Öğrenci Kimlik Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

2. Kimlik kartı kaybolursa ne olur? Akıllı Kartın kaybedilmesi halinde, herhangi bir gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekiyor. Daha sonra gazeteden keseceğiniz bu ilan sayfasını ve kimlik ücretinin yatırıldığı ilgili Akbank hesabına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvurmanız gerekiyor.

Öğrenci kimlik kartımı kaybettim yenisini nasıl alırım?

ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir. Ardından yeni bir başvuru yaparak yeni bir öğrenci istanbulkart ı almalısınız.

Öğrenci kimlik kartımı kaybettim ne yapmalıyım IÜ?

Yeni kimlik kartı alınmak istendiğine dair kişinin yazacağı ıslak imzalı dilekçe, gazete ilanı, banka dekontu veya ATM çıktısı ile fakültemizin öğrenci işlerine başvuru yapılması gerekmektedir.

Öğrenci kimlik kartı kaybettim ne yapmalıyım Selçuk Üniversitesi?

Okuldan ilişiğini kesen her öğrenci, kimlik kartını öğrenci işlerine teslim etmek zorundadır. Öğrenci kimliğini kaybetmiş ise kayıp ilanı verir. Kayıp ilanı verme durumu yoksa kurumumuzun düzenlemiş olduğu beyan ve taahhüt formunu imzalayıp doğacak tüm sorumluluğu üzerine alır.

Üniversite öğrenci kimlik kartı nereden alınır?

Kimlik Kartının Alınması

You might be interested:  Kyk Yurt Ücretleri Nereye Yatırılacak?

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan yeni öğrenci kimlik kartı nüfus cüzdanı/ehliyet/pasaport vb. belge ibraz ederek öğrencinin kendisi tarafından başvurularak ilgili akademik birimden alınır.

Istanbul kartımı kaybettim yenisini nasıl alırım?

Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

Öğrenci kartı yenileme nasıl yapılır?

Akbil yenileme işlemi Biletmatik’ler aracılığıyla yapılabiliyor. Bunun için öncelikle akbilinizi Biletmatik’e dokundurarak gelen ekrandan vizelemeyi seçmeniz gerekiyor. 5 TL karşılığında vizeleme işlemi yapılıyor. Bu noktada bir sorun yaşanması halinde ise ALO 153’ten Beyaz Masa’ya ulaşarak destek alabilirsiniz.

Yeni kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım?

Alo 199 çağrı merkezini arayarak bildirim yapabilirsiniz. Ya da bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne müracaatınız gerekecektir. Nüfus Müdürlüğünde bulunan yetkili kişiye nüfus cüzdanınızı kaybettiğinizi yenisi istediğinizi bildirin. Yetkili kişi size bir form uzatarak bu formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

Öğrenci kimlik kartı olmadan diploma alınır mı?

Diploma şahsen teslim alınabilir veya noter vekaleti verilmiş bir kişiye teslim edilebilir. Diplomanın alınabilimesi için öğrenci kimlik kartınızın veya geçici mezuniyet belgenizin teslim edilmesi gerekmektedir.’

Izmir öğrenci kartımı kaybettim yenisini nasıl alırım?

KAYIP, ÇALINMA VE YIPRANMA HALİNDE;

Kartın yeniden düzenlenmesi ile ilgili işlemler internetten yapılamamaktadır. Kayıp, çalınma ve yıpranma durumlarında kart başvuru merkezlerine başvuru yapılır. Kullanıcı hatasından kaynaklanan arıza ve kayıp kartlardan 40 TL kart ücreti alınır.

Kimlik kayıp başvurusu nasıl yapılır?

Kimliğinin kaybedenlerin veya çaldıranların öncelikle ALO 199 çağrı merkezini araması gerekmektedir. Aksi taktirde bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne bizzat müracaat etmeniz gerekir. Kayıp kimliğin yeniden çıkartılması için randevu alınması şart.

NEÜ öğrenci Kartı Nasıl Alınır?

2. NEÜ Kimlik Kartı alabilmek için nasıl başvurabilirim? NEÜ Kimlik Kartı alacak öğrencilerin kartları Öğrenci Hizmetleri tarafından yapılmaktadır. Kartınızın teslimi için Öğrenci Hizmetleri tarafından e-posta ile bilgilendirme yapılır.

You might be interested:  Eğitim Ne Demek?

Konya Selçuk Üniversitesi merkezde mi?

Yüksekokulumuz, Konya şehir merkezine 50 km ve Üniversitemizin Alaaddin Keykubat Kampusu’ne 30 Km. uzaklıktadır. Okulumuza İstanbul yolu ve Ankara Yolu üzerinden Sarayönü yol ayrımlarından kolaylıkla ulaşılmakta olup Sarayönün’de bulunana Tren garı vasıtasıyla tren ile de kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

Üniversite kimlik kartı ne zaman verilecek?

GENEL BİLGİLER. Öğrencilere kimlik kartları üniversiteye kayıtlarından sonra verilir ve bu kimlikler öğrenci programa kayıtlı olduğu sürece geçerlidir. Kimlik kartları ücretsizdir.

Kampüs Kart Nereden Alınır?

Standart Kampüs Kartlar önce şubeye gelip, ayrıştırılarak bir sonraki gün Personel Daire Başkanlığına teslim edilmektedir. Personel Daire Başkanlığı da biriminize üst yazı ile göndermektedir. Biriminizde görevli olan Kampüs Kart görevlisinden kartınızı teslim alabilirsiniz.

Öğrenci kimliği için ne gerekli?

Kart tesliminde istenen belgeler:

  • Üniversite öğrencileri için; öğrenci kimlik kartında dönem (2015-2016) belirtilmiş ise öğrenci kimlik kartı aslı ve fotokopisi, belirtilmemiş ise öğrenci belgesi aslı.
  • İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için; okullarından alacakları imzalı mühürlü öğrenci belgesi ASLI.
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published.