Öğrenci Kimliği Hangi Amaçla Kullanılır?

Kimlik Kartları; Kampus içinde yapacağınız(otopark, fotokopi, belge talepleri vb.) harcamalarınızda, Şehir içi ulaşımında İzmir Büyükşehir Belediyesi otobüsleri, metro ve vapur seyahatlerinde, müzeler, sinemalar, tiyatrolar vb. kültürel mekanlara girişlerde indirimlerden yararlanmak için kullanılır.

Öğrenci kimlik kartı ne demek?

Öğrencilere kimlik kartları; ÖSYM ile yerleşen öğrencilere üniversiteye ilk kayıt esnasında verilir ve bu kimlikler öğrenci programa kayıtlı olduğu sürece geçerlidir.

Öğrenci kimlik kartı kimlik yerine geçer mi?

Geçmez.

kütük bilgilerin yazmaz. pasaport, pasavan, sürücü ehliyeti kullanabilirsin nufus cüzdanı yerine.

Öğrenci kimlik kartına ne denir?

Kimlik kartları teslim alınana kadar da üniversiteye giriş ve diğer işlemler için öğrenciler E-Devlet üzerinden öğrenci olduklarını gösterir öğrenim belgesi çıkartabilirler. Bu belge de tıpkı öğrenci kimlik kartı gibi geçerli bir belgedir.

Öğrenci kimlik kartı olmadan diploma alınır mı?

Diploma şahsen teslim alınabilir veya noter vekaleti verilmiş bir kişiye teslim edilebilir. Diplomanın alınabilimesi için öğrenci kimlik kartınızın veya geçici mezuniyet belgenizin teslim edilmesi gerekmektedir.’

Öğrenci kimlik kartı ne zaman verilecek?

Öğrencilere kimlik kartları üniversiteye kayıtlarından sonra verilir ve bu kimlikler öğrenci programa kayıtlı olduğu sürece geçerlidir.

You might be interested:  Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Nerede?

Öğrenci kimlik kartı nasıl yapılır?

Öğrenci Kimlik kartımı nereden alabilirim? Öğrenci kimliklerinin basım işlemleri Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Öğrenci kimliklerini yenilemek isteyen öğrenciler, belirlenen ücreti ödedikten sonra birim öğrenci işleri bürosuna dilekçe ile başvurmalıdır.

Kimlik belgesi yerine geçen belgeler nelerdir?

Nüfus cüzdanı, kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, kurumların kendi mevzuatlarında kimlik yerine geçen belge, geçici kimlik belgesi gibi geçerli fotoğraflı resmi bir belge ve son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile yapılmaktadır.

Kimlik yerine ne geçer?

Numara Taşıma

 • Nüfus Cüzdanı
 • Sürücü belgesi.
 • Pasaport, Uçak mürettebatı belgesi, Demiryolu personeli kimlik belgesi,
 • Gemici adamı cüzdanı, Nato kimlik belgesidir.
 • Türk Silahlı Kuvvetler kartı
 • Evlilik Cüzdanı
 • Avukat kimlik belgesi.
 • Sarı Basın Kartı
 • Resmi kimlik kartı yerine geçen belgeler nelerdir?

  (2) Kimlik kartında; kişi bilgileri, fotoğraf, imza, yonga, MRZ ve barkod alanları, biyometrik veri, elektronik sertifikalar ile güvenlik öğeleri bulunur.

  Öğrenci karti nasil okutulur?

  Kartlar, standart kredi kartı boyutunda olup, yakada klips ile taşınabileceği gibi zincir ile boyuna asılabilir. Cüzdanda taşınırken dahi kart çıkarılmadan okuma işlemi yapmak mümkündür.

  Öğrenci kartı nasıl okutulur?

  Öğrenci Kartı otobüslerde, metro ve banliyö istasyonları ile vapur iskelelerinde bulunan validatörlere okutulmak suretiyle kullanılır.

  Geçici mezuniyet belgesi olmadan diploma alınır mı?

  (Diplomanın kaybı halinde 2. Nüsha diploma hazırlanır. Geçici mezuniyet belgesi kayıp ise yerine diplomanız verilir.)

  Üniversite öğrenci kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım?

  2. Kimlik kartı kaybolursa ne olur? Akıllı Kartın kaybedilmesi halinde, herhangi bir gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekiyor. Daha sonra gazeteden keseceğiniz bu ilan sayfasını ve kimlik ücretinin yatırıldığı ilgili Akbank hesabına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvurmanız gerekiyor.

  You might be interested:  Liselerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

  Diploma almadan mezun olunur mu?

  1-Mezun olabilme koşulları nelerdir? ✓ Bir öğrencinin mezun olabilmesi için kayıtlı olduğu diploma programının bütün çalışmalarını (ders, staj, bitirme ödevi, seminer vb.) başarması ✓ Mezuniyet derecesinin en az 2.00 olması gerekir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.