Öğrenci Raporu Nasıl Alınır?

Öğrenciler rapor almak için danışman hocalara gönderir. Ya da onların gösterdiği öğretim üyesi kontrol eder. Turnitine üyeyseniz giriş için öğretim üyesinden sınıf bilgisini alarak tez intihal belgesini kendiniz de alabilirsiniz.
Öğrenciler de sağlık raporlarını almak için sağlık kurumlarına başvurmaktadır. Okul için sağlık raporu ilk olarak aile hekimliklerinden alınabilir. Her mahallede bulunan aile hekimliklerine giden öğrenciler bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabilir.

E devletten okul raporu nasıl alınır?

İşlem Basamakları:

1 – Öğrenci Velisi Kendi Şahsi Şifresiyle E Devlet Sistemine Giriş Yapmalıdır. ( Telefon Uygulamasından Yapılmıyor, İnternet Tarayıcısından Giriş Yapılmalıdır.) 2. – Arama Yerine Spor Bilgi Sistemi Yazılıp Otomatik Çıkan = Spor Bilgi Sistemi( Gençlik Ve Spor Bakanlığı )= Modüle Tıklanmalıdır.

Okula göndermemek için rapor nasıl alınır?

Dinçer açıklamasında “66 aylık veya 66 aydan büyük çocuğunu ilkokula göndermek istemeyen veli Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelere başvuracak. Sağlık raporu almayacak, bunun adı sağlık raporu değil. Aile hekimlerinden ya da özel hastanelerden gelen raporları kabul etmeyeceğiz.” dedi.

Raporlu olan öğrenci okula gidebilir mi?

Raporlu iken ek ders kesilir. Raporlu olduğunuz halde okula gitseniz de ek ders alamazsınız. Zaten sizi, raporunuz bitmeden okul müdürü başlatmaz, suç işlemiş olur. Raporunuzu doktorunuzdan iptal ettirip görevinize dönebilirsiniz.

You might be interested:  Kültür Eğitim Kurumları Kimin?

Okul raporu ne zaman verilir?

(7) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine verilir ve e-okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

E devletten alınan sağlık raporu geçerli mi?

Konuya ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘Kişinin sağlık durumunda bir değişiklik olmadığı sürece, tek hekim raporları 1 yıl süreyle geçerli olacak ve e-devlet üzerinden indirilebilecek.

En kolay sağlık raporu nereden alınır?

Sağlık raporu nasıl ve nereden alınır? Sağlık raporu almak için öncelikle herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmeniz yeterli. Özel hastaneler, özel tıp merkezleri, poliklinikler ve aile hekimlerine sağlık raporu almak için başvurulabilir.

Çocuğunu okula göndermek istemeyen ne yapmalı?

Sağlık ya da benzeri bir sebeple çocuğunuzun okula kaydını ertelemek istiyorsanız ilkokul kayıt erteleme dilekçesi ya da okula kayıt yaptırmamak için dilekçe ile okul idaresine başvuru yapabilirsiniz.

Çocuğunu okula göndermeyen veliye hangi yaptırımlar uygulanır?

Muhtarlıkça veya mülkî amirce yapılan tebliğe rağmen çocuğunu okula göndermeyen veli veya vasiye okul idaresince tespit edilen çocuğun okula devam etmediği beher gün için onbeş Türk Lirası idarî para cezası verilir.

Geçmişe yönelik rapor alınır mı?

Artık hastaneler kesinlikle geçmişe yönelik rapor vermiyor. Haliyle devlet hastanelerine rapor için gitmenizi tavsiye etmiyorum. Hatta hastanede doktor olan en yakın dost yada akrabanız bile sizin için bir şey yapamaz. Bu durumda çare özel hastaneler ve aile hekimleridir.

Raporlu öğrenci okula giderse ne olur?

Raporlu olduğunuz süre boyunca sınavlara giremezsiniz. Daha sonraki telafi sınavlarına girebilirsiniz.

Raporluyken okul sınava girilir mi?

Rapor alabiliyorsanız rapor alınız. Rapor alamadıysanız barkod getiriniz. Barkod da alamadıysanız okul idaresinden dilekçe örneği alarak ilgili müracaatınızı yapınız. Hasta olan öğrenci sınav olsun ya da olmasın kesinlikle okula gelmemelidir.

You might be interested:  Kyk Yurt Sonuçları Ne Zaman Belli Olacak?

Raporluyken derse girebilir mi?

Sağlık raporu ve bu raporda süresi olan öğretmenin ders yapması uygun değildir. Yapsa da ek ders alamaz. POZİTİF ÖĞRETMENE KESİN SAĞLIK RAPORU DÜZENLENİR. BU SEBEPLE ÖĞRETMEN CANLI DERS YAPSA DA EK DERS ALAMAZ.

Rapor en geç ne zaman teslim edilir?

Bu düzenlemeye göre; Alınan sağlık raporu, raporun düzenlendiği günü takip eden günün mesai saati içinde kuruma telim edilmelidir. Örneğin pazartesi günü alınan rapor salı günü teslim edilmelidir. Alınan rapor kesinlikle disiplin amirine bildirilmelidir.

Rapor günü ne zaman başlar?

Ayakta başlama rapor başlangıcının ilk tarihi, ayakta bitiş ise son tarihidir. Ayakta bitiş tarihinden sonraki gün işbaşı günüdür. Ayakta bitişte 13.06.2020 yazıyorsa işbaşı tarihi 14.06.2020 dir. Rapor süreleri gün olarak hesap edilir.

Okul için alınan rapor kaç gün geçerli?

Raporlar verildiği tarih ve saatten itibaren geçerli olarak kabul edilir ve öğrenciler aldıkları raporları en geç raporun bitiminden sonra 3 gün içinde Rektörlüğe teslim ederler. Aksi halde rapor geçerliliğini kaybeder. Özel hekim ve özel kurum raporları geçerli değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.