Öğrenci Muze Kartı Nasıl Alınır?

Öğrenci müze kart internetten nasıl alınır? Müzekartı internetten muze.gov.tr/MuseumPass adresinden alabiliyorsunuz. Daha sonra kartınız onay aldıktan sonra kartınız 5 gün içinde kurye ile belirtilen adrese gönderiliyor. İnternetten ayrıca gideceğiniz yerde müzekart geçerli olan yerler için e-bilet alabiliyorsunuz.
Müzekart akademik öğretim üyeleri ve 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için indirimli olarak 30 TL. İndirimli Müzekarttan faydalanmanız için öğrenci kimlik kartınız, e-devlet aktif öğrencilik durumunu gösteren belge ve nüfus kimliğiniz ile birlikte en yakın müze ya da örenyerine başvurabilirsiniz.

Öğrenci müze kartı nasıl alınır?

Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, ‘Fotoğraflı TC Kimlik kartı, Pasaport ya da Sürücü Belgesi’ ibraz etmek suretiyle 40 saniye içinde Müzekartlarını alabilirler. Ayrıca ‘www.muzekart.com’ adresine istenen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabilirler.

Müzekart öğrenci ne kadar?

Akademik öğretim üyeleri ve 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için geçerli olan Müze Kart İndirimli’nin fiyatı Türk vatandaşları için 30 TL’dir.

Müzekart öğrenci nasıl alınır 2022?

Müze Kart Nasıl Alınır 2022? Müzekart almak istiyorsanız, müzekart başvuru birimlerine ulaşmanız gerekiyor. Müze kart satış noktalarına giderek ve online satış sistemine girerek başvuru yapabilirsiniz. Size tavsiyem satış noktalarına gitmeden internet üzerinden başvuru yapmanız.

Müzekart genç ne sever?

MÜZEKART GNS NEDİR? Müzekart GNS; 18-25 yaş arasındaki tüm gençlerimize “Genç Ne Sever” platformu tarafından hediye edilen, 300’den fazla müze ve ören yerini 1 Temmuz – 1 Ekim tarihleri arasında ziyaret edebilme imkanı sağlayan dijital bir karttır.

You might be interested:  Yurt Dışı Vize Nasıl Alınır?

Öğrenciler için müzeler ücretsiz mi?

Öğrenci ve öğretmenleri sevindirecek bir haber, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan geldi: Eğer 18 yaş altı veya 65 yaş üstü iseniz veya öğretmenseniz tüm müzelere ücretsiz olarak giriş yapabileceksiniz. Müzekartın diğer vatandaşlar için yıllık ziyaret bedeli ise 60 TL olarak belirtiliyor.

Müzekart öğrenci ne işe yarar?

MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Saraylar ve Çanakkale Alan Başkanlığına bağlı 350’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Müzekart kaç yaş sınırı?

9.13- Müzekart İlk Kartım 18 yaş ve altı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından On Türk Lirası bedelle edinilebilen Müzekart İlk Kartım; Topkapı Sarayı Müzesi Harem Bölümü, Aya İrini Anıt Müzesi, Efes Örenyeri Yamaçevler, Göreme Örenyeri Karanlık Kilise bölümleri ile Sedir Adası ve İstanbul Sinema Müzesi hariç

Iş Bankası Müzekart bitti mi?

(Diğer bankalarca çıkarılan Maximum özellikli kredi kartları bu kapsamda değildir.) İş Bankası kredi kartlarının taşıyacağı Müzekart özelliği 25.01.2013 tarihinden itibaren geçerli olacak ve bu uygulama 4 yıllık dönem boyunca devam edecektir.

Müzekart ne kadar 2022 öğrenci?

Peki, hangi kart için ne kadarlık ödeme yapmanız gerekir? Standart Müze Kart: Standart ücreti 2022 yılı için 60 TL’dir. 300’den fazla alana girişinizi sağlayan bu kart sayesinde kusursuz bir deneyim yaşama imkanına sahip olabileceksiniz.

Ücretsiz Müzekart nasıl alınır?

MÜZEKART GNS’YE NASIL BAŞVURABİLİRİM? Sitede aşağıda yer alan ücretsiz müzekart kayıt formunu doğru ve eksiksiz şekilde doldur. Telefonuna indireceğin “Türkiye’nin Müzeleri” uygulaması üzerinden sisteme giriş yaparak karekod alanından Müzekart GNS’ni kontrol et!

Müzekart öğrenci ile hangi müzelere girilir?

Müzekart, bakanlığa bağlı bütün büyük müzelerin (Ayasofya, Topkapı Sarayı, Efes Antik Kenti, Göreme Açıkhava Müzesi, Pamukkale Hierapolis, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi vb.) gişelerinden çıkartılabiliyor.

You might be interested:  Yurt Personeli Ne Iş Yapar?

Müzekart kişiye özel mi?

müzekart sadece türk vatandaşları içindir. bir yıl geçerlidir. yıl sonunda yenilenebilir. kişiye özeldir, sahibi dışında kişiler tarafından kullanılamaz.

Müzekart ile hangi müzeler ücretsiz?

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’den fazla müze veya ören yerinde ücretsiz geçişe imkan veren MüzeKart fiyatlarında indirim yapıldı. MüzeKart+ 60 TL olarak satışta.

MüzeKart Çeşitleri.

MÜZE KART TÜRÜ MÜZE KART FİYATI
Museum Pass Cappadocia 230 TL
Museum Pass Akdeniz 360 TL
Museum Pass Ege 360 TL

Müzekart kaybolursa ne olur?

Çalınması yada kaybolması halinde en yakın Müzekart Basım İstasyonundan ücret karşılığında yeniden temin edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.