Öğrenci Otobus Kartı Kayıp Ne Yapmalıyım?

Öğrenci otobüs kartı kayıp ne yapmalıyım? Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir.
Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

Kaybolan öğrenci kartı nasıl çıkarılır?

KARTLARIN ZAYİ EDİLMESİ, ÇALINMASI VE YIPRANMASI DURUMUNDA

  1. Vakıflar Bankasına kesinlikle para yatırılmayacak, Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne şahsen başvuru yapılarak tekrar kart alınabilecektir.
  2. Kayıp, çalıntı yada yıpranma nedeniyle kart yenileme bedeli Öğrenci kartı ve Öğretmen kartı için 20 TL’dir.

Öğrenci kent kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Kartların çalınması ve zayi olması durumunda kart başvuru merkezlerine şahsen gelerek ya da 0850 209 35 35 numaralı telefona bildirimde bulunarak kartlar kullanıma kapattırılır. Bildirimde bulunulmayıp da başkası tarafından kullanılırken el konulan kartlar sistemden kapatılır.

Gaziantep otobüs kartı kaybolursa ne olur?

Serbest Gaziantep kartımı kaybettim veya çaldırdım ne yapmalıyım? Serbest Gaziantep Kart’ınızı kaybetme veya çaldırma durumunda, Ömeriye Camii yanı Gaziantep kart işlem merkezine gelerek TC Kimlik Numaranız ile iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

You might be interested:  Yedek Yurt Ne Zaman Gelir?

Antalya kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Kayıp Antalyakart´ı kullanıma kapattırmak için 0242 606 07 07 numaralı çağrı merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Çallı ve Doğu Garajı merkezlerimize nüfus cüzdanı, son dolum makbuzu ve Kişisel Antalyakart için güncel belge ile giderek ‘Kayıp Kart Dilekçesi’ doldurulması gerekmektedir.

Kayıp öğrenci akbili nereden çıkarılır?

Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

Üniversite öğrenci kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım?

2. Kimlik kartı kaybolursa ne olur? Akıllı Kartın kaybedilmesi halinde, herhangi bir gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekiyor. Daha sonra gazeteden keseceğiniz bu ilan sayfasını ve kimlik ücretinin yatırıldığı ilgili Akbank hesabına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvurmanız gerekiyor.

Kocaeli öğrenci kent kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Kocaeli Kent Kartını çaldıran veya kaybeden kişiselleştirilmiş seyahat kartları sahiplerinin en geç 2 iş günü içerisinde Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı Seyahat Kartları Birimi’ne veya 444 11 41 numaralı Büyükşehir Çağrı Merkezi’ne kayıp veya çalıntı bildirimi yapması gerekiyor.

Kent kart öğrenci kartı nasıl çıkarılır?

Kart başvuru merkezlerine şahsen başvuru yapılarak tekrar kart alınır.

  1. Kayıp, çalıntı yada yıpranma nedeniyle kart yenileme bedeli 40 TL’dir.
  2. Son altı ay içerisinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf istenir.

Öğrenci kartı yenileme nasıl yapılır?

Akbil yenileme işlemi Biletmatik’ler aracılığıyla yapılabiliyor. Bunun için öncelikle akbilinizi Biletmatik’e dokundurarak gelen ekrandan vizelemeyi seçmeniz gerekiyor. 5 TL karşılığında vizeleme işlemi yapılıyor. Bu noktada bir sorun yaşanması halinde ise ALO 153’ten Beyaz Masa’ya ulaşarak destek alabilirsiniz.

Kredi kartı Kentkart yerine geçer mi?

Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz “Toplu ulaşımda temassız kart” uygulamamız sayesinde, toplu ulaşımda temassız işareti olan banka ya da kredi kartınızı ve bankanıza ait mobil cüzdanlarınızı kullanabilirsiniz.

You might be interested:  Kyk Yurt Paraları Ne Zaman Yatacak?

Kent karttan para iadesi nasıl yapılır?

BAKİYENİN İADESİ HAKKINDA

Öğrencilik veya öğretmenlik haklarından yararlanmayan kişilerin, Kişiselleştirilmiş Öğrenci veya Öğretmen kartlarında kalan bakiyenin aktarımı Konak Katlı Otopark altında bulunan Kart Değişim Merkezinden yapılmaktadır.

Gaziantep Kart vize yenileme nerede yapılır?

Kart İşlem Merkezleri ‘nin mesai saatleri haftaiçi 08:00 – 18:00 arasıdır. Kart İşlem Merkezleri ile ilgili konularda 0342 329 45 45 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Tek kullanımlık Antalyakart Nereden Alınır?

Kullan At Biletler, kart satış otomatlarından, bayilerden ve Otobüslerden temin edilebilir. Kullan At Biletler aktarma hakkından yararlanamaz.

Öğrenci Antalyakart Nereden Alınır?

Öğrenci Kartı almak için okul idarenizce onaylanmış ve son bir aya ait kimlik bilgilerinizin bulunduğu öğrenim belgenizin aslı, Nüfus Cüzdanı’nızın fotokopisi, son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet vesikalık fotoğrafınız ve başvuru formuyla birlikte Çallı veya Doğu Garajı’ndaki kart merkezlerine giderek başvurunuzu

Antalya tek kullanımlık kart ne kadar?

Antalya Kart’ı ister tek binişlik, isterseniz uzun süre kullanılacak şekilde satın alabilirsiniz. Şehrin birçok noktasından temin edebileceğiniz Antalya Kart’ın “Kullan At” seçeneği için 3 lira 50 ödemeniz gerekmektedir. Uzun vadeli kullanımlar için satın alabileceğiniz bakiyesiz Antalya Kart ise 7,5 TL’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.