira olacak.

Mersin Belediye otobüsleri ne zaman ücretsiz?

Mersin B.Şehir Meclisinin 2015 yılında aldığı kararla Otobüsler Dini. Ve Milli Bayramlarda zaten ücretsiz.Bu durum Mersin B.Şehir için yeni alınmış bir karar değil. ın başkanlığında 2015 yılında alınmış meclis kararı ile dini bayramlar ile birlikte MİLLİ BAYRAMLARDA da vatandaşlar ücretsiz yararlanmıştır.

15 Temmuz Mersin belediye otobüsleri ücretsiz mi?

Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlik ve anma programlarına vatandaşların daha kolay ulaşımı için belediyenin resmi plakalı araçları ile ANTRAY ve Nostalji Tramvayı, 15 Temmuz Çarşamba günü vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek.

Mersin Yeni Otogar hangi belediye otobüsü?

Hangi Otobüs hatları Mersin Otogar yakınından geçiyor? Bu Otobüs hatları Mersin Otogar yakınından geçiyor: 118, 76M, 77M.

Leave a Reply

Your email address will not be published.