Öğrenci Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Öğrenci kartımı kaybettim ne yapmalıyım? Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir.
Öğrenci Kimlik Kartınızı imza karşılığında Öğrenci İşleri Birimimizden alabilirsiniz. Öğrenci kimlik kartımı kaybettim, yenisini nasıl çıkartabilirim? Yerel bir gazeteye zayi ilanı vererek veya polis tutanağı ile dekanlığa dilekçe vermelisiniz.

Öğrenci kimlik kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

2. Kimlik kartı kaybolursa ne olur? Akıllı Kartın kaybedilmesi halinde, herhangi bir gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekiyor. Daha sonra gazeteden keseceğiniz bu ilan sayfasını ve kimlik ücretinin yatırıldığı ilgili Akbank hesabına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvurmanız gerekiyor.

Otobüs kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

Istanbul kartımı kaybettim yenisini nasıl alırım?

Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

You might be interested:  E-Okulda Öğrenci Bilgileri Nasıl Güncellenir?

Öğrenci kimlik kartımı kaybettim ne yapmalıyım IÜ?

Yeni kimlik kartı alınmak istendiğine dair kişinin yazacağı ıslak imzalı dilekçe, gazete ilanı, banka dekontu veya ATM çıktısı ile fakültemizin öğrenci işlerine başvuru yapılması gerekmektedir.

Üniversite öğrenci kimlik kartı nereden alınır?

Kimlik Kartının Alınması

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan yeni öğrenci kimlik kartı nüfus cüzdanı/ehliyet/pasaport vb. belge ibraz ederek öğrencinin kendisi tarafından başvurularak ilgili akademik birimden alınır.

Öğrenci kartı yenileme nasıl yapılır?

Akbil yenileme işlemi Biletmatik’ler aracılığıyla yapılabiliyor. Bunun için öncelikle akbilinizi Biletmatik’e dokundurarak gelen ekrandan vizelemeyi seçmeniz gerekiyor. 5 TL karşılığında vizeleme işlemi yapılıyor. Bu noktada bir sorun yaşanması halinde ise ALO 153’ten Beyaz Masa’ya ulaşarak destek alabilirsiniz.

Kent Kart kaybedince ne yapılır?

Kartların çalınması ve zayi olması durumunda kart başvuru merkezlerine şahsen gelerek ya da 0850 209 35 35 numaralı telefona bildirimde bulunarak kartlar kullanıma kapattırılır. Bildirimde bulunulmayıp da başkası tarafından kullanılırken el konulan kartlar sistemden kapatılır.

Antalya otobüs kartı kaybolursa ne olur?

Kayıp Antalyakart´ı kullanıma kapattırmak için 0242 606 07 07 numaralı çağrı merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Çallı ve Doğu Garajı merkezlerimize nüfus cüzdanı, son dolum makbuzu ve Kişisel Antalyakart için güncel belge ile giderek ‘Kayıp Kart Dilekçesi’ doldurulması gerekmektedir.

Setcardımı kaybettim ne yapmalıyım?

Kayıp / Çalıntı kart durumunda, Setcard şifre tanımlama özelliği ile kartlar güvence altınına alınır. Kart anlık olarak kapatılabilir veya geçici blokaj uygulanabilir.

Kayıp İstanbulkart nereden alınır?

Kayıp ve yenileme taleplerinizi, Karaköy İstanbulkart Başvuru Merkezine bireysel olarak yapabilirsiniz. Kart alım şartları ve gerekli evraklar hakkında, https://www.istanbulkart. istanbul/kartlarimiz linkini ziyaret edebilir ya da ALO 153 Beyaz Masa ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

You might be interested:  Öğrenci Akbil Ne Kadar Basıyor 2022?

İstanbulkart para iadesi nasıl alınır?

Istanbul kart para iadesi nasıl alınır? İstanbulkart dolum temsilcileri tarafından yanlışlıkla yapılan abonman dolum işlemlerinde, paranızı iade alabilmeniz için; İstanbulkart Başvuru Merkezlerimize şahsen gelerek başvuruda bulunabilirsiniz.

İstanbulkart ücreti ne kadar?

Elektronik Biletler:

Tek geçişlik bilet:15,00 lira. İki geçişlik bilet: 25,00 lira. Üç geçişlik bilet: 32,00 lira.

Yeni kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım?

Alo 199 çağrı merkezini arayarak bildirim yapabilirsiniz. Ya da bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne müracaatınız gerekecektir. Nüfus Müdürlüğünde bulunan yetkili kişiye nüfus cüzdanınızı kaybettiğinizi yenisi istediğinizi bildirin. Yetkili kişi size bir form uzatarak bu formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

Öğrenci kimlik kartı olmadan diploma alınır mı?

Diploma şahsen teslim alınabilir veya noter vekaleti verilmiş bir kişiye teslim edilebilir. Diplomanın alınabilimesi için öğrenci kimlik kartınızın veya geçici mezuniyet belgenizin teslim edilmesi gerekmektedir.’

Öğrenci kimlik kartı kaybettim ne yapmalıyım Selçuk Üniversitesi?

Okuldan ilişiğini kesen her öğrenci, kimlik kartını öğrenci işlerine teslim etmek zorundadır. Öğrenci kimliğini kaybetmiş ise kayıp ilanı verir. Kayıp ilanı verme durumu yoksa kurumumuzun düzenlemiş olduğu beyan ve taahhüt formunu imzalayıp doğacak tüm sorumluluğu üzerine alır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.