Öğrenci Kimlik Kartı Ne Işe Yarar?

Kimlik Kartları; harcamalarınızda, Şehir içi ulaşımında İzmir Büyükşehir Belediyesi otobüsleri, metro ve vapur seyahatlerinde, müzeler, sinemalar, tiyatrolar vb. kültürel mekanlara girişlerde indirimlerden yararlanmak için kullanılır.

Öğrenci kimlik kartı ne kadar?

Öğrenci kimlik kartları ilk defa ve isim, soy isim, birim değişikliği veya sahip olunan kimlik kartının arızalanması durumlarında ücretsiz olarak verilmektedir Bunların dışında kalan bütün durumlarda öğrenci ve personel kimlik kartları ve personel araç kartları için 515 Sayılı Üniversite Yönetim Kurulu kararıyla

Öğrenci kimlik kartı kimlik belgesi yerine geçer mi?

Geçmez.

kütük bilgilerin yazmaz. pasaport, pasavan, sürücü ehliyeti kullanabilirsin nufus cüzdanı yerine.

Öğrenci kimlik kartına ne denir?

Kimlik kartları teslim alınana kadar da üniversiteye giriş ve diğer işlemler için öğrenciler E-Devlet üzerinden öğrenci olduklarını gösterir öğrenim belgesi çıkartabilirler. Bu belge de tıpkı öğrenci kimlik kartı gibi geçerli bir belgedir.

Ege Üniversitesi öğrenci kimlik kartı ne işe yarar?

Öğrenciye en geç 15 iş günü içerisinde yeni kart düzenlenmektedir. Kimlik kartları ile öğrencilerimiz hesaplarından para yükleyebilecek, öğrenci kafeteryasında nakit para ödemeksizin yemek ücretlerini akıllı kart vasıtası ile ödeyebileceklerdir.

You might be interested:  2022 Eğitim Öğretim Yılı Ne Zaman Bitecek?

Öğrenci kartı ne zaman çıkar?

KARTI TESLİM ALMA

Kartınızı seçmiş olduğunuz Başvuru Merkezine 5 iş günü sonunda gelerek alabilirsiniz. Kartınız hazır olduğunda size e-mail aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır. Kartınızın tesliminde aşağıdaki belgeleri yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

Öğrenci kimliği için ne gerekli?

Kart tesliminde istenen belgeler:

 • Üniversite öğrencileri için; öğrenci kimlik kartında dönem (2015-2016) belirtilmiş ise öğrenci kimlik kartı aslı ve fotokopisi, belirtilmemiş ise öğrenci belgesi aslı.
 • İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için; okullarından alacakları imzalı mühürlü öğrenci belgesi ASLI.
 • Kimlik belgesi yerine geçen belgeler nelerdir?

  Nüfus cüzdanı, kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, kurumların kendi mevzuatlarında kimlik yerine geçen belge, geçici kimlik belgesi gibi geçerli fotoğraflı resmi bir belge ve son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile yapılmaktadır.

  Öğrenci akbili öğrenci kimliği yerine geçer mi?

  Hayır, maalesef değil. Sorun yaşamamak için, öğrenci kimlik belgenizi yanınızda bulundurmanızda fayda var.

  Öğrenci kimlik kartı olmadan diploma alınır mı?

  Diploma şahsen teslim alınabilir veya noter vekaleti verilmiş bir kişiye teslim edilebilir. Diplomanın alınabilimesi için öğrenci kimlik kartınızın veya geçici mezuniyet belgenizin teslim edilmesi gerekmektedir.’

  Öğrenci karti nasil okutulur?

  Kartlar, standart kredi kartı boyutunda olup, yakada klips ile taşınabileceği gibi zincir ile boyuna asılabilir. Cüzdanda taşınırken dahi kart çıkarılmadan okuma işlemi yapmak mümkündür.

  Öğrenci kartı nasıl okutulur?

  Öğrenci Kartı otobüslerde, metro ve banliyö istasyonları ile vapur iskelelerinde bulunan validatörlere okutulmak suretiyle kullanılır.

  Ege öğrenci kartı nasıl alınır?

  MADDE 8 – (1) Kimlik kartı talebinde bulunacak personel; “EK-2” formu doldurur ve kimlik kartı ücretinin ödendiğine dair ödeme dekontu ile görev yaptığı birimin personel işleri bürosuna başvuruda bulunur ya da kullanıcı adı ve şifresiyle ebys.ege.edu.tr adresinden ulaşım sağlandığında kimlik kartı başvurusu yapar.

  You might be interested:  Kyk Yurt Yedek Sırası Ne Zaman Gelir?

  Üniversite öğrenci kartı kaybolursa ne olur?

  2. Kimlik kartı kaybolursa ne olur? Akıllı Kartın kaybedilmesi halinde, herhangi bir gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekiyor. Daha sonra gazeteden keseceğiniz bu ilan sayfasını ve kimlik ücretinin yatırıldığı ilgili Akbank hesabına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvurmanız gerekiyor.

  Ünide öğrenci kartı nereden alınır?

  Öğrenci kimliğini kaybettiğinde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kart Bürosuna başvurulur. Üniversitemizce basılan kimlikler öğrencilere teslim edilir. Öğrenci Belgemi nereden alabilirim? Öğrenci Belgeleri, Birim Öğrenci İşleri Bürosundan yada e-devlet üzerinden alınabilmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.