Öğrenci Akbil Cezası Ne Kadar?

Mavi Kart 316 liradan 430 liraya, Aylık öğrenci akbil 57,50 liradan 78 liraya, Aylık sosyal (öğretmen -60 yaş) 196 liradan 266 liraya yükseltildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Öğrenci Akbili Cezası Öğrenci akbilimizi yenilemek için gittik ve bizim usulsüz kullanım cezası 600lira çıkarttılar.

Öğrenci kartını başkası kullanırsa ne olur?

İSTANBULKART’TA 8 BİN USULSÜZ KULLANIM TESPİT EDİLDİ

İstanbulkart denetimleri arttırıldı. Kişiye özel verilen kartlar, sadece sahibi tarafından kullanılabiliyor. Başkasına ait kart kullanımı tespit edildiğinde ise iptal ve para cezası uygulanıyor.

Öğrenci kartını başkası kullanırsa cezası ne kadar?

CEZAYI KART SAHİBİ ÖDÜYOR

Kartını başkasına kullandıran öğrenciye ilk seferinde bir aylık abonman ücreti tutarındaki 85, öğretmen ve yaşlılara ise 125 lira para cezası kesiliyor. Mavi kart, 65 yaş kart ve benzer kategorideki kartlar için ise 205 lira ceza uygulanıyor.

Öğrenci Kartı cezası nereye ödenir?

İdari Para Cezası Nereye Ödenir? İdari para cezası vergi dairesine ödenebilir.

İstanbulkart kayıp ücreti ne kadar?

Bireysel Mavi Kartınızı yenilemek için 20 TL, kaybettiğinizde ise 40 TL ödemeniz gerekiyor. İndirimli kartlardan Öğrenci Kartın ücreti 20 TL. Vize çıkarma işlemi için 13 TL, yenilemek için 20 TL, kayıp bedeli için ise 40 TL ödemeniz gerekiyor.

You might be interested:  Kyk Yatay Geçiş Yurt Başvurusu Ne Zaman?

Öğrenci kartını başkası alabilir mi?

Kart sıcak ortamlarla temas ettirilmemelidir. Kimlik kartı başkalarına verilmemelidir. Kimlik kartın başkasına verilmesi “OKULDAN UZAKLAŞTIRMA CEZASI” öngörülen ciddi bir disiplin suçudur.

İstanbulkart usulsüz kullanım cezası ne kadar?

Usulsüz kullanım tespit edilen kart kullanıcılarına aylık tam mavi kart bedeli olan 430 TL ceza uygulandı. Tekrarlanan usulsüz kullanım sonrasında, kart imtiyazı belli süreliğine kaldırılacak ve adli süreç gibi yaptırımlar devreye girecek.

İstanbulkart başkası teslim alabilir mi?

Hayır, bankamatik kartını kartın sahibi dışında başka kimse teslim alamaz.

İstanbulkart 2 kişi kullanabilir mi?

İstanbulkart yalnızca HES kodu, isim, soy isim, TC kimlik numarası eşleştirilen kişilerce kullanılabilir.

Usulsüz kart nedir?

Her kart ihtiyaçlara göre sadece kart sahibinin kullanımı için veriliyor. Vatandaşların sadece kendilerine ait ulaşım kartını kullanması gerekiyor. Kişisel kartların başkası tarafından kullanılması, usulsüzlük oluşturuyor” denildi.

Mahkemenin verdiği para cezası nereye ödenir?

Ödenen miktar, suç nedeniyle mağdur olan kişiye değil, devlet hazinesine ödenmektedir. “(belirlenen gün sayısı) çarpı (takdir edilen miktar)” yoluyla hesaplanır. Bir gün karşılığı ödenmesi gereken para anlamına gelmektedir. Ödenmediği takdirde hapis cezasına çevrilebilir ve yalnızca mahkemeler hükmedebilir.

Mahkeme kararı borcu nereye ödenir?

İnfaz Bürosu’nun verdiği yazıyla Vergi Dairesi’ne ödeme yapıldıktan sonra yapılan ödemeye dair dekont alınarak Cumhuriyet Savcılığı İnfaz Bürosu’na teslim edilmelidir.

Idari para cezası nasıl ödenir?

SGK tarafından verilen idari para cezaları kurumun kendisi tarafından tahsil edilmekte olup bizzat kuruma, bankalara veya PTT şubelerine ödenebilmektedir. Trafik cezaları, vergi dairesine, bankaya veya PTT’ye ödenebilir.

Kayıp öğrenci akbili çıkarma kaç TL?

Kayıp, çalıntı yada yıpranma nedeniyle kart yenileme bedeli Öğrenci kartı ve Öğretmen kartı için 20 TL’dir.

İstanbul kartımı kaybettim yenisini nasıl alırım?

Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

You might be interested:  Uzaktan Eğitim Ne Zaman Başlayacak 2021 2022?

Akbil kayıp nereyi aramalıyım?

Lütfen Kayıp İstanbulkart Bildirimleriniz İçin ALO 153 Çağrı Merkezimizi Arayınız!

Leave a Reply

Your email address will not be published.