Öğrenci Kimliğimi Kaybettim Ne Yapmalıyım?

İlgili okul veya üniversite idaresi ayrıca bir dilekçe isteyebilir, bu tür okul öğrenci kimliklerinin kaybedilmesi halinde karakol ya da emniyet veya adliyede de tespit tutanağı tutulabilir. Bu işlemleri en kısa sürede gerçekleştirmek kartı kaybeden kişinin menfaatine olacaktır.
2. Kimlik kartı kaybolursa ne olur? Akıllı Kartın kaybedilmesi halinde, herhangi bir gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekiyor. Daha sonra gazeteden keseceğiniz bu ilan sayfasını ve kimlik ücretinin yatırıldığı ilgili Akbank hesabına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvurmanız gerekiyor.

Öğrenci kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir.

Öğrenci kimlik kartı kayıp ilanı nasıl verilir?

Öğrenci kimliği kayıp ilanları ulusal gazetelere (Hürriyet, Sabah, Posta) yerel şehir baskısı olarak (İstanbul baskısı, Ankara baskısı, İzmir baskısı, Antalya baskısı vb.) verilebilir. Öğrenci kimliği kayıp ilanınızı ajansımızı telefonla arayarak, SMS- WhatsApp mesajı veya e-posta yoluyla göndererek verebilirsiniz.

You might be interested:  Mebbis Uzaktan Eğitim Nasıl Izlenir?

Öğrenci kimlik kartı kaybettim ne yapmalıyım Selçuk Üniversitesi?

Okuldan ilişiğini kesen her öğrenci, kimlik kartını öğrenci işlerine teslim etmek zorundadır. Öğrenci kimliğini kaybetmiş ise kayıp ilanı verir. Kayıp ilanı verme durumu yoksa kurumumuzun düzenlemiş olduğu beyan ve taahhüt formunu imzalayıp doğacak tüm sorumluluğu üzerine alır.

Öğrenci kimlik kartımı kaybettim ne yapmalıyım IÜ?

Yeni kimlik kartı alınmak istendiğine dair kişinin yazacağı ıslak imzalı dilekçe, gazete ilanı, banka dekontu veya ATM çıktısı ile fakültemizin öğrenci işlerine başvuru yapılması gerekmektedir.

Kaybolan öğrenci otobüs kartı nasıl çıkarılır?

Öğrenci Akbilimi kaybettim nasıl çıkarabilirim? Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

Izmir öğrenci kartı kayıp ne yapmalıyım?

KARTLARIN ZAYİ EDİLMESİ, ÇALINMASI VE YIPRANMASI DURUMUNDA

  1. Vakıflar Bankasına kesinlikle para yatırılmayacak, Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne şahsen başvuru yapılarak tekrar kart alınabilecektir.
  2. Kayıp, çalıntı yada yıpranma nedeniyle kart yenileme bedeli Öğrenci kartı ve Öğretmen kartı için 20 TL’dir.

Kayıp ilanı hangi gazetelere verilir?

Hazırlanan ilan metnindeki kelime sayısına göre ücretlendirilmektedir. Kayıp ilanı hangi gazetelere verilir? Kayıp ilanı Posta, Sabah, Hürriyet vs. gibi ulusal gazetelere buradan kolaylıkla verilmektedir.

Kayıp kişi ilanı nasıl verilir?

24 saatin geçmesini beklemeksizin hemen 155 Polis imdat telefonunu arayarak durumu anlatın. Çocuğunuzun adını, soyadını, yaşını, üzerinde bulunan kıyafetlerini ve rengini, kendisinin ayırt edilebilmesini sağlayacak özelliklerini bildirin ve siz de aramaya devam edin.

Yerel gazeteye kayıp ilanı vermek ne kadar?

Online Gazete Kayıp İlanı. Ankara 6TL, Ege 10TL, İstanbul Baskısı 16TL.

Kimlik kayıp başvurusu nasıl yapılır?

Kimliğinin kaybedenlerin veya çaldıranların öncelikle ALO 199 çağrı merkezini araması gerekmektedir. Aksi taktirde bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne bizzat müracaat etmeniz gerekir. Kayıp kimliğin yeniden çıkartılması için randevu alınması şart.

You might be interested:  Yurt Yönetim Memuru Ne Yapar?

NEÜ öğrenci Kartı Nasıl Alınır?

2. NEÜ Kimlik Kartı alabilmek için nasıl başvurabilirim? NEÜ Kimlik Kartı alacak öğrencilerin kartları Öğrenci Hizmetleri tarafından yapılmaktadır. Kartınızın teslimi için Öğrenci Hizmetleri tarafından e-posta ile bilgilendirme yapılır.

Konya Selçuk Üniversitesi merkezde mi?

Yüksekokulumuz, Konya şehir merkezine 50 km ve Üniversitemizin Alaaddin Keykubat Kampusu’ne 30 Km. uzaklıktadır. Okulumuza İstanbul yolu ve Ankara Yolu üzerinden Sarayönü yol ayrımlarından kolaylıkla ulaşılmakta olup Sarayönün’de bulunana Tren garı vasıtasıyla tren ile de kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

Iü öğrenci kimlik kartı nereden alınır?

Daha önce talep (auzef.istanbul.edu.tr/cozum) üzerinden başvuru alınarak gönderileceği belirtilen kimlik kartınız bundan sonra otomasyon sistemindeki adrese (http://nokta.istanbul.edu.tr) herhangi bir talep alınmadan gönderilecektir.

Yeni kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım?

Alo 199 çağrı merkezini arayarak bildirim yapabilirsiniz. Ya da bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne müracaatınız gerekecektir. Nüfus Müdürlüğünde bulunan yetkili kişiye nüfus cüzdanınızı kaybettiğinizi yenisi istediğinizi bildirin. Yetkili kişi size bir form uzatarak bu formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

Öğrenci kimlik kartı olmadan diploma alınır mı?

Diploma şahsen teslim alınabilir veya noter vekaleti verilmiş bir kişiye teslim edilebilir. Diplomanın alınabilimesi için öğrenci kimlik kartınızın veya geçici mezuniyet belgenizin teslim edilmesi gerekmektedir.’

Leave a Reply

Your email address will not be published.