Öğrenci Kartı Kayıp Ne Yapmalıyım?

Öğrenci kimlik kartımı kaybettim ne yapmalıyım? Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir.
Kartların çalınması ve zayi olması durumunda kart başvuru merkezlerine şahsen gelerek ya da 0850 209 35 35 numaralı telefona bildirimde bulunarak kartlar kullanıma kapattırılır. Bildirimde bulunulmayıp da başkası tarafından kullanılırken el konulan kartlar sistemden kapatılır.

Öğrenci kimlik kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

2. Kimlik kartı kaybolursa ne olur? Akıllı Kartın kaybedilmesi halinde, herhangi bir gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekiyor. Daha sonra gazeteden keseceğiniz bu ilan sayfasını ve kimlik ücretinin yatırıldığı ilgili Akbank hesabına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvurmanız gerekiyor.

Öğrenci kimlik kartı olmadan diploma alınır mı?

Diploma şahsen teslim alınabilir veya noter vekaleti verilmiş bir kişiye teslim edilebilir. Diplomanın alınabilimesi için öğrenci kimlik kartınızın veya geçici mezuniyet belgenizin teslim edilmesi gerekmektedir.’

Gaziantep öğrenci kartı kayıp ne yapmalıyım?

Serbest Gaziantep kartımı kaybettim veya çaldırdım ne yapmalıyım? Serbest Gaziantep Kart’ınızı kaybetme veya çaldırma durumunda, Ömeriye Camii yanı Gaziantep kart işlem merkezine gelerek TC Kimlik Numaranız ile iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

You might be interested:  Yurt Ilk Kayıt Ücreti Nasıl Yatırılır?

Kayıp Otobüs kartı nasıl çıkarılır?

Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

Ankara öğrenci kartımı kaybettim yenisini nasıl alırım?

9. Öğrenci Ankarakart’ın kaybedilmesi, çalınması ya da kırılması durumunda, Başkent 153 üzerinden ya da Kart İşlem Merkezlerine bizzat başvuru yapılarak yenisi çıkarılabilmektedir.

Öğrenci kimlik kartımı kaybettim ne yapmalıyım IÜ?

Yeni kimlik kartı alınmak istendiğine dair kişinin yazacağı ıslak imzalı dilekçe, gazete ilanı, banka dekontu veya ATM çıktısı ile fakültemizin öğrenci işlerine başvuru yapılması gerekmektedir.

Öğrenci kimlik kartı kimlik belgesi yerine geçer mi?

Geçmez.

kütük bilgilerin yazmaz. pasaport, pasavan, sürücü ehliyeti kullanabilirsin nufus cüzdanı yerine.

Diploma almadan mezun olunur mu?

1-Mezun olabilme koşulları nelerdir? ✓ Bir öğrencinin mezun olabilmesi için kayıtlı olduğu diploma programının bütün çalışmalarını (ders, staj, bitirme ödevi, seminer vb.) başarması ✓ Mezuniyet derecesinin en az 2.00 olması gerekir.

Öğrenci kimlik kartı için ne gerekli?

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan yeni öğrenci kimlik kartı nüfus cüzdanı/ehliyet/pasaport vb. belge ibraz ederek öğrencinin kendisi tarafından başvurularak ilgili akademik birimden alınır. Su, yağ, kimyevi madde vb. ile temas ettirilmemelidir.

Gazikart öğrenci kartı nereden çıkarılır?

Kart İşlem Merkezleri ‘nin mesai saatleri haftaiçi 08:00 – 18:00 arasıdır. Kart İşlem Merkezleri ile ilgili konularda 0342 329 45 45 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Eskart öğrenci kartı nasıl çıkarılır?

Öğrenci Kartı alabilmek için son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet vesikalık fotoğrafınız, Nüfus Cüzdanınızın aslı ve fotokopisi ve öğrenim yılına ait öğrenci belgeniz veya öğrenci kimliğinizin aslı ve fotokopisi ile Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Köprübaşı Caddesi NO:9/3 (Çukurçarşı) adresinde bulunan BİLEM’e

You might be interested:  Eshot Öğrenci Ne Kadar?

Gaün öğrenci kartı nasıl alınır?

Öğrenci Kimlik kartı basılmayan öğrencilerimiz kimlik kartı başvurularını:

  1. Merkez Kampüste bulunan öğrencilerimiz; Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına.
  2. Dış Kampüslerde bulunan öğrencilerimiz; kendi öğrenci işleri birimlerine giderek yapabilirler.

Denizli otobüs kartı kaybettim ne yapmalıyım?

Listemizde bulunan nüfus cüzdanı, kredi kartı, ehliyet ve diğer kartları, ayrıca otobüslerde kaybolan ve unutulan cep telefonu, cüzdan, çanta ve diğer eşyaları Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’nin Sümer Mahallesi Çal Caddesi No:59 Merkezefendi – Denizli (Eski Çıraklık Eğitim Karşısı) adresindeki merkezimizden,

Izmir öğrenci kent kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

KARTLARIN ZAYİ EDİLMESİ, ÇALINMASI VE YIPRANMASI DURUMUNDA

  1. Vakıflar Bankasına kesinlikle para yatırılmayacak, Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne şahsen başvuru yapılarak tekrar kart alınabilecektir.
  2. Kayıp, çalıntı yada yıpranma nedeniyle kart yenileme bedeli Öğrenci kartı ve Öğretmen kartı için 20 TL’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.