Öğrenci Eskart Nasıl Alınır?

 • 1 Adet Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Yabancı Uyruklular için Pasaport)
 • Öğrenim yılına ait öğrenci belgesi (Üniversite öğrencileri için öğrenci belgesi yada öğrenci kimlik kartının aslı görülüp fotokopisi alınacak.)
 • Kimlikli Akıllı Eskart Bedeli 10 TL
 • Başvuru Formu doldurulacak. (Form başvuru yerinden temin edilebilir.)
 • Öğrenci Kartı alabilmek için son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet vesikalık fotoğrafınız, Nüfus Cüzdanınızın aslı ve fotokopisi ve öğrenim yılına ait öğrenci belgeniz veya öğrenci kimliğinizin aslı ve fotokopisi ile Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Köprübaşı Caddesi NO:9/3 (Çukurçarşı) adresinde bulunan BİLEM’e

  Eskart öğrenci ne kadar?

  UKOME tarafından alınan karar doğrultusunda 20 Mart 2022 Pazar gününden itibaren zamlı fiyatların geçerli olacağı belirtilen duyuruda; 3 lira 50 kuruş olan tam Eskart ücreti 6 lira, 2 lira olan indirimli eskart ücreti ise 3 lira 50 kuruş olarak güncellenirken, aktarma ücreti ise 70 kuruş olarak belirlendi.

  Indirimli Eskart nasıl alınır?

  İNDİRİMLİ ESKART BAŞVURU ÜCRETİ 20 TL’DİR. TAM ESKART SATIŞI İSE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZE AİT BÜFELERİMİZ VE ÖZEL BAYİLERDEN YAPILMAKTADIR. Öğrenci Vizesi: Vize ücreti 10 TL olup, herhangi bir belge alınmadan vizeleme yapılmaktadır.

  Eskart ne kadar sürede çıkar?

  ESTRAM – Online EsKart İlk Başvuru. 08:00-17:30 saatleri arasında yapılan başvurularda ertesi iş günü, mesai saatleri dışındaki başvurularda 2 iş günü içerisinde seçtiğiniz noktadan eskartınızı teslim alabilirsiniz.

  You might be interested:  Özel Eğitim Sınıfları Ne Zaman Açılacak?

  Eskişehir tramvay kimlere ücretsiz?

  Altı yaş altındaki çocuklar, yanlarında ebeveynleri bulunmak kaydıyla, ücretsiz yolculuktan yararlanırlar. TRAMVAY VE DURAKLARDA; 1. İnsan yaşamını tehlikeye sokacak davranışlarda bulunulmaz.

  Dolmuş öğrenci kaç TL Eskişehir?

  Eskişehir’de 20 Mart 2022 Pazar gününden itibaren geçerli olacak şekilde tam ESKART 6 TL, indirimli ESKART 3,5 TL, aktarma ücreti ise 70 kuruş olacak. Minibüs – Dolmuş ücreti ise 6 TL olarak belirlendi.

  Eskişehir Eskart kaç TL?

  Akıllı ESKART

  3,50 TL.

  Öğrenci toplu taşıma kartı nasıl alınır?

  İstanbul İndirimli Seyahat Kartlarınızı (İETT) almak için; İstanbulkart Başvuru Merkezleri’ ne (https://www.istanbulkart. istanbul/basvuru-merkezleri) öğrenci belgesi, kimlik aslı ve güncel fotoğraf ile başvuru yapabilir veya https://bireysel.istanbulkart.

  Kaybolan Eskart nasıl alınır?

  Bu işlem için Eskart Başvuru Merkezinize kartınızla beraber başvurmanız gerekmektedir. Yapılan inceleme sonucunda gerekli düzeltme işlemleri yapılarak kartınız kullanılabilir hale gelecektir.

  Boş Eskart ne kadar?

  BOŞ ESKART FİYATI 20 LİRA OLDU

  Öğrenci ve tam Eskart şeklinde olan kartların boş hali bile artık cep yakıyor. UKOME kararı ile boş Eskart ücretleri de güncellendi. Zamlı tarife 20 Mart 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak.

  Eskart cezası nereye ödenir?

  Trafik İdari Para Cezası Nereye Ödenir? Trafik idari para cezası vergi dairesine ödenebilir. Ayrıca anlaşmalı olan bankalar ve PTT kanalı ile de ödeme yapabilirsiniz. Trafik idari para cezası ödemesini Vergi Dairesi’ne ait İnteraktif Vergi Dairesi’nden online olarak da yapabilirsiniz.

  Eskart cezası ne kadar?

  Denetimler sırasında tespit edilen biletsiz yolculara yazılan ceza 427 TL’den 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren 581 TL’ye çıkarıldı. 22 kişilik denetim ekipleri tarafından her gün 8 tramvay hattında gerçekleştirilen denetimlerde günde yaklaşık 5000 kişinin biletleri kontrol ediliyor.

  Eskişehir Öğrenci kartı kaç basıyor?

  Eskişehir’de toplu ulaşım ücretleri Mart 2022 itibariyle Tam ESKART 6 TL, indirimli ESKART 3,5 TL oldu Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, toplu taşıma ücretlerine zam kararı alındığı açıklandı. Tam ESKART 6 TL, indirimli ESKART 3,5 TL, aktarma ücretinin ise 70 kuruş olduğu açıklandı.

  You might be interested:  Hes Kodu Öğrenci Kartına Nasıl Yüklenir?

  Izbanı kimler ücretsiz kullanabilir?

  KİMLER YARARLANIR

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen Gazi ve Gazi Yakını Kartlarını validatöre tutmak suretiyle Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanılır.

  Ücretsiz Samkart kimlere verilir?

  Pozitif Samkart (Ücretsiz) için hangi evraklar gereklidir?

 • ÜCRETSİZ SAMKART İÇİN GEREKLİ BELGELER.
 • 65 YAŞ VE ÜZERİ : – Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi.
 • ENGELLİ: – Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan alınan engelli tanıtım kartı aslı ve fotokopisi.
 • GAZİ VE EŞİ, ŞEHİT YAKINI :
 • Eskişehir’de tramvay sağlık çalışanlarına ücretsiz mi?

  Eskişehir’de Sağlık Personeline Ücretsiz Ulaşım Hakkı

  Eskişehir’de yaşayan sağlıkçılar, tramvaydan ve otobüslerden ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.