Öğrenci Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Kartların çalınması ve zayi olması durumunda kart başvuru merkezlerine şahsen gelerek ya da 0850 209 35 35 numaralı telefona bildirimde bulunarak kartlar kullanıma kapattırılır. Bildirimde bulunulmayıp da başkası tarafından kullanılırken el konulan kartlar sistemden kapatılır.

Öğrenci kartını kaybettim ne yapmalıyım?

Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir.

Kaybolan öğrenci otobüs kartı nasıl çıkarılır?

Öğrenci Akbilimi kaybettim nasıl çıkarabilirim? Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

Öğrenci kimlik kartımı kaybettim ne yapmalıyım IÜ?

Yeni kimlik kartı alınmak istendiğine dair kişinin yazacağı ıslak imzalı dilekçe, gazete ilanı, banka dekontu veya ATM çıktısı ile fakültemizin öğrenci işlerine başvuru yapılması gerekmektedir.

Öğrenci kimlik kartı olmadan diploma alınır mı?

Diploma şahsen teslim alınabilir veya noter vekaleti verilmiş bir kişiye teslim edilebilir. Diplomanın alınabilimesi için öğrenci kimlik kartınızın veya geçici mezuniyet belgenizin teslim edilmesi gerekmektedir.’

You might be interested:  E-Okul'Dan Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?

Üniversite öğrenci giriş kartı nasıl çıkarılır?

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan yeni öğrenci kimlik kartı nüfus cüzdanı/ehliyet/pasaport vb. belge ibraz ederek öğrencinin kendisi tarafından başvurularak ilgili akademik birimden alınır. Su, yağ, kimyevi madde vb. ile temas ettirilmemelidir.

Izmir öğrenci kartı kayıp ne yapmalıyım?

KARTLARIN ZAYİ EDİLMESİ, ÇALINMASI VE YIPRANMASI DURUMUNDA

  1. Vakıflar Bankasına kesinlikle para yatırılmayacak, Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne şahsen başvuru yapılarak tekrar kart alınabilecektir.
  2. Kayıp, çalıntı yada yıpranma nedeniyle kart yenileme bedeli Öğrenci kartı ve Öğretmen kartı için 20 TL’dir.

Ankara otobüs kartı kaybolursa ne olur?

Kayıp ya da Kırık Kart İşlemleri İçin: Ankara Büyükşehir Belediyesi Ana Binası (EGO Genel Müdürlüğü A Blok) Ankarakart İşlem Merkezine gelerek 1 adet fotoğraf ve 36 TL ücret karşılığında yeni kartınızı alabilirsiniz.

Trabzon Otobüs kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Kullanıcının kayıp kartını bulamaması halinde, yeni kart çıkarmak için Ulaşım Dairesi Toplu Taşıma Şube Müdürlüğünün kart başvuru servisine müracaat yapması gerekmektedir. Başvuru koşulları yerine getirildiğinde, kart bedeli ödenerek yeni kartı ilgili kişiye verilir.

Manisa otobüs kartı kaybolursa ne olur?

Kartın kaybolması durumunda 0.(236) 232 19 00 No’lu telefona Kayıp Kart Bildirimi yapılması gerekmektedir. Kayıp kartınızın durumunu Manisa Kart Danışma Merkezimize başvuru yaparak öğrenebilir, dilerseniz yeni bir kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Öğrenci kimlik kartı kayıp ilanı nasıl verilir?

Öğrenci kimliği kayıp ilanları ulusal gazetelere (Hürriyet, Sabah, Posta) yerel şehir baskısı olarak (İstanbul baskısı, Ankara baskısı, İzmir baskısı, Antalya baskısı vb.) verilebilir. Öğrenci kimliği kayıp ilanınızı ajansımızı telefonla arayarak, SMS- WhatsApp mesajı veya e-posta yoluyla göndererek verebilirsiniz.

Iü öğrenci kimlik kartı nereden alınır?

Daha önce talep (auzef.istanbul.edu.tr/cozum) üzerinden başvuru alınarak gönderileceği belirtilen kimlik kartınız bundan sonra otomasyon sistemindeki adrese (http://nokta.istanbul.edu.tr) herhangi bir talep alınmadan gönderilecektir.

You might be interested:  Yurt Dışı Çalışma Izni Nasıl Alınır?

Yeni kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım?

Alo 199 çağrı merkezini arayarak bildirim yapabilirsiniz. Ya da bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne müracaatınız gerekecektir. Nüfus Müdürlüğünde bulunan yetkili kişiye nüfus cüzdanınızı kaybettiğinizi yenisi istediğinizi bildirin. Yetkili kişi size bir form uzatarak bu formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

Öğrenci kimlik kartı kimlik belgesi yerine geçer mi?

Geçmez.

kütük bilgilerin yazmaz. pasaport, pasavan, sürücü ehliyeti kullanabilirsin nufus cüzdanı yerine.

Üniversite öğrenci kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım?

2. Kimlik kartı kaybolursa ne olur? Akıllı Kartın kaybedilmesi halinde, herhangi bir gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekiyor. Daha sonra gazeteden keseceğiniz bu ilan sayfasını ve kimlik ücretinin yatırıldığı ilgili Akbank hesabına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvurmanız gerekiyor.

Diploma almadan mezun olunur mu?

1-Mezun olabilme koşulları nelerdir? ✓ Bir öğrencinin mezun olabilmesi için kayıtlı olduğu diploma programının bütün çalışmalarını (ders, staj, bitirme ödevi, seminer vb.) başarması ✓ Mezuniyet derecesinin en az 2.00 olması gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.