Öğrenci Kartını Başkası Kullanırsa Ne Olur?

İSTANBULKART’TA 8 BİN USULSÜZ KULLANIM TESPİT EDİLDİ İstanbulkart denetimleri arttırıldı. Kişiye özel verilen kartlar, sadece sahibi tarafından kullanılabiliyor. Başkasına ait kart kullanımı tespit edildiğinde ise iptal ve para cezası uygulanıyor.

Öğrenci Akbil cezası ne kadar?

CEZAYI KART SAHİBİ ÖDÜYOR

Kartını başkasına kullandıran öğrenciye ilk seferinde bir aylık abonman ücreti tutarındaki 85, öğretmen ve yaşlılara ise 125 lira para cezası kesiliyor. Mavi kart, 65 yaş kart ve benzer kategorideki kartlar için ise 205 lira ceza uygulanıyor.

İstanbulkart usulsüz kullanım cezası ne kadar?

Usulsüz kullanım tespit edilen kart kullanıcılarına aylık tam mavi kart bedeli olan 430 TL ceza uygulandı. Tekrarlanan usulsüz kullanım sonrasında, kart imtiyazı belli süreliğine kaldırılacak ve adli süreç gibi yaptırımlar devreye girecek.

İstanbulkart 2 kişi kullanabilir mi?

İstanbulkart yalnızca HES kodu, isim, soy isim, TC kimlik numarası eşleştirilen kişilerce kullanılabilir.

Öğrenci Kartı cezası nereye ödenir?

İdari Para Cezası Nereye Ödenir? İdari para cezası vergi dairesine ödenebilir.

Öğrenci kartını başkası kullanırsa cezası ne kadar?

CEZAYI KART SAHİBİ ÖDÜYOR

Kartını başkasına kullandıran öğrenciye ilk seferinde bir aylık abonman ücreti tutarındaki 85, öğretmen ve yaşlılara ise 125 lira para cezası kesiliyor. Mavi kart, 65 yaş kart ve benzer kategorideki kartlar için ise 205 lira ceza uygulanıyor.

You might be interested:  Yurt Dışı Çıkış Harcı Ne Kadar Süre Geçerli?

Usulsüz kart nedir?

Her kart ihtiyaçlara göre sadece kart sahibinin kullanımı için veriliyor. Vatandaşların sadece kendilerine ait ulaşım kartını kullanması gerekiyor. Kişisel kartların başkası tarafından kullanılması, usulsüzlük oluşturuyor” denildi.

Başkasının istanbul kartını kullanmak suç mu?

Kartı kullanan kişiler burada yakalanıyorlar ama asıl işlem kart sahibi hakkında yapılıyor. Cezaya tabi olan kart sahibi oluyor. O yüzden de ‘Başkasının kartını kullanmayın’ dediğimiz kadar, hatta daha fazla, ‘Lütfen özel kartınızı kendiniz kullanın, başkasına kullandırmayın’ diyoruz.

Istanbul kartı bir başkası kullanabilir mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. İstanbulkart sahiplerinin bilgilerinin araç bilgisayarlarında gösterilmesini sağlayan yeni uygulama ile başkasının kartını kullanmaya çalışan kişiler kolaylıkla tespit edilerek cezai işlem uygulanacak.

İstanbulkart 2 kere basılır mı?

Bir kart ile birden fazla basım yapılabildiği de belirtiliyor.

İstanbulkart kaç dakika arayla basılır?

görünen o ki iki basımın arası en az 30 dk olmalıymış yoksa covid önlemleri kapsamında tekrarlı geçiş uyarısı veriyor ve sizi almıyor. istanbul gibi çoğu yere ucu ucuna yetişilen bir şehirde böyle bir uygulama olması bana hiç mantıklı gelmedi. sorduğumda aynı bölgedeki alanlarda millet birbirine kart basmasın diye en

Iki karta aynı HES kodu olur mu?

edit: aynı kartı 2 defa aynı cihazda kullanamıyorsunuz. herkesin hes kodunun kayıtlı olduğu 1 adet kart kullanılabiliyor. ama şöyle bir şey var ki pozitif biri de başkasının kartını alıp kullanabilir. yine çok bir işe yaramıyor yani sözde önlem.

Mahkemenin verdiği para cezası nereye ödenir?

Ödenen miktar, suç nedeniyle mağdur olan kişiye değil, devlet hazinesine ödenmektedir. “(belirlenen gün sayısı) çarpı (takdir edilen miktar)” yoluyla hesaplanır. Bir gün karşılığı ödenmesi gereken para anlamına gelmektedir. Ödenmediği takdirde hapis cezasına çevrilebilir ve yalnızca mahkemeler hükmedebilir.

You might be interested:  Bepli Öğrenci Ne Demek?

Mahkeme kararı borcu nereye ödenir?

İnfaz Bürosu’nun verdiği yazıyla Vergi Dairesi’ne ödeme yapıldıktan sonra yapılan ödemeye dair dekont alınarak Cumhuriyet Savcılığı İnfaz Bürosu’na teslim edilmelidir.

Idari para cezası nasıl ödenir?

SGK tarafından verilen idari para cezaları kurumun kendisi tarafından tahsil edilmekte olup bizzat kuruma, bankalara veya PTT şubelerine ödenebilmektedir. Trafik cezaları, vergi dairesine, bankaya veya PTT’ye ödenebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.