Milli Eğitim Müfettişi Nasıl Olunur?

EĞİTİM MÜFETTİŞİ OLMA ŞARTLARI Öncelikle fakülte veya en az dört yıl eğitim süreli yüksek okul mezunu olmak ve Milli eğitim bakanlığı bünyesindeki okullarda en az on yıl öğretmen sıfatı ile çalışmış olmak ile birlikte en az da üç yıl eğitim kurumunun idari personel kadrosunda çalışmış olmak gereklidir.
Sınava fakülte veya en az dört yıllık yüksek okul mezunu olan ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda branşında en az on yıl öğretmenlik veya branşında beş yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Bakanlık teşkilatında veya okul ve kurumlarında asıl olarak en az üç yıl yöneticilik yapmış bakanlık mensupları katılabilecek.

Kimler MEB müfettişi olabilir?

Halen Millî Eğitim Bakanlığı kadrolarında görev yapan ve en az 8 yıl öğretmenlik deneyimi olan, 35 yaşını doldurmamış tüm öğretmenler/yöneticiler eğitim müfettiş yardımcılığı sınavına başvuru yapabilecek.

Milli Eğitim müfettişi ne kadar maaş alıyor?

Müfettiş olarak atanması halinde aylık maaş 2022 itibariyle 16 bin lirayı geçiyor. Kıdemli müfettişlerin maaşı ise yaklaşık 19 bin lira.

Eğitim müfettiş yardımcılığı sınavına kimler girebilir?

Millî Eğitim Bakanlığı kadrolarında görev yapan ve en az 8 yıl öğretmenlik deneyimi olan; 35 yaşını doldurmamış tüm öğretmenler/yöneticiler eğitim müfettiş yardımcılığı sınavına başvuru yapabilecek.

You might be interested:  Yurt Dışı Çıkış Harcı Ne Zaman Çıktı?

MEB müfettişlik sınavı ne zaman 2022?

26 Haziran 2022 Tarihinde Yapılan MEB Teftiş Kurulu Başkanlığı Eğitim Müfettiş Yardımcılığı Yazılı Sınavının Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

MEB müfettişlik sınavı olacak mı?

Yazılı sınav çoktan seçmeli 100 sorudan oluşacak. Yazılı Sınav Ankara’da, 26 Haziran 2022 Pazar günü saat 10.00’da tek oturum hâlinde gerçekleştirilecek. Yazılı sınav sonuçları 8 Temmuz 2022 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

Müfettiş ne kadar maaş alıyor?

Başlangıçta müfettiş maaşları en az 8-9 bin TL seviyesindedir. Alanında başarılı, deneyimli, uzman müfettiş maaşları ise 10-20 bin TL seviyesindedir.

Müfettiş yardımcılığı maaşı ne kadar?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Kıdemli Müfettiş 13.430 18.720
Müfettiş 9.160 15.580
Müfettiş Yardımcısı 7.330 11.180

Eğitim müfettiş Yardimciligi nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Müfettiş Yardımcılığı; ilgili kurumca bulundurulan ve kurumda çeşitli teftiş işlemlerini yürüten kişiye denir. Ayrı bir teşkilat yapılanmasına tabidir. Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu bünyesinde bulunan kariyer meslek grubudur.

MEB müfettiş Yardımcıları nereye atanır?

Yarışma sınavıyla 750 eğitim müfettiş yardımcısı alınacak

Buna göre eğitim müfettişleri, il millî eğitim müdürlüklerinde oluşturulan eğitim müfettişleri başkanlıklarında görev yapacak.

Müfettiş olmak için hangi bölüm okunmalı?

Nasıl Banka Müfettişi Olunur? Banka müfettişi olmak için üniversitelerin, dört yıllık eğitim veren Bankacılık, Matematik, Maliye, İşletme, İktisat ve ilgili bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olma şartı bulunmaktadır.

Kimler müfettiş olabilir?

c) Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği yetkili makamlar tarafından kabul edilen yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan birisini bitirmiş olmak.

Müfettişlik sınavı ne zaman meb?

a) Eğitim Müfettiş Yardımcılığı Yazılı Sınavı, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 26 Haziran 2022 Pazar günü saat 10.00’da Ankara’da merkezî sistemle tek oturum hâlinde yapılacak ve 120 dakika sürecektir. Sınavda 100 adet sorudan oluşan A-B soru kitapçığı kullanılacaktır.

You might be interested:  Lise Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

Müfettişlik sınavı başvurusu ne zaman?

Eğitim Müfettiş Yardımcılığı Sınav Başvurusu 16-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında MEBBİS Başvuru İşlemleri Modülü üzerinden yapılacaktır.

MEB müfettiş yardımcılığı sınavı en son ne zaman yapıldı?

Yazılı sınav 26 Haziran Pazar günü saat 10.00’da Ankara’da tek oturum şeklinde yapılacak ve sonuçlar 8 Temmuz’da ilan edilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.